Zamknij
REKLAMA

Jak przygotować psa do wiosny?

11:34, 24.03.2020 | Materiał partnera

Zima to trudna pora roku zarówno dla ludzi, jak i dla zwierząt. Po zimie organizm zwierzęcia może być nieco osłabiony. W okresie zimowym zarówno właściciele, jak ich pupile zwalniają tempo i zmniejszają aktywność fizyczną. Nic dziwnego, podczas zimnych, wietrznych i śnieżnych dni każdy z nas woli wygrzewać się w domu z gorącą herbatą niż wychodzić na spacery.

Stopniowe zwiększanie aktywności fizycznej

Nasze lenistwo skutkuje przyrostem wagi, również u naszych pupili. Wiosna to więc idealny moment, by krótkie spacery zamienić na dłuższe przechadzki, wzbogacone dodatkowymi zabawami. Do dłuższej aktywności fizycznej należy przyzwyczajać zwierzę stopniowo.

Nie porywajmy się od razu na kilkukilometrowy spacer. Dystans i czas spacerów należy stopniowo wydłużać. Bardziej wymagające i dłuższe trasy odłóżmy na moment, kiedy zarówno pupil, jak i jego właściciel odbuduje kondycję.

Ochrona przez pasożytami

Wiosna to czas, kiedy zaczynają budzić się do życia pasożyty – pchły oraz kleszcze, dlatego na początku wiosny należy zabezpieczyć zwierzę przed nimi. Warto postarać się o obroże przeciw insektom. Są one łatwe do założenia, jednocześnie są bezzapachowe i wodoodporne. Na rynku dostępne są także spraye oraz krople, wymagają one jednak regularnej aplikacji, co dla właścicieli czworonogów może być uciążliwe.

Pielęgnacja sierści

Początek wiosny to czas, kiedy zwierzęta zmieniają swe futro, dlatego sierść naszego pupila może się niezbyt dobrze prezentować. Należy więc zadbać o jej kondycję. Pomoże w tym odpowiednia dieta bogata w witaminę E, dzięki której sierść stanie się ładna, gęsta i błyszcząca.

Bardzo ważne jest regularne czesanie zwierzęcia. Ułatwi pozbycie się sierści nagromadzonej podczas linienia. Przyda się też kąpiel z użyciem specjalnego szamponu nabłyszczającego. 

Właściwe żywienie zwierzęcia

Bardzo istotne jest odpowiednie żywienie psa. Wiosenna dieta powinna być bogata w niezbędne witaminy i minerały. Nie należy odchudzać psa po zimie. Wraz ze zwiększeniem aktywności fizycznej zwiększa się zapotrzebowanie energetyczne zwierzęcia.

Karma dla psa -  warto sprawdzić ofertę sklepu Zwierzakowo.pl - musi dostarczać zwierzęciu pełnowartościowego białka. Dodatkowo dietę zwierzęcia można wzmocnić suplementami diety, ale w tym przypadku najlepiej skonsultować to z weterynarzem.

Początek wiosny to idealny moment na rozwój różnych infekcji, przyda się więc dodatkowe wzmocnienie odporności, by nasz pupil przez kolejne tygodnie i miesiące cieszył się dobrym zdrowiem i samopoczuciem.

 

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
© hej.mielec.pl | Prawa zastrzeżone