Zamknij
REKLAMA

Wystawią spektakl „Planeta G.N.U”. Już 11 czerwca

19.56, 05.06.2022 mb Aktualizacja: 17.23, 07.06.2022
Skomentuj
REKLAMA

Samorządowe Centrum Kultury w Mielcu zaprasza na spektakl Teatru „Magia” DK SCK pt. „Planeta G.N.U”. Odbędzie się on 11 czerwca o godz. 17:00 w sali widowiskowej Domu Kultury SCK.

Spektakl mieleckiego teatru jest inspirowany scenariuszem Umberto Eco – „Gnomy z planety GNU”. Tytułowa planeta G.N.U. przeciwstawiona jest Ziemi, której mieszkańcy są zadowoleni i dumni, chociaż planeta jest nawiedzana wybuchami kataklizmami, których źródła leżą w zanieczyszczeniach, w których planeta tonie. Ale Ziemianom, trapionym nałogami i chorobami, zdaje się, że do szczęścia brakuje tylko podbojów.

Niestety, na Ziemi wszystko już zostało odkryte i podbite, pozostaje więc tylko wyprawa kosmiczna, podczas której mogliby zdobyć złoto, srebro i zagarnąć dla siebie inne skarby natury. Po naradzie ze swoją świtą Król Ziemi postanawia wysłać misję kosmiczną, która ma zrealizować ten cel. I tak się dzieje. Ziemianie znajdują planetę G.N.U., której mieszkańcy bardziej niż złoto cenią sobie  nieskażoną naturę i zdrowy tryb życia. Dziwią się Ziemianom, że niszczą swoje otoczenie, że smog zasnuwa niebo nad ich planetą. Kosmiczni wysłannicy z Ziemi zaczynają rozumieć, że być może nie po złoto i diamenty, ale po inny styl życia przybyli na planetę G.N.U. Tymczasem najmłodsze pokolenia Ziemian zaczyna rozumieć, że kierunek obrany przez ich przodków wiedzie wprost do zguby…

W spektaklu wezmą udział dzieci ze szkół podstawowych i średnich. Na scenie pojawi się 13 aktorów.

Bilety w cenie 15 zł do nabycia w kasie kina Galaktyka (dni robocze od godziny 12, w soboty i niedziele – godzinę przed seansem kinowym, w środy – kasa nieczynna).

(mb)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%