Zamknij
REKLAMA

Mielczanin napisał kolejny „Spacerownik...”. Kiedy premiera?

10.19, 29.09.2022 ks Aktualizacja: 12.50, 30.09.2022
REKLAMA

„Spacerownik po Cmentarzu Parafialnym w Mielcu” - to najnowsza publikacja mielczanina Stanisława Wanatowicza. Spotkanie promocyjne zaplanowano na 7 października o godz. 18 w Księgarni Dębickich - w ramach Nocy Księgarń.

- Jeżeli nic się strasznego nie wydarzy, zapraszam Was do Księgarni Dębickich na spotkanie promujące I tom „Spacerownika po Cmentarzu Parafialnym w Mielcu". 7 października w ramach Nocy Księgarń - przekazuje Stanisław Wanatowicz, pasjonat historii Mielca, autor licznych publikacji o tej tematyce.

Autor od niemal pól wieku stara się popularyzować dzieje Mielca i propagować miejsca warte zauważenia. Swoja działalność zaczynał w roku 1974 od udostępniania starych fotografii, wraz z krótkimi opisami w rubryce „Przeszłość w szufladzie” w „Nowinach Rzeszowskich”. Później przyszła kolej na „Peregrynacje mieleckie” w „Głosie Mieleckim" i „Retrospekcje” w „Korso”.

Artykuły jego autorstwa publikowane byty w kolejnych „Rocznikach mieleckich" i w monografii „Mielec. Studia i materiały z dziejów miasta i regionu”.

Wiosną 2022 r. ukazał się „Spacerownik mielecki”.

Obecnie, prócz kolejnych tomów „Spacerownika po cmentarzu parafialnym w Mielcu", autor opracowuje „Pitaval mielecki" oraz „Sage rodu Wanatowiczów”.

Stworzył takie i rozwija „Wielką Genealogię Mielecka” ukazującą rodzinne powiązania mielczan od połowy XVIII stulecia. Obecnie „Genealogia” zawiera informacje o niemal 20 000 osób. 

[ZT]69662[/ZT]

(ks)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
0%