Zamknij
REKLAMA

Pieniądze dla gminy Czermin na usuwanie skutków powodzi

11:49, 01.10.2019 | M.B
Skomentuj
REKLAMA

- Pamiętamy o potrzebach samorządów i staramy się im pomagać – mówił marszałek Władysław Ortyl w czasie sesji sejmiku województwa po tym, jak radni zdecydowali o udzieleniu pomocy finansowej gminie Czermin.

- Trzeba pamiętać o tym, że powódź która była w tym roku, miała największy zasięg w gminie Wadowice Górne, ale następnie dotknęła też gmin Czermin i Borowa. Woda nie zna granic ani powiatów, ani gmin. Te gminy otrzymały od nas pomoc. W gminie Wadowice zostały przeprowadzone inwentaryzacje, przetargi i okazało się, że trzeba relokować środki na inne wydatki, co dziś na sesji czynimy – mówił marszałek Władysław Ortyl.

– Dziś po raz pierwszy zajmujemy się także pomocą dla gminy Czermin. Jest to 150 tysięcy złotych, przeznaczone na remonty dróg gminnych, które zostały zniszczone – podkreślił marszałek Ortyl.

- Pomoc, którą uzyskujemy od Samorządu Województwa Podkarpackiego jest dla nas niezwykle istotna, gdyż kwota 150 tysięcy pomocy pozwoli nam wyremontować dwa odcinki dróg gminnych, które zostały zniszczone w czasie tegorocznej powodzi. Dziękuję panu marszałkowi i radnym województwa. Sami nie bylibyśmy w stanie tego zrobić w tym roku – mówił wójt gminy Czermin Sławomir Sidur.

(M.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA