Zamknij
REKLAMA

Kiedy otwarcie Muzeum Ignacego Łukasiewicza?

09.56, 17.06.2022 PC
Skomentuj
REKLAMA

Gmina Padew Narodowa buduje muzeum poświęcone wielkiemu wynalazcy, który urodził się w Zadusznikach. Obiekt upamiętniający Ignacego Łukasiewicza funkcjonował będzie w centrum wsi Padew.

W malowniczej wsi Zaduszniki, położonej obecnie w powiecie mieleckim - tuż nad Wisłą, 200 lat temu urodził się Ignacy Łukasiewicz - farmaceuta i przedsiębiorca, założyciel pierwszej na świecie kopalni ropy naftowej, wynalazca lampy naftowej, pionier przemysłu naftowego w Europie, rewolucjonista i działacz niepodległościowy.

Gmina Padew Narodowa w powiecie mieleckim tworzy multimedialne muzeum poświęcone wynalazcy, pierwszym obiektem tej placówki ma być modernizowana właśnie stara plebania w centrum wsi Padew. 

Wiosną obok przyszłego muzeum stanął okazały głaz - obelisk swoim kształtem przypominający płomień, na nim zainstalowana została tablica poświęcona Ignacemu Łukasiewiczowi. Oficjalnie została odsłonięta 8 marca 2022 roku, czyli w dwusetną rocznicę narodzin wynalazcy.

W poniedziałek 13 czerwca tworzące się muzeum poświęcił metropolita przemyski, arcybiskup Adam Szal. Podczas tej uroczystości wójt gminy Padew Narodowa Robert Pluta zdradził, kiedy planuje inaugurację placówki.

Prace modernizacyjne potrwają jeszcze kilka tygodni. Muzeum ruszy na przełomie sierpnia i września, a dla zwiedzających udostępnione zostaną pomieszczenia na obu kondygnacjach zabytkowej dawnej plebanii. Planowana jest także uroczystość otwarcia Muzeum Ignacego Łukasiewicza, z udziałem mieszkańców i gości z regionu. 

[FOTORELACJA_LISTA]9350[/FOTORELACJA_LISTA]

[ZT]70106[/ZT]


 

(PC)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (7)

abepeabepe

9 3

Czy będzie święcenie przypominające , druga dawka ? 10:05, 17.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

klikbajtklikbajt

9 3

Jak nie, jak tak. koniecznie musi przyjechać "facet w różowym" ,bo ten "w czerni" to za mało, no i poseł Fryderyk z delegacją fotografów. 11:01, 17.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

kasssakasssa

3 0

Imprez bedzie tyle ile fal C19.. chyba gminie sie oplaca ze zapraszaja co rusz innego VIPa. 15:07, 17.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

nieukinieuki

2 4

Dalej nieuki dawać zjadliwe komentarze, nawet swojego nie docenią, dumni co najwyżej z tego ile to nie mogą pewnie wypić na jednej imprezie... 16:19, 17.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

dziubastwodziubastwo

2 0

no wreszcie mamy konkurencję dla szejków z dubaju 18:31, 17.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

oo

2 0

Bardzo dobry pomysł
Szkoda, że Łukasiewicz jest tak mało znany na świecie.
Pamiętajcie o stronie internetowej tego muzeum także w j. angielskim! 16:03, 18.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

winciwinci

3 0

Pytanie jedno .Jak radny taki mądry to moze zajmie się kontrolą w MSM ?!
Przecież najwyższy czas żeby ktoś to zrobił ? Walne zgromadzenie to farsa . Pracownicy w godzinach pracy jadą w ustronne miejsce i podpisuja i głosuja na obecny zarząd ? A to mająbyć spółdzielcy a nie ludzie zatrudniani przez spółdzielców ! Co najmniej połowa ludzi we wszystkich administracjach to ludzie zbędni nie wykonujący żadnej pracy !!
Spółka rodzinna choć by na podstawie administracji osiedla Kopernika !
choć by kulpa cała rodzina zatrudniona jako hydraulicy ? Hydraulicy , elektrycy , gazownicy pobierają oieniądze za konserwację zasobów , kupują potrzebne akcesorja za pieniądze spółdzielców ? Następnie wykonują orywatnie usługi w mieszkaniach spółdzielców pobierając kosmiczne pieniądze ! Zwolnić przestać pobierać pieniądze za konserwację i odpisy remontowe a każdy sam zapłaci za usługi ale nie swoim pracownikom którym płaci !? Zwolnic wszelkie osoby które odeszły na emerytury i nadal są zatrudniane ? po co ?
Dokad będziemy utrzymywać bandę nierobów za nasze pieniądze ? Zatrudniono nawet jakieś ekipy łażące po mieszkanich i sprawdzające szczelność gazu czy wentylacje nie potrzebni ani nie wykonują żadnej pożytecznej pracy ? 19:03, 18.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%