Zamknij
REKLAMA

Pierwszy festyn parafialny w Piechotach

13:04, 28.06.2019 | M.B
REKLAMA
Skomentuj

W Piechotach na obiektach przy boisku sportowym odbył się pierwszy parafialny piknik rodzinny połączony z festynem sportowo-rekreacyjnym. 

Dzięki sponsorom i zaangażowaniu wielu osób podczas pikniku zapewniono cały szereg bezpłatnych atrakcji dla dzieci, młodzieży i ich rodzin: na boisku sportowym rozegrano turniej piłki nożnej dla dzieci i młodzieży, uczestnikom wręczono pamiątkowe medale, statuetki, dyplomy i nagrody. Zwycięska drużyna z Piechot otrzymała okazały pamiątkowy puchar. 

Po zakończonym turnieju piłkarskim druhowie z OSP Piechoty i OSP Padew Narodowa obok boiska sportowego prezentowali swoje samochody ratowniczo-gaśnicze, rozłożyli na boisku kurtynę wodną, która w upalny i słoneczny dzień była doskonałą atrakcją, okazją do zabawy i  schłodzenia organizmu. Ponadto strażacy z OSP udostępnili swoje wozy strażackie, bardzo chętnie pokazywali sprzęt, który wykorzystują w codziennych akcjach przeciwpożarowych i drogowych.

Doskonałą okazją do zabawy były konkursy i gry zręcznościowe organizowane przez panie animatorki, każdy uczestnik zabawy otrzymywał upominek, można było skorzystać z malowania twarzy. Dzieci próbowały swoich sił malując i kolorując na folii. Natomiast zabawy i tańce w rytm muzyki stanowiły dla najmłodszych niemałą frajdę i doskonały bodziec do poddania się pozytywnemu szaleństwu.

Dmuchana zjeżdżalnia i zamek były dla dzieci prawdziwą ucztą aktywnej, fizycznej rozrywki, organizatorzy pikniku zapewnili także występy wokalne lokalnych artystów. Gitarzyści, instrumentaliści  i wokaliści Łukasz Klich i Maciej Błachowicz zaprezentowali godzinny występ wykonując znane utwory z repertuaru Macieja Maleńczuka, zespołu Dżem i Metallica. W dalszej części imprezy wystąpili członkowie parafialnego chóru „Impresja” z Zachwiejowa.

Zorganizowanie parafialnego pikniku i festynu sportowo-rekreacyjnego miało ma na celu integrację dzieci i młodzieży poprzez udział w zabawach i rozgrywkach uczących współpracy w grupie i rywalizacji tak aby pod okiem dorosłych potrafiły wspólnie i odpowiedzialnie spędzać wolny czas. Spotkanie było okazją do integracji mieszkańców, promowało kulturalny, sposób spędzania wolnego czasu.

Liczny udział mieszkańców powinien stanowić impuls do tego aby piknik i festyn na stałe zagościł w kalendarzu gminnych imprez kulturalnych.

(M.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© hej.mielec.pl | Prawa zastrzeżone