Po meczu z Odrą: kto siedział na stadionie w tym upale, zdaje sobie z tego sprawę [OPINIE]

18:51, 04.07.2020 P.C Aktualizacja: 23:01, 04.07.2020

W meczu Fortuna 1 Ligi PGE FKS Stal Mielec zremisowała z Odrą Opole 1:1. Wysoka temperatura sprawiła, że mecz toczony był w wolnym tempie. To sprzyjało Odrze. Remis sprawił jednak, że przewaga Stali nad trzecią w tabeli Wartą Poznań urosła do 5 punktów.

[ZT]57629[/ZT]

OPINIE PO MECZU

Dietmar Brehmer, trener Odry Opole:

Mecz układał się tak, jak sobie zaplanowaliśmy. Staraliśmy się utrzymać przy piłce, ustawiać się nisko. Naszym mottem było bronienie się przez utrzymanie się przy piłce. Jednak nie weszliśmy dobrze w mecz, ale druga część naszej połowy była w naszym wykonaniu lepsza i było to wyrównane widowisko. Kilka akcji nam wyszło jak sobie zakładaliśmy. Nie przypominam sobie w pierwszej połowie lepszych sytuacji z dwóch stron.
Druga połowa układała się podobnie i przyniosło to nam prowadzenie. Niestety w końcówce to Stal posiadała piłkę i dążyła do tego, by mecz wygrać. My nie potrafiliśmy się temu przeciwstawić. Stal miała swoją przewagę, szansę wykorzystała. W ostatnich minutach właściwie graliśmy w dziesiątkę bo mieliśmy problem z Jarosławem Czernyszem, który nie był gotowy na taki wysiłek, a wyczerpaliśmy limit zmian. Właściwie statystował na boisku.
Jeśli tak będziemy grali w defensywie i poprawimy ofensywę to jestem spokojny, że pozostałe mecze będą się układać po naszej myśli. Jestem na 120% przekonany, że utrzymamy się w lidze. Nie widzę innej opcji.
Gra w upale i ten terminarz to trudne wyzwanie, ale każdy zespół mierzy się z tym wyzwaniem: logistycznym, fizycznym, mentalnym.

Basen do twojego ogrodu z dostawą! Najlepszy na lato w mieście! [reklama]

Dariusz Marzec, trener PGE FKS Stal Mielec:

Szanujemy ten punkt, to dla nas bardzo ważny punkt. Nie patrzmy na tabelę, Odra była jednym z najlepszych zespołów, z jakim graliśmy w tej rundzie. Gromadzą swoje punkty. To jest dobry zespół.
Chcieliśmy wygrać ten mecz bardzo, pozostaje nam życzyć Odrze by wygrywała w kolejnych spotkaniach, bo gra też z naszymi rywalami w walce o awans.
Przeciwnik dzisiaj był ciężki. Warunki też dzisiaj było ciężkie. Ten, kto siedział na stadionie w tym upale, zdaje sobie z tego sprawę.
Kondycyjnie - jak na mega ciężkie warunki - wyglądaliśmy dobrze. Patrząc na mecz z Bełchatowem, wyglądaliśmy wówczas dużo gorzej.
Przeciwnik dobrze bronił się, korzystał ze swoich okazji. Co można było zrobić więcej? Gdybyśmy lepiej finalizowali swoje akcje w końcówce, wynik byłby inny.

KULISY WIDEO

Wybierz najlepszego piłkarza Stali w meczu z Odrą

Ankieta zakończona, dziękujemy za oddane głosy. Wyniki głosowania są widoczne poniżej: