Azoty znów za mocne, ale momenty były [FOTO]

21:59, 16.10.2019 P.C Aktualizacja: 17:50, 17.10.2019

W meczu PGNiG Superligi piłkarzy ręcznych SPR Stal Mielec uległa u siebie faworytowi z Puław.

Piłka ręczna, PGNiG Superliga
SPR STAL MIELEC - KS AZOTY PUŁAWY 25:27 (9:12)

Stal: Andelić, Wiśniewski - Krępa 5, Adamczak 4, Chodara 3, Wilk 3, Valyntsau 2, Kornecki 2, Olszewski 2, Wypych 1, Krupa 1, Grzegorek 1, Mochocki 1, Wojdak, Miedziński, Jędrzejewski
Azoty: Koszowy, Bogdanow - Łangowski 7, Przybylski 5, Dawydzik 3, Seroka 3, Rogulski 3, Kowalczyk 2, Skwierawski 1, Szyba 1, Jarosiewicz 1, Gumiński 1, Moryń, Adamczuk, Grzelak, Kasprzak

Faworytem tego meczu byli goście, którzy celują w podium Superligi i początek meczu te przewidywania potwierdzał. Azoty szybko i łatwo objęły prowadzenie 3-4 bramkami. W ostatnich minutach pierwszej połowy Stalowcy jednak zanotowali okres bardzo dobrej gry, agresywna obrona i dobra postawa bramkarza sprawiły, że goście prowadzili tylko 10:9, przyjezdnym jednak udało się powstrzymać mielczan i jeszcze przed przerwą odskoczyć ponownie na 3 trafienia.

Druga połowa rozpoczęła się od kolejnych dwóch bramek Azotów i sytuacja Stalowców zrobiła się bardzo trudna. Dwukrotnie Biało-Niebiescy zrywali się jeszcze do pościgu, ale w kluczowych momentach tym razem golkiperzy z Puław stawali na wysokości zadania i nie dopuścili do nerwowej końcówki.

Po tym spotkaniu SPR Stal zsunęła się na ostatnie miejsce w ligowej tabeli.