Zamknij
REKLAMA

Budowa kanalizacji tłocznej Tuszyma - Błonie zakończona

12:14, 18.10.2020 | M.B
Skomentuj
REKLAMA

W czwartek 15 października nastąpił odbiór końcowy zadania "Budowa kanalizacji tłocznej Tuszyma – Błonie (przebicie pod Wisłoką) wraz z budową kanalizacji sanitarnej w Tuszymie – Etap I".

Przedmiotem odbioru inwestycji było:

  • budowa kanalizacji tłocznej Tuszyma-Błonie - przebicie pod Wisłoką, połączenie kanalizacji miejscowości Tuszyma z oczyszczalnią w Błoniu. Szczegółowy zakres prac obejmuje: wykonanie odcinka sieci kanalizacji sanitarnej tłocznej od przepompowni P1´ zlokalizowanej w Tuszymie przez przekroczenie rzeki Wisłoki do oczyszczalni ścieków w Błoniu. Przekroczenie rzeki Wisłoki realizowane było metodą podwiertu sterowanego. Mając na uwadze niezawodność działania tego odcinka kanalizacji wykonano podwójne przejście pod dnem Wisłoki, traktując jedno z nich jako zapasowe. Trasa sieci kanalizacyjnej przebiega obszarem niezabudowanym przez tereny miejscowości Błonie na brzegu lewym i tereny wsi Tuszyma na brzegu prawym.
  • budowa kanalizacji sanitarnej w miejscowości Tuszyma - Etap I. Szczegółowy zakres prac obejmuje: wykonanie odcinka sieci kanalizacji grawitacyjnej w miejscowości Tuszyma obejmującego rejon przepompowni P1´, wykonanie sieci głównej, przyłączy rozumianych jako odcinki przewodu kanalizacyjnego łączącego studzienkę kanalizacyjną położoną na posesji odbiorcy usług z siecią kanalizacyjną oraz wykonanie przepompowni P1´.

W ramach zadania wykonano przepompownię P1’ wraz z system monitoringu, który jest kompatybilny z istniejącym system. Zakres budowy obejmował również. wykonanie Zlewni przepompowni P1’; wyposażenie przepompowni ścieków, budowa ogrodzenia przepompowni, wykonanie przyłączy elektrycznych do przepompowni ścieków.

Wartość inwestycji to 1 209 365,52 zł brutto. Wykonawcą było Przedsiębiorstwo Budowlane „Budomont” Sp. z o.o., z Rzeszowa, a inwestycja realizowana była w okresie od 03.12.2019r. do 15.10.2020 r.

Przypomnijmy, że 30 czerwca zakończyła się w ramach tego samego projektu modernizacja Stacji Uzdatniania Wody w Tuszymie pn.: „Poprawa gospodarki wodno-ściekowej w gminie Przecław poprzez wymianę urządzeń w Stacji Uzdatniania Wody w Tuszymie wraz z jej termomodernizacją”o wartości 1 376 370 zł brutto. Wykonawcą prac była firma Hydro-Partner Sp. z o.o.

Zadanie dofinansowane jest z dotacji z rezerwy celowej budżetu państwa w ramach projektu „Poprawa gospodarki wodno-ściekowej w gminie Przecław poprzez wymianę urządzeń w Stacji Uzdatniania Wody w Tuszymie wraz z jej termomodernizacją  oraz budowę kanalizacji tłocznej Tuszyma – Błonie (przebicie pod Wisłoką) wraz z budową kanalizacji sanitarnej w Tuszymie – Etap I” w kwocie 2 068 588,00 zł.

(M.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (4)

AlbeeAlbee

0 1

Kiedy w końcu kanalizacja dotrze do Szydłowca? Wszystkie inwestycje omijają ten region. 17:06, 18.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

goooownogoooowno

2 0

TUSZYMA HM ? PODATKI MIASTA A GOWNO W ROWIE
17:58, 18.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

FutroFutro

1 0

Co tam widzą,taczki z obornikiem? 16:19, 19.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PytajacyPytajacy

0 1

A kiedy dotrze do Trzciany???????? 16:41, 19.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA