Zamknij
REKLAMA

Gmina pomaga dzikim łabędziom przetrwać zimę

14:50, 19.02.2021 | M.B
Skomentuj
REKLAMA

Okres zimowy to trudny czas dla łabędzi, które już od wielu lat zimują w gminie Padew Narodowa, a jednym z takich miejsc jest zbiornik wodny w Wojkowie.

Łabędzie to ptaki podlegające ochronie gatunkowej. Od czasu, kiedy zostały objęte ochroną, ich liczebność stopniowo wzrasta - obecnie na zbiorniku wodnym bytuje około 30 sztuk łabędzi.

Niskie temperatury jakie nawiedziły nas w ostatnim czasie spowodowały, że ptaki te znacznie osłabły, a zamarznięty zbiornik ograniczył im dostęp do wody, która jest ptakom niezbędna do przetrwania. Skuty lodem zbiornik ograniczył też możliwość wyszukiwania naturalnego pożywienia.

- Ochrona środowiska naturalnego jest obowiązkiem nas wszystkich, dlatego w tym trudnym dla łabędzi okresie Urząd Gminy włączył się w akcje dokarmiania ptaków. Na ten cel zostało zakupione zboże od miejscowego rolnika i łabędzie są systematycznie dokarmiane - przekazuje Urząd Gminy Padew Narodowa.

(M.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

DuduśDuduś

7 0

I to mi się podoba . Szacunek i miłosierdzie dla zwierząt przekłada się na taki sam stosunek do ludzi . Ten kraj jeszcze ma przyszłość . 01:49, 20.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

SprawdziliSprawdzili

1 0

czy nie mają ich łabędzie koronoavirusa ? Bo jakby sprawdzili i by potwierdzili to samo co u tego padłego łabędzia w warszawie to już widzę oczami wyobraźni te nagłówki gazet....🤣 22:49, 21.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%