Zamknij
REKLAMA

Do Ciebie, o Matko, uciekamy się - niecodzienny koncert w Rzochowie [FOTO]

11:39, 14.09.2020 | P.C
Skomentuj
REKLAMA

W kościele parafialnym pw. Św. Marka Ewangelisty w Mielcu-Rzochowie odbył się Koncert muzyki sakralnej „Do Ciebie, o Matko, uciekamy się”. 

Wydarzenie to odbyło się w niedzielę 13 września, w przeddzień święta Podwyższenia Krzyża Św. i liturgicznego wspomnienia Najświętszej Maryi Panny Bolesnej. Koncert był zwieńczeniem uroczystej Mszy Św. połączonej z poświęceniem kapliczek Siedmiu Boleści Maryi zlokalizowanych przed rzochowskim kościołem. 

Świątynię wypełniła muzyka m.in. J. S. Bacha, D. Bedarda, L. van Beethovena, S. Kwiatkowskiego, O. M. Żukowskiego w wykonaniu dr. hab. prof. UR Jacka Ścibora, wybitnego artysty, tenora i pedagoga oraz Bogumiły Kutacha, studentki Instytutu Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego na kierunku Instrumentalistyka w klasie organów dr. hab. Tomasza Zająca.

Rzochowska publiczność z dużą uwagą wysłuchała muzycznej propozycji, owacjami nagradzając artystów. 

[FOTORELACJA]8263[/FOTORELACJA]

Obecny kościół w Mielcu-Rzochowie powstał na terenie, gdzie znajdowała się świątynia, która została przeniesiona do Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej. Demontażowi musiały zatem ulec także organy. 

W latach 2015-2017 Andrzej Ragan z Włocławka przeniósł je do nowego kościoła i rozbudował do 24 głosów. Trakturę zmieniono na mechaniczną, a wiatrownice na klapowo-zasuwowe. Wykonano całkowicie nowy prospekt i szafę organową.

(P.C)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA