Zamknij
REKLAMA

Lidia Efimovich zagra na Mieleckim Festiwalu Muzycznym

10:58, 21.09.2020 | M.B
Skomentuj
REKLAMA

Już w środę kolejny koncert 23. Mieleckiego Festiwalu Muzycznego. Wystąpi białoruska pianistka Lidia Efimovich - koncert odbędzie się online!

V koncert 23. Mieleckiego Festiwalu Muzycznego
LIDIA EFIMOVICH (Białoruś) – fortepian
Koncert laureatki XV Międzynarodowego Forum Pianistycznego „Bieszczady bez granic” w Sanoku
23 września, godz. 19:00
transmisja internetowa live facebook.com/sckmielec

[ZT]58722[/ZT]

Lidia Efimowicz (ur. 2003) rozpoczęła edukację muzyczną w Mińsku (Białoruś) w 2009 roku. Obecnie studiuje w Specjalnej Szkole Muzycznej Państwowego Sankt-Petersburskiego Konserwatorium im. N.A. Rimskiego-Korsakowa, w klasie słynnego nauczyciela Władimira Susłowa.

W wieku dziewięciu lat została jednym z laureatów XX Międzynarodowego Konkursu dla Dzieci i Młodzieży im. F. Chopina w Polsce, w Szafarni. Od tego czasu F. Chopin jest ulubionym kompozytorem.

Już jako 10-latka  zagrała w Białoruskiej Filharmonii Państwowej koncert W.A. Mozarta na fortepian i orkiestrę nr 21 K 467. W 2014 roku wykonała koncert f-moll Bacha pod dyrekcją Roberta Shervenakasa, dyrygenta Litewskiego Narodowego Teatru Opery i Baletu, na Festiwalu “Muzyka bez granic” w Druskiennikach.

Lidia regularnie uczestniczy w Międzynarodowym Forum Pianistycznym “Bieszczady bez granic”. Na X edycji została “Złotym Wirtuozem”, na XII Forum w 2017 roku wykonała II Koncert F. Chopina w Kielcach. Na XV Forum w 2020 r. wykonała I Koncert F. Chopina w Strzyżowie i została nagrodzona “Złotym Parnasem 2020”.

We wrześniu 2019 roku uczestniczyła w 24. Festiwalu Muzyki Młodych Saksonii-Anhalt (Halle, Niemcy), gdzie wykonała koncert L. Beethovena na fortepian i orkiestrę nr 1 C-dur op. cit. C-dur op. 15 i dużo grała solo.

Lidia zapraszana jest do występów na scenach koncertowych w Petersburgu, rodzinnym Mińsku, jak również w Europie. I tak w 2015 i 2016 roku wystąpiła z koncertem solowym w Tallinie i Narwie w ramach projektu kulturalnego “Dni Kultury Białoruskiej w Estonii”. W 2019 roku dwukrotnie uczestniczyła w koncertach w Austrii, a także wzięła udział w festiwalu muzyki fortepianowej “In corpora” (Tallinn, Estonia) w duecie fortepianowym.

Lidia jest dwukrotnym beneficjentem dotacji ze Specjalnego Funduszu Prezydenta Republiki Białorusi na rzecz Wspierania Uzdolnionej Młodzieży. Jest laureatką różnych konkursów międzynarodowych, w których bierze udział od 2009 roku. W 2019 roku została laureatką I stopnia I Międzynarodowego Otwartego Konkursu Młodych Muzyków “Różowa Mewa” w Jakucku (Wschodnia Syberia, Rosja) oraz laureatką I stopnia XX Międzynarodowego Konkursu im. Marii Ludwiki w kategorii zespołów fortepianowych (Sankt Petersburg, Rosja).

„23. Mielecki Festiwal Muzyczny dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca”.

(M.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA