Zamknij
REKLAMA

Uczniowie ZSCKR w Rzemieniu jadą na staże zawodowe do Szwecji

11:55, 29.06.2020 | Artykuł promocyjny

26 czerwca 2020 poznaliśmy wyniki konkursu wniosków złożonych w ramach Akcji 1. - Mobilność uczniów i kadry w ramach sektora: Kształcenie i Szkolenia Zawodowe w programie Erasmus+. Mamy to szczęście i przyjemność poinformować, że nasza szkoła po raz kolejny znalazła się w gronie wybranych. ZSCKR w Rzemieniu dbając o wysokie standardy nauczania, nieustannie wzbogaca swoją ofertę edukacyjną o staże europejskie. Po kolejno realizowanych projektach unijnych w Irlandii, Hiszpanii i Grecji teraz kolej na Skandynawię.

Projekt pt. „Mobilni teraz - spełnieni zawodowo w przyszłości. Staże zawodowe w ekologicznej Szwecji dla uczniów ZSCKR w Rzemieniu” będzie trwał 24 miesiące i zakłada zorganizowanie dwóch 3-tygodniowych mobilności zawodowych do Szwecji dla 22 uczniów . Wartość projektu wyniesie 107 364 Euro. Beneficjentami projektu mobilności będą uczniowie z klas: Technik Rolnik, Technik Weterynarii, Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych oraz po raz pierwszy szkoła branżowa o profilu Mechanik - Operator Pojazdów i Maszyn Rolniczych oraz Kucharz. Organizacją partnerska jest EU Mobility Sverige, a miejscem docelowym Malmo w Szwecji. Dla uczniów otworzy się możliwość nabycia nowych kompetencji zawodowych, poznania innych metod pracy, funkcjonowania zagranicznych przedsiębiorstw i stosowania innych rozwiązań technologicznych.

Istotne jest także zdobycie europejskich dokumentów; Europass CV, Europass Mobility, referencji od pracodawcy, co może być przydatne w poszukiwaniu i funkcjonowaniu na UE rynku pracy. Będą także mogli zweryfikować umiejętności własne w odniesieniu do oczekiwań zagranicznego pracodawcy, poprawić kompetencje językowe. Uczniowie z branży rolniczej poznają warunki pracy w ekologicznych gospodarstwach Szwecji, różnice technologiczne stosowane w uprawie roślin i hodowli zwierząt. Uczniowie szkoły branżowej będą mieli możliwość wykonywania czynności diagnostycznych oraz napraw samochodów i pojazdów rolniczych, w tym stosowania programów komputerowych. Dla uczniów technikum, weterynarii ważna będzie możliwość uczestniczenia w badaniach pomocniczych laboratoryjnych i bezpośredniej obsłudze klienta w lecznicach weterynaryjnych. 

Uczniowie z branży żywieniowej  poznają zasady funkcjonowania placówek gastronomicznych w Szwecji, receptury potraw kuchni skandynawskiej oraz rodzaju sprzętu gastronomicznego. Do listy celów należy dodać: wzrost kompetencji personalnych i społecznych poprzez kształcenie kreatywności, mobilności, przedsiębiorczości i wiary we własne możliwości, przełamywanie barier interkulturowych, nauka tolerancji i otwartości na inne tradycje i kultury.

Projekt staży przygotowały nauczycielki Zespołu Jadwiga Rej-Ciepły i Beata Zorzycka.

Jesteśmy pewni, że wyjazd na staże wpisze się w potrzeby rozwoju szkolnictwa zawodowego, pomoże uczestnikom zostać mobilnymi zawodowcami i prawdziwymi Europejczykami, a jeszcze tym niezdecydowanym ułatwi podjęcie decyzji kształcenia się w szkole w Rzemieniu.

ZESPÓŁ SZKÓŁ CENTRUM KSZTAŁCENIA ROLNICZEGO
IM. PROF. WŁ. SZAFERA W RZEMIENIU
39-322 Rzemień 243

tel: 175811322, 177748130
e-mail: [email protected]

(Artykuł promocyjny)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA