Zamknij
REKLAMA

Mieszkańcy tej gminy uszyli ponad 6 tys. maseczek!

06:47, 09.04.2020 | K.S
Skomentuj Fot. Gmina Borowa
REKLAMA

Własnoręcznie wytworzone środki ochronne trafiły do każdego domu na terenie Gminy Borowa. Część z nich zostanie przekazana także mieleckiemu szpitalowi.

W akcję „Mieszkańcy dla mieszkańców szyją maseczki ochronne” w Gminie Borowa zaangażowało się przeszło 40 osób. W nieco ponad dziesięć dni wolontariusze uszyli 6200 maseczek ochronnych. Pracowali wszyscy, którzy wyrazili taką chęć. Wśród szyjących znalazły się m.in. członkinie lokalnie działających kół gospodyń wiejskich i stowarzyszeń oraz gminni urzędnicy. Następnie sterylnie zapakowane w foliowe worki maseczki trafiły do skrzynek lub pod drzwi mieszkańców – zupełnie za darmo. Ich dystrybucją zajęli się sołtysi i radni gminni. 

Fot. Gmina Borowa

– Cieszę się, że nasze zaproszenie do wolontariatu spotkało się z tak dużym odzewem. Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w tworzenie i dystrybucję maseczek. Jako mieszkańcy gminy po raz kolejny udowodniliśmy, że potrafimy się solidaryzować, że w trudnych chwilach zawsze jesteśmy razem – mówi Stanisław Mieszkowski, wójt gminy i pomysłodawca akcji.

Jak podkreśla, na tym jednak pomoc wcale się nie zakończy. Już w najbliższych dniach kolejne 400 maseczek wytworzonych przez wolontariuszy z Borowej ma zostać przekazanych do Szpitala Specjalistycznego im. Edmunda Biernackiego w Mielcu. Ratownicy medyczni będą mogli liczyć z kolei na świąteczny, domowy obiad przygotowany przez gospodynie. Ciepłe posiłki mają zostać dostarczone do mieleckiego pogotowia, a także działających na terenie powiatu podstacji w Borowej, Padwi Narodowej i Radomyślu Wielkim. 

Fot. Gmina Borowa

- Inicjatywy takie, jak te podjęte w Borowej, zasługują na duże uznanie. Dziękuję wszystkim mieszkańcom za to, że podjęli się tego wysiłku, by wspólnie i solidarnie stawiać czoła epidemii koronawirusa – podkreśla Starosta Powiatu Mieleckiego Stanisław Lonczak. Jak dodaje, na terenie powiatu mieleckiego zaobserwować można także szereg innych działań ukierunkowanych na zwalczanie COVID-19 oraz niesienie wsparcia sułżbom medycznym. To m.in. doposażanie szpitala i pogotowia w środki ochrony osobistej i sprzęt fundowany przez darczyńców, wspieranie służby zdrowia przez lokalne samorządy czy niezliczone odsłony akcji „Posiłek dla medyka”. – Każdy z tych gestów wsparcia jest niezmiernie budujący i stanowi realną pomoc dla tych, w których rękach jest dziś nasze zdrowie i życie. Za każdy wkład w naszą wspólną walkę z koronawirusem, w imieniu Zarządu Powiatu Mieleckiego, serdecznie dziękujemy – dodaje starosta.

Maseczkę ochronną na twarz i nos możesz kupić z dostawą do domu! Sprawdź oferty [reklama]

Fot. Gmina Borowa

(K.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (4)

AntypisiorAntypisior

12 6

Super ekstra bijmy brawo, ale zaraz. Czy przypadkiem nie powinien środkami ochrony dla obywateli zająć się rząd? No tak 2 mld na propagandę tvpis w której robią programy na niższym poziomie niż Korei Płn. Jak ktoś nie wie o czym piszę to niech sobie zobaczy szkołę w tvpis. Nie wiem czy wiecie ale na fundusz kościelny bydlaki przeznacza się aktualnie 90x więcej niż wcześniej. Tak buraki sponsorują antypolską kampanię wyborczą. 09:00, 09.04.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

AntypisiorAntypisior

1 2

Ale mi się marzy poznać osoby które dały łapkę kaczyńskiego pod tym postem. 22:20, 09.04.2020


SzacunekSzacunek

14 1

Bravo dka tych ludzi. Bravo. Oklaski. 09:50, 09.04.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MielecokMielecok

8 0

Brawo!Wyrazy uznania! 18:21, 09.04.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA