Zamknij
REKLAMA

Szkoła w Wampierzowie otrzymała tablety

11:40, 19.11.2020 | M.B
Skomentuj
REKLAMA

Szkoła Podstawowa w Wampierzowie po przystąpieniu do programu Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej otrzymała z Państwowego Instytutu Badawczego NASK  tablety wraz z usługą dostępu do Internetu w formie „Szkolnych Pakietów Multimedialnych OSE”!

„Szkolne Pakiety Multimedialne OSE” stanowią formę wsparcia dla szkół, realizowaną przez Ministra Cyfryzacji, w uzgodnieniu z Ministerstwem Edukacji Narodowej, za pośrednictwem NASK PIB, udzieloną w ramach projektu budowy Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej. NASK PIB, jako operator OSE, został na mocy Ustawy o Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej uprawniony do nieodpłatnego wyposażenia szkół w sprzęt komputerowy i inne urządzenia multimedialne, a także do zapewnienia szkołom usługi bezprzewodowego dostępu do Internetu wraz z niezbędnymi urządzeniami umożliwiającymi korzystanie z tych usług oraz oprogramowaniem.

NASK PIB, realizując ustawowe uprawnienia i misję wsparcia szkół w rozwoju edukacji cyfrowej, przekazał naszej szkole „Szkolny Pakiet Multimedialny OSE” (dalej SPM), składający się z zestawów, których elementami są: tablet wraz z usługą mobilnego dostępu do Internetu (usługa LTE), klawiatura bezprzewodowa (Bluetooth) z etui, rysik oraz logotyp w formie naklejki do samodzielnego naklejenia na etui tabletu.

„Szkolny Pakiet Multimedialny OSE” liczy 25 zestawów. Wartość dostarczanego Szkolnego Pakietu Multimedialnego OSE wynosi 19 725,00 zł netto (24 261,75 zł brutto).

- Główne cele naszej szkoły to przede wszystkim promowanie korzystania w nauczaniu z nowoczesnych technologii informacyjno – komunikacyjnych (tzw. TIK) oraz zachęcanie naszych uczniów do stosowania Internetu i urządzeń mobilnych w sposób praktyczny i świadomy, w szkole i poza nią - czytamy w komunikacie Szkoły Podstawowej w Wampierzowie

Dyrektor szkoły ma świadomość tego, że szybkim i zdecydowanym krokiem placówka wkracza w dobę cyfrowej oraz nowoczesnej szkoły. Powszechny dostęp do informacji oraz ogromne zasoby Internetu sprawiają, że na każdym etapie procesu dydaktycznego można stosować narzędzia TIK. Nauczyciele szkoły przeszli odpowiednie szkolenia w tym kierunku i proponują uczniom liczne aktywności poprzez prowadzenie zajęć różnorodnymi technologiami oraz wykorzystanie zasobów, którymi dysponuje szkoła.

- Mamy nadzieję, że dostarczony sprzęt będzie stanowić zarówno dla uczniów, jak i dla nauczycieli wymierną pomoc, która przyczyni się do jeszcze efektywniejszego usprawnienia procesu edukacji cyfrowej, dostępu do treści edukacyjnych w sieci, a także do realizacji zdalnego nauczania - podkreśla dyrektor.

(M.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA