Zamknij
REKLAMA

Będzie remont mostu w Ostrówku. Pozostanie drewniany

15:15, 10.08.2019 | K.S
Skomentuj
REKLAMA

Jest przetarg na remont drewnianego mostu w Ostrówku - w ciągu drogi powiatowej relacji Gliny Małe - Gawłuszowice. Drewniana konstrukcja będzie wymieniona na nową.

O fatalnym stanie drewnianego mostu w miejscowości Ostrówek pisaliśmy kilka dni temu. Choć obiekt przechodził remont w 2014 roku, dzisiaj jego powtórzenie jest niemal konieczne. Swoje dołożyła też majowa powódź, która dodatkowo uszkodziła drewnianą konstrukcję.

Starostwo Powiatowe w Mielcu ogłosiło przetarg na remont mostu. Zamówienie obejmuje rozbiórkę zniszczonych elementów drewnianych mostu: podpór, poprzecznic, pokładu dolnego, pokładu górnego, poręczy i krawężnika oraz wykonanie nowych elementów. Prace mają zostać zrealizowane do połowy listopada.

Szybka realizacja tej inwestycji wydaje się dobrą wiadomością. Z drugiej jednak strony w gminie Gawłuszowice były nadzieje na przeprojektowanie mostu na betonową, znacznie trwalszą konstrukcję. Modernizacja drewnianej przeprawy wskazuje jednak na to, że do takiej zmiany w najbliższych latach nie dojdzie.

Warto dodać, że remont mostu w Ostrówku będzie wsparty środkami przekazanymi przez wojewodę podkarpackiego w ramach usuwania skutków majowej powodzi. O przekazaniu kwoty 1 miliona 324 tys. zł na łącznie cztery zadania informowaliśmy tutaj.

(K.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

hehehehehehe

6 9

dać chłopom z pod sklepu po flaszce i betoniarke i niech odlewajo betonowy 16:23, 10.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Ostrówek Ostrówek

12 12

Panie Tymula dziękujemy za wsparcie i działanie w naszym imieniu 23:38, 10.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%