Zamknij
REKLAMA

Zdjęcia Mariusza Janiszewskiego w SCK. Do końca sierpnia

12.58, 17.08.2022 .
Skomentuj
REKLAMA

W Centrum Wystawienniczo-Promocyjnym Domu Kultury SCK obejrzeć można wystawę fotograficzną zatytułowaną „NOSTOS”, autorstwa wybitnego polskiego fotografika, Mariusza Janiszewskiego.

Wystawa stanowi monografię fotograficzną autora od roku 2002 do 2020. 12 sierpnia odbył się wernisaż wystawy, na którym publiczność miała okazję spotkać się z autorem wystawy oraz jej komisarzem Jackiem Luberą. Ten ostatni opowiedział o imponujących dokonaniach Mariusza Janiszewskiego, fotografika, fotoreportera oraz fotosisty filmowego.

Wyliczył nagrody, jakie za swoje prace artysta otrzymał w Polsce i za granicą, m.in. na konkursach fotografii prasowej (Grand Press Photo, WFK National Geographic Poland), jak i fotografiki studyjnej i koncepcyjnej (Hasselblad Masters, Le Prix de la Photographie de Paris / PX3). Scharakteryzował też pokrótce podzieloną na trzy części wystawę NOSTOS, którą mielecka publiczność będzie mogła oglądać do 31 sierpnia.

Zaprezentowane na wystawie fotografie podejmują uniwersalne tematy, które autor ujmuje w monumentalne ramy kompozycji przywodzące skojarzenia z malarstwem sztalugowym.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%