Zamknij
REKLAMA

Padew Narodowa z grantem na rozwój kompetencji cyfrowych

16:59, 04.01.2019 |
Skomentuj
REKLAMA

W grudniu 2018 r. Gmina Padew Narodowa podpisała umowę na realizację grantu w ramach projektu „E-misja-rozwój kompetencji cyfrowych mieszkańców województwa lubelskiego i podkarpackiego” w ramach Projektu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020. Grant będzie realizowany od lutego 2019 roku do końca marca 2020 roku, a otrzymana kwota dofinansowania to 116.580 zł.

W ramach realizowanego mikroprojektu przewiduje się przeszkolenie mieszkańców gminy w celu podniesienia kompetencji w zakresie korzystania z technologii informacyjno-komunikacyjnych. Będą realizowane 2  moduły szkoleniowe: „Rodzic w sieci” oraz „Działam w sieciach społecznościowych”. Szkolenia będą odbywać się w  12 osobowych grupach w budynku Szkoły Podstawowej, ul. Szkolna 1. Zaplanowano 21 grup szkoleniowych -dla każdej grupy przewidziano 16 godzin zajęć. Zostanie zakupiony sprzęt do realizacji szkoleń: 12 laptopów z dotykowym ekranem wraz z oprogramowaniem. Po zakończeniu realizacji projektu zostaną one przekazane szkole.

Szkolenia będą adresowane głównie do rodziców, ale także do wszystkich zainteresowanych nabyciem umiejętności bezpiecznego i mądrego korzystania z sieci  i reagowania na sytuacje zagrożenia. Rodzice zapoznają się ze źródłami treści wartościowych dla dzieci i nauczą się, jak nadzorować aktywność dziecka w Internecie, jak korzystać z podstawowych e-usług, takich jak złożenie wniosku Rodzina 500+, uzyskanie Karty Dużej Rodziny, założenie konta w ePUAP i profilu zaufanego, korzystania z bibliotek i archiwów cyfrowych. 

Szkolenia przewidują także poznanie sposobu prowadzenia rozmów przez Internet oraz transmisji internetowych w serwisach społecznościowych (Facebook, Twitter, Instagram, Periscope, Snapchat). 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA