SPR Stal kończy 2019 rok zwycięstwem w Gdańsku!

18:47, 14.12.2019 P.C Aktualizacja: 12:39, 15.12.2019

Mieleccy szczypiorniści autorami kolejnej niespodzianki w PGNiG Superlidze! Wygrali na wyjeździe!

Piłka ręczna, PGNiG Superliga mężczyzn
Torus Wybrzeże Gdańsk - SPR Stal Mielec 19:24 (8:12)

Wybrzeże: Chmieliński, Kiepulski - Komarzewski 3, Papaj 3, Prymlewicz 3 (2), Adamczyk 2, Salacz 2, Oliveria 2, Janikowski 1, Wróbel 1, Gądek 1, Pieczonka 1, Didyk, Sulej, Gajek, Bednarek.
Karne: 2/2
Kary: 12 min (Adamczyk, Gądek x2, Salacz, Bednarek x2)

Stal: Andelic, Wiśniewski - Valyntsau 9, Kornecki 6, Janyst 3, Wojdak 2, Krupa 2 (1), Ivanovic 1, Krępa 1, Dutka, Skuciński, Olszewski, Ćwięka, Chodara, Grzegorek, Jędrzejewski.
Karne: 1/2
Kary: 12 min (Kornecki, Ivanovic x3, Jędrzejewski, Krupa)
Czerwona kartka: Ivanovic - 45 min, z gradacji kar

Gospodarze byli zdecydowanym faworytem tego meczu, Stalowcy zwyczajnie musieli go wygrać by na przerwie zimowej zachowywać kontakt z rywalami i nadal liczyć się w grze o utrzymanie. Mielczanie zdobyli szybko dwie bramki, jednak aż do 12. minuty prowadzili tylko 2:1. Obie ekipy męczyły się w ofensywie.

Kluczowym dla całego spotkania momentem gry było ostatnie 10 minut  pierwszej połowy. Trener Stali zadysponował grę z dwoma wysuniętymi defensorami, to zupełnie zaskoczyło gospodarzy. Stal ten okres wygrała 6:2 i na przerwę schodziła prowadząc wyraźnie.

Drugą odsłonę to Wybrzeże zaczęło od dwóch trafień, ale szybko odpowiedziała Stal aż czterema celnymi rzutami i nadal kontrolowała mecz. Im bliżej było jednak końca, tym gra stawała się bardziej nerwowa.

Na kwadrans przed ostatnim gwizdkiem Stalowcy stracili swojego nowego rozgrywającego. Serb Ivanovic był zaskoczeniem dla Wybrzeża, miejscowi dowiedzieli się o jego istnieniu w mieleckiej drużynie kilka godzin przed meczem. Ivanovic grał jednak agresywnie i zanotował czerwoną kartkę z gradacji kar.

Brak wysokiego Serba w mieleckiej drużynie pobudził gospodarzy. Stal natomiast zablokowała się na chwilę w ofensywie. Między 47. i 53. minutą mielczanie nie potrafili wykończyć swoich akcji. Gospodarze natomiast nie byli w stanie tego wykorzystać. Wybrzeżu nie pomogły nawet próby gry z wycofaniem bramkarza. Niemoc Stali w ataku przełamał Kornecki, dwie kolejne bramki dorzucił najlepszy na parkiecie Valyntsau i Stal zapisała upragnione wyjazdowe zwycięstwo na swoim koncie!

Teraz w rozgrywkach PGNiG Superligi nastąpi przerwa.