Zamknij
REKLAMA

Wiceminister sprawiedliwości w gminie Padew Narodowa

11:26, 16.11.2018 | M.B
Skomentuj
REKLAMA

Na zaproszenie wójta gminy Padew Narodowa Roberta Pluty i władz samorządowych sołectwa Zaduszniki w dniu 10 listopada 2018 r. gminę odwiedził Marcin Warchoł - wiceminister sprawiedliwości wraz z małżonką oraz Mieczysław  Golba - senator RP wraz z małżonką.

Wizytowanie rozpoczęło się od odwiedzin Sanktuarium Św. Antoniego w Padwi Narodowej, następnie odbyło się krótkie spotkanie z Anną Uzar - dyrektorem Szkoły Podstawowej im. Ignacego Łukasiewicza w Padwi Narodowej i odwiedziny w nowo wyremontowanym ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej budynku dawnego przedszkola. 

Najważniejszym elementem wizyty było świętowanie 100. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości w Zadusznikach, gdzie od wielu lat w Wigilię 11 listopada odbywają się spotkania niepodległościowe, jako miejscu urodzin wybitnego Polaka Ignacego Łukasiewicza. 
Gospodarze sołectwa, Jan Paterak – radny Rady Gminy w Padwi Narodowej oraz Jan Klocek – sołtys wsi Zaduszniki przy wsparciu mieszkańców wsi oraz księdza dziekana Władysława Jabłońskiego przygotowali montaż słowno-muzyczny.

Wyjątkowa homilia księdza dziekana wprowadziła w świąteczny nastrój wszystkich obecnych.

Przybyło wielu znamienitych gości: Jan Dziubiński – obecny radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego, Leszek Midura - członek władz wojewódzkich Solidarnej Polski, ks. Bogdan Pitucha – przedstawiciel Caritas Diecezji Sandomierskiej, ks. proboszcz Leszek Wiech oraz najważniejsi – mieszkańcy Zadusznik wraz z dziećmi.

Minister Marcin Warchoł oraz pan Senator RP Mieczysław Golba podkreślali dobrą współpracę z Gminą Padew Narodowa, jednocześnie wyrażając podziw dla zaangażowania mieszkańców Zadusznik. Miłym akcentem było uhonorowanie najstarszych mieszkanek Zadusznik okolicznościowymi listami gratulacyjnymi,  tort na 100-lecie Odzyskania przez Polskę Niepodległości i głośne sto lat dla Ministra, który dzień później obchodził imieniny.   

(M.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

ZawiszaZawisza

4 0

Czy policja przebiera się za SOP teraz to na topie jak w suwalkach robicie się za bogów to już Gomułka takich cyrkow nie odstawial jak pisiory no tak tylko gdzie ma pojechać na zachodzie ich nie lubią to pojedziemy do za ścianka Europy na Podkarpacie tam ciemnogrod to będą lykac propagande 19:16, 16.11.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA