Zmiana trenera w Stali Mielec! Nowym szkoleniowcem utytułowany zawodnik

18:35, 09.03.2024 Aktualizacja: 22:45, 09.03.2024
Robert Lis na meczu Handball Stal Mielec - Nielba Wągrowiec. 9 marca 2024. Robert Lis na meczu Handball Stal Mielec - Nielba Wągrowiec. 9 marca 2024.

Misja Tomasza Sondeja w Handball Stali Mielec dobiegła końca. Był tymczasowym trenerem zespołu Ligi Centralnej. Dwie wstydliwe porażki jego zespołu, po których są olbrzymie pretensje do zawodników, spowodowały zatrudnienie w Mielcu nowego szkoleniowca.

Handball Stal Mielec przegrała dzisiaj mecz Ligi Centralnej ZPRP z Nielbą Wągrowiec 27:32, chociaż do przerwy wygrywała 18:14. Przed tygodniem mielczanie ulegli u siebie KPR Żukowo. Tkwią w dolnej połowie tabeli, a mieli bić się o awans o Orlen Superligi. Ich dyspozycja, w ocenie wielu kibiców szczególnie zaangażowanie i zachowanie na parkiecie, pozostawia wiele do życzenia.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z MECZU STAL – NIELBA:

[FOTORELACJA]10937[/FOTORELACJA]

Gra mielczan przypomina początek sezonu, gdy po fatalnych wynikach do dyspozycji zarządu klubu podał się trener Rafał Gliński, a tymczasowym szkoleniowcem został Tomasz Sondej. Po tej zmianie Stal zanotowała serię zwycięstw, ale to już niestety historia.

Robert Lis nowym trenerem Handball Stali Mielec

– Parodia, obudźcie się – pokrzykiwali kibice w drugiej połowie meczu Stali z Nielbą. A wszystkiemu z loży VIP przyglądał się Robert Lis – były utytułowany zawodnik, a ostatnio trener Azotów Puławy i KPR Legionowo.

- Robert Lis już drugi mecz z kolei pojawił się w Mielcu. Potwierdzam, że od poniedziałku Robert Lis podejmuje pracę w Stali Mielec –

powiedział krótko po meczu z Nielbą prezes Handball Stali Mielec Roman Kowalik.

Robert Lis urodził się w 1973 roku. Grał na pozycji obrotowego. Jest jedną z legend dawnej Warszawianki Warszawa. W najwyższej polskiej klasie rozgrywkowej rozegrał 279 meczów, w których rzucił 833 bramki. W sezonie 1993/1994 zdobył z warszawską drużyną Puchar Polski.

W latach 2000–2011 był zawodnikiem francuskich zespołów: US Dunkerque HB, Paris Handball i Istres. W barwach Paris Handball występował w sezonie 2005/2006 w rozgrywkach Ligi Mistrzów. W sezonie 2006/2007 zdobył z Paris Handball Puchar Francji.

W reprezentacji Polski rozegrał 128 meczów, w których zdobył 260 bramek.

W sezonie 2012/2013 wraz z Witoldem Rzepką był trenerem AZS-u Uniwersytetu Warszawskiego, który zajął w I lidze 11. miejsce. W listopadzie 2013 został szkoleniowcem KPR-u Legionowo, z którym w sezonie 2013/2014 spadł z Superligi, zaś w sezonie 2014/2015 wygrał rozgrywki I ligi, zaliczając 25 zwycięstw w 26 meczach.

W sezonie 2015/2016 prowadzony przez niego KPR zajął w Superlidze szóste miejsce. W maju 2016 odszedł z legionowskiej drużyny, jednak pod koniec października 2016 ponownie objął posadę trenera KPR-u Legionowo, prowadząc go do końca sezonu 2016/2017.

W czerwcu 2017 roku został trenerem kobiecej drużyny MKS Lublin. Pracował do kwietnia 2020 roku. Z lubliniankami zdobył trzy mistrzostwa Polski, Puchar Polski i Challenge Cup.

Od marca 2016 roku do maja 2017 roku był asystentem trenera reprezentacji Polski Tałanta Dujszebajewa.

Później, bo w 2021 roku został pierwszym trenerem Klubu Sportowego Azoty Puławy, gdzie pracę zakończył w maju 2023 roku.

Robert Lis pracę w Handball Stali Mielec jako pierwszy trener powinien rozpocząć w poniedziałek 11 marca 2024 roku.