Zamknij
REKLAMA

Podkarpacka Nagroda Samorządowa 2021

12:21, 14.06.2021 | Artykuł promocyjny

8 czerwca rozstrzygnięta została 21. edycja Konkursu "Podkarpacka Nagroda Samorządowa" 2021.

Patronat honorowy nad Konkursem objął Marszałek Województwa Podkarpackiego, Wojewoda Podkarpacki oraz Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

W kategorii Gminy nominowane do nagrody było 5 gmin, wśród nich Gmina Tuszów Narodowy, jedyna z powiatu mieleckiego. O nominacji do nagrody decydowały osiągnięte  wskaźniki za 2020 rok, takie jak dochód na 1 mieszkańca, wydatki na 1 mieszkańca, ilość zrealizowanych inwestycji i kwota wydana na inwestycje, zadłużenie gminy w stosunku do dochodów, wydatki na opiekę senioralną, realizowane projekty.

Gminy nominowane do nagrody z terenu województwa podkarpackiego:
•    Gmina Jawornik Polski – Wójt Stanisław Petynia
•    Gmina Jodłowa – Wójt Jan Janiga
•    Gmina Tryńcza – Wójt Ryszard Jędruch  - laureat
•    Gmina Tuszów Narodowy – Wójt Andrzej Głaz
•    Gmina Wojaszówka – Wójt Sławomir Stefański

- Cieszę się, że działania gminy Tuszów Narodowy w 2020 roku  zostały zauważone na szczeblu wojewódzkim i gmina została po raz drugi nominowana  jako jedna z pięciu w województwie do nagrody. Podobna nominacja miała miejsce w 2018 roku, wtedy zdobyliśmy też tytuł laureata konkursu w kategorii gminy. Świadczy to o naszej pracy i naszych staraniach mających na celu ciągły rozwój  gminy. Przy tej okazji dziękuje wszystkim  parlamentarzystom, samorządowcom szczebla wojewódzkiego, powiatowego i gminnego, moim pracownikom, lokalnym liderom, którzy wspierali nasze  działania mające na celu rozwój gminy by  podnieść jakość życia mieszkańców. O nominacji zadecydowały osiągnięte wyniki. Tą nominację traktuję jako wyróżnienie dla wszystkich mieszkańców gminy , a szczególnie zaangażowanych w jej rozwój - mówi wójt gminy Andrzej Głaz.

(Artykuł promocyjny)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%