Zamknij
REKLAMA

Mistrzostwa Polski dzisiaj w centrum Mielca!

09:12, 22.06.2019 | P.C
Skomentuj
REKLAMA

To pierwsza taka sportowa impreza od wielu lat! Na alei Niepodległości dzisiaj rozegrane zostaną seniorskie Mistrzostwa Polski w Chodzie Sportowym na 20 kilometrów.

Dzisiaj (22 czerwca) do Mielca zawitają najlepsi polscy chodziarze. Kobiety i mężczyźni będą walczyć o tytuł championa naszego kraju w ramach PZLA Mistrzostw Polski w chodzie sportowym na 20 km. Areną zmagań będzie widowiskowa i bardzo szybka trasa usytuowana na Al. Niepodległości, znana mieleckiej społeczności z rozgrywanego w poprzednich latach Ogólnopolskiego Biegu Ulicznego na 3 km.

To pierwsza taka impreza sportowa o randze Mistrzostw Polski w Mielcu po 2000 roku, gdzie nasi mieleccy zawodnicy (Katarzyna Zdziebło, Paulina Buziak-Śmiatacz i Rafał Augustyn – wszyscy LKS Stal Mielec) będą mogli zaprezentować się przed własną, mielecką publicznością.

W roli faworytki do złotego medalu stawiana jest tegoroczna liderka polskich tabel na 20 km (1:32:03) - mielczanka Katarzyna Zdziebło, ale z pewnością będzie na nią naciskać Agnieszka Yarokhau (AZS AWF Kraków), która po powrocie z urlopu macierzyńskiego została aktualną, halową mistrzynią Polski (rekord życiowy na 20 km - 1:30:50).

Wśród mężczyzn pretendentem do złota będzie ponownie Artur Brzozowski (AZS AWF Katowice), zwycięzca dwóch poprzednich edycji mistrzostw (2017, 2018). Z kolei nasz specjalista od dystansu 50 km - Rafał Augustyn będzie jednym z potencjalnych kandydatów do pozycji medalowej na krótszym dystansie.

Kibice i sympatycy chodu sportowego, którzy pojawią się w sobotę 22 czerwca o 18:45 będą świadkami rywalizacji na wysokim poziomie. Wszystko to za sprawą rangi zawodów, które są oficjalną kwalifikacją do tegorocznych Mistrzostw Świata w Doha oraz przyszłorocznych Igrzysk Olimpijskich w Tokio.

Organizatorzy zapewniając międzynarodową obsadę sędziowską sprawili, iż zawody mają charakter otwarty i wezmą w nich udział również zagraniczni zawodnicy. Będą oni mogli liczyć na uzyskanie wskaźników na najważniejsze, zbliżające się imprezy międzynarodowe.

Z zagranicznych zawodników i zawodniczek na starcie powinni pojawić się reprezentanci z naszego kontynentu – m.in. Grecji oraz Węgier, ale również zawodnicy z tak odległych państw jak Wenezuela, Republika Południowej Afryki czy Stanów Zjednoczonych. W walce o zwycięstwo w zawodach z naszymi rodzimymi zawodnikami powinien z pewnością liczyć się przedstawiciel Afryki – Lebogang Shange, który legitymuje się najlepszym rekordem życiowym na poziomie 1:19:18 (4. miejsce na MŚ w Londynie 2017). Z kolei u kobiet Kovács Barbara z Węgier winna wspólnie z polskimi zawodniczkami nadawać tempo wyścigu. Łącznie grupa ponad 11-cioro olimpijczyków powinna zapewnić bardzo ciekawe widowisko w centrum naszego miasta.

Organizatorem wydarzenia jest Lekkoatletyczny Klub Sportowy Stal Mielec, który przewidział również dystans 5 km dla młodzieży, który poprzedzi rywalizację o krajowy czempionat. Patronatem honorowym wydarzenie objął Prezydent Miasta Mielca – Jacek Wiśniewski, natomiast status partnera otrzymało Województwo Podkarpackie, Gmina Miejska Mielec, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mielcu, oraz Podkarpacki Okręgowy Związek Lekkiej Atletyki.

Plan minutowy - 22 czerwca 2019 roku, Mielec - Aleja Niepodległości
16:45 3 km dziewcząt U16
17:15 5 km dziewcząt U18 i U20 oraz chłopców U16, U18 i U20
17:50 Dekoracja kategorii młodzieżowych
18:15 Ceremonia Otwarcia Mistrzostw
18:45 20 km kobiet i mężczyzn (PZLA Mistrzostwa Polski w chodzie sportowym na 20 km)
20:45 Ceremonia Dekoracji Mistrzostw

[ZT]52100[/ZT]

(P.C)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

123123

6 0

Super , wreszcie się coś dzieje na poziomie ! Mielec żyje przecież sportem 13:50, 22.06.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PaulinaPaulina

2 0

Wypadałoby w tytule wspomnieć w czym te mistrzostwa Polski.. 17:06, 22.06.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA