Zamknij
REKLAMA

Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego w gminie Padew Narodowa

10:46, 06.12.2019 | M.B
Skomentuj
REKLAMA

W dniu 26 listopada 2019r.w budynku Publicznej Szkoły Podstawowej im. Ignacego Łukasiewicza w Padwi Narodowej miała miejsce piękna uroczystość Jubileuszu 50-lecia Pożycia Małżeńskiego ”Złote Gody”.

Na uroczystość przybyły następujące pary z osobami towarzyszącymi:

1. Władysława i Zygmunt Bidusiowie;

2. Wiesława i Stanisław Bikowie;

3. Maria i Krzysztof Domagałowie;

4. Maria i Henryk Smyklowie;

5. Maria i Stanisław Stachulowie;

6. Helena i Mieczysław Uzarowie;

7. Krystyna i Władysław Wilkowie;

8. Maria i Stanisław Załuccy;

oraz Jubilaci obchodzący 60-Lecie Pożycia Małżeńskiego ”Diamentowe Gody”:

1. Anna i Marian Madejowie;

2. Helena i Ludwik Szczucińscy;

3. Sabina i Stefan Zawadzcy.

Wyrazem uznania wielkiej wartości  Jubileuszu złotych godów jest przyznanie przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej  - Andrzeja Dudę Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.

Aktu dekoracji w imieniu Prezydenta RP dokonał Wójt Gminy Padew Narodowa - Robert Pluta, przekazując jubilatom wyrazy uznania i podziękowania za wspólnie przeżyte lata, które zapewne dostarczały nie tylko chwil radosnych, lecz tym bardziej należy się Państwu podziw i jednocześnie Drodzy Jubilaci – jesteście wzorcem dla nas wszystkich, jak mimo upływu czasu pielęgnować uczucie, które przed laty Was połączyło.

Łącząc pokolenia z programem artystycznym wystąpili uczniowie Szkoły Podstawowej w Padwi Narodowej im. Ignacego Łukasiewicza. Okolicznościową  scenografię przygotowała wicedyrektor Szkoły Podstawowej Maria Trznadel. Po ceremonii dekoracji i wręczeniu kwiatów wzniesiono toast tradycyjną lampką szampana z pięknie odśpiewanym „Sto lat”.

Do tańca przygrywała kapela ludowa Padwianie, natomiast atrakcje smakowe zapewniły osoby pracujące w kuchni Szkoły Podstawowej. Pamiątkowe zdjęcia, wspomnienia z młodości, poczęstunek i tańce towarzyszyły do godzin wieczornych.

Pary małżeńskie, które będą obchodzić 50-Lecie pożycia małżeńskiego w roku 2020, a zawierały związek małżeński poza gminą Padew Narodowa i są zainteresowane otrzymaniem medalu prosimy o złożenie wniosku w Urzędzie Stanu Cywilnego  w Padwi Narodowej (tel. 15 8514465).

(M.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA