Zamknij
REKLAMA

Przez dziurkę od klucza - warsztaty w Pałacyku Oborskich

11:39, 22.01.2020 | M.B
REKLAMA
Skomentuj

Zapraszamy na wyjątkowe warsztaty edukacyjne kończące ferie w Muzeum Historii Regionalnej „Pałacyk Oborskich”. To będzie specjalne zakończenie zimowego wypoczynku.

Data: 24 stycznia w godzinach 10.00-13.00
Koszt: 5 zł/osoba
Obowiązkowe zapisy telefoniczne pod numerem: 17 586 42 32. Ilość miejsc ograniczona. Zajęcia skierowane są do dzieci powyżej 6 roku życia wraz z opiekunami oraz młodzieży.

Poznawanie przeszłości przypomina patrzenie przez dziurkę od klucza. Najpierw budzi się w nas ciekawość, zmuszamy się do wysiłku, by zobaczyć? postaci zapisane na kartach historii, wszystkie nam podobne, choć widoczne w wąskiej perspektywie.

Dostrzegamy pierwszo- i drugoplanowych bohaterów ubranych w nazwiska, miejsca urodzenia, zawody i daty. Mamy wrażenie, że poznaliśmy ludzi żyjących za zamkniętymi drzwiami przeszłości. Po chwili dociera do nas, że to jedynie okruch jej tajemnicy...

Podczas warsztatów, bazując na informacjach historycznych i etnograficznych oraz rycinach, obrazach i fotografiach z epoki stworzymy opowieść o dawnych bohaterach codzienności. Będziemy kolorować, wycinać, budować. Zaglądniemy w zakamarki dawnych osad i miast. Odwiedzimy wiejskie chaty i mieszczańskie kamienice. Zajrzymy do zakładów rzemieślniczych i na kupieckie kramy. Przywrócimy do życia gwar sąsiedzkich, wielokulturowych podwórek. Efektem naszej zabawy będą przestrzenne instalacje, do wnętrza których będzie można spojrzeć przez tytułową "dziurkę od klucza

Warsztaty poprowadzi Anna Woźniak: opowiadaczka, edukatorka, animatorka kultury, archeolożka. Pochodzi z Sanoka, ale obecnie mieszka w Warszawie. Warsztaty „Przez dziurkę od klucza” to jej autorski sposób na poznawanie przeszłości, polskiej kultury i tradycji.

(M.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© hej.mielec.pl | Prawa zastrzeżone