Brązowy medal Kamila Węża na Mistrzostwach Polski U23

11:47, 27.07.2021 M.B/LKS Stal Mielec Aktualizacja: 11:56, 27.07.2021
Skomentuj Fot. LKS Stal Mielec Fot. LKS Stal Mielec

12-osobowa reprezentacja lekkoatletów Województwa Podkarpackiego wzięła udział w Mistrzostwach Polski U23, które w dniach 24 i 25 lipca odbyły się w Suwałkach. Wśród nich reprezentant Lekkoatletycznego Klubu Sportowego Stal Mielec - Kamil Wąż.

Podopieczny trenera Tomasza Torby zdobył brązowy medal w trójskoku oddając w drugiej kolejce skok na odległość 14.86 metrów.

Medal złoty przypadł w udziale zawodnika RLTL Optima Radom Dawida Krzemińskiego - 15.70. Srebro zdobył Kacper Rudnicki z NKS Nowe Miasto Lubawskie wynikiem 15.08. W skoku w dal trójskoczek zajął miejsce 13 miejsce, skacząc 6.58 metrów.

W klasyfikacji punktowej Województwo Podkarpackie z dorobkiem 144 pkt uplasowało się na 12 miejscu.

W mistrzostwach bardzo dobrze zaprezentowała się wychowanka LKS Stal Mielec Alicja Struzik sięgając po brązowy medal w biegu na 200m -24.30, oraz złoto w sztafecie 4x100m. Alicja przez okres studiów reprezentuje barwy KS AZS AWF Kraków.