Zawodnik Iskry Mielec w Mistrzostwach Świata w Nordic Walking

22:57, 22.06.2022 PC Aktualizacja: 22:58, 22.06.2022

Dawid Wiktor z klubu KS Iskra Mielec, który zrzesza osoby z różnym stopniem niepełnosprawności,  wziął udział w II Mistrzostwach Świata  Nordic Walking. Zawody zostały rozegrane w miniony weekend w pomorskiej w gminie Choczewo.

Mielczanin startował na dystanse 5 km. Do rywalizacji stanęło blisko 1000 osób, w tym 80 osób z różnymi niepełnosprawnościami. Spotkali się najlepsi zawodnicy z 12. krajów i 4. kontynentów. Ambasadorem honorowym wydarzenia był Robert Korzeniowski czterokrotny mistrz olimpijski w chodzie sportowym, trzykrotny mistrz świata i dwukrotny mistrz Europy. Trasa rywalizacji wiodła przez nadmorski las sosnowy od Kopalina do Lubiatowa, w okolicach Wejherowa.

Dawid Wiktor to ubiegłoroczny zdobywca srebrnego medalu Mistrzostw Europy Nordic Walking oraz Pucharu Polski w Kolbuszowej, w kategorii NB, II miejsca Pucharu Polski i Mistrzostw Polski Nordic Walking w Michałowiczach, I miejsca w Pucharze Nordic Walking w Sercu Podhala w Szaflarach, III miejsca w Podkarpackim Pucharze Nording Walking Blizna w Kat NM.

W bieżącym roku zajął już III miejsce w Podkarpackim Pucharze Nordic Walking Blizna kategorii NM. Udział w tak dużym wydarzeniu jak Mistrzostwa Świata  Nordic Walking jest dla niego wielkim wyróżnieniem i satysfakcją.