Zamknij
REKLAMA

Są pierwsze decyzje ws. budowy podstacji pogotowia w powiecie

11.53, 23.01.2023 ks Aktualizacja: 12.09, 23.01.2023
Skomentuj Punkt postoju karetki pogotowia w Borowej. Fot. Kacper Strykowski / hej.mielec.pl
REKLAMA

Mieleckie pogotowie rozstrzygnęło przetarg na opracowanie programów funkcjonalno-użytkowych wraz z oszacowaniem kosztów prac projektowych i planowanych robót budowlanych dla powstania dwóch obiektów na potrzeby podstacji pogotowia w Borowej i Radomyślu Wielkim.

Podkarpacka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Mielcu rozpoczęła starania zmierzające do budowy w przyszłości dwóch obiektów - w Borowej i Radomyślu Wielkim. Mowa o budynkach na potrzeby zespołów ratownictwa medycznego w miejscu wyczekiwania ambulansów z garażem i pomieszczeniami socjalnymi dla pracowników.

Na razie mowa jednak tylko o opracowaniu programów funkcjonalno-użytkowych - dokumentacji określających wymagania i oczekiwania zamawianego względem planowanej inwestycji. Taka dokumentacja ma być dopiero „bazą” dla dalszego projektowania budynków.

Program funkcjonalno-użytkowy dla obydwu tych inwestycji wykona firma spod Poznania, która zaproponowała kwotę 9 963 zł za każdy z dokumentów. Program ma powstać w najbliższych tygodniach. Następnie będzie możliwe zlecenie opracowania dokumentacji projektowych budynków.

Przypomnimy, że przed rokiem samorząd gminy Borowa przekazał na rzecz pogotowia działkę, na której powstać ma nowy budynek podstacji pogotowia. Na miejscu starej, przeznaczonej do rozbiórki remizy, powstanie nowoczesny obiekt z zapleczem socjalnym wraz z garażem dla ambulansu oraz magazynem na niezbędny sprzęt medyczny. Podobna inwestycja planowana jest także w Radomyślu Wielkim.

(ks)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (9)

EchoEcho

3 4

A w Maliniu Czajkowej,Kiełkowie kiedy będą stać erki? 12:24, 23.01.2023

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

TenorTenor

1 1

W Woli Mieleckiej przy moście na Wisłoce też proponuję podstację. 07:11, 24.01.2023


WRYJ WRYJ

9 2

Mogą sobie budować podstację gdzie chcą. 2,5 tygodnia temu pogotowie nie dojechało trzy ulice od swojej siedziby na ul Fredry do pacjenta z zatrzymaniem krążenia. Człowiek zmarł. Na miejsce przysłano straż pożarną, która nie ma takich samych możliwości jak pogotowie. Karetka dotarła na miejsce po godzinie. Na miejscu rodziny bym nie odpuścił. Dyrekcja PR do dymisji, zwłaszcza, że to nie ostatni taki przypadek w powiecie.
12:56, 23.01.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

OmgOmg

8 2

I po co ja się pytam, jak ich potrzeba to nigdy ich nie ma tylko Strażą pożarną się wyręczają !! 14:13, 23.01.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

akoako

7 0

czy znowu wykładamy kasę na karetki , jeżdżące po wszystkich powiatach dookoła ? jako Mielec wyłożyliśmy miliony w funkcjonowanie Pogotowia ( nowa spółka nowy budynek remonty wyposażenie karetki ) a dyspozytor decydujący o tym gdzie maja jeżdzić poza Mielcem . czy to tak miało być ? 20:54, 23.01.2023

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Escobar..Escobar..

0 2

Karetki jeżdżące po wszystkich powiatach ? Co za brednie.. w służbach ratowniczych to jest tak zorganizowane, że dyspozytor wysyła najbliższy wolny zespół od miejsca wezwania a nie jego widzi mi się. pisze Pan kłamstwa. 21:59, 23.01.2023


SądeckieSądeckie

6 0

Nie rozumiem wylewającego się hejtu na pogotowie. Przecież kiedy nie ma dostępnej karetki to nie dlatego, że ratownicy poszli na piwo tylko byli na interwencjach. A co do straży pożarnej - dlaczego są zawsze dostępni ? A no dlatego, że przykładowo w ubiegłym roku mieli 1300 wezwań i to wliczając wszystkie OSP a pogotowie miało 13 tysięcy wezwań i to na 6 karetek tylko. Wszystko w temacie. 21:00, 23.01.2023

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

MędrelMędrel

0 0

straż też może przecież człowieka reanimować. 17:16, 24.01.2023


ciekawyciekawy

3 2

W Borowej to miejsce jest na pogotowie jak czyrak na ....., nauczycieli jest tylu, że nie mają gdzie parkować samochodów, niedawno straż nie mogła wyjechać do akcji bo samochody zastawiają wyjazd, przy byle okazji przy budynku GOK-u nie ma gdzie postawić samochodu, za GOK-iem jest Małpi Gaj też nie dla samochodów, a na skrawku działki wciska się pewnie powstanie takie samo cudo jak przed Urzędem Gminy, no ale dobrze w tej gminie to już było, nie ma szczęścia ta gmina do dobrego gospodarza 21:22, 23.01.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%