PGE FKS Stal Mielec wygrała w Niepołomicach! [FOTO, WIDEO]

20:59, 01.09.2019 M.B Aktualizacja: 10:20, 02.09.2019

PGE FKS Stal Mielec wygrała wyjazdowe spotkanie z Puszczą Niepołomice. Jedynego, zwycięskiego gola w meczu zdobył Bartosz Nowak.

Piłka nożna, Fortuna 1 Liga
MKS PUSZCZA NIEPOŁOMICE – PGE FKS STAL MIELEC 0:1 (0:1)

0:1 – 17. Bartosz Nowak (25 min.)

Puszcza Niepołomice: 22. Karol Niemczycki, 27. Mateusz Bartków (72 min., 18. Bartosz Widejko), 3. Michał Czarny, 5. Konrad Stępień, 28. Michał Mikołajczyk – 20. Konrad Nowak (67 min., 50. Maksymilian Sitek), 11. Marcin Stefanik, 25. Wiktor Żytek, 14. Sefarin , 9. Jakub Bąk (83 min., 26. Mykyta Vovchenko) – 70. Jose Embalo
Rezerwowi: 99. Mateusz Górski, 7. Marcel Kotwica, 8. Longinus Uwakwe, 10. Hubert Tomalski, 17. Bartosz Żurek, 23. Piotr Stawarczyk
Trener: Tomasz Tułacz

PGE FKS Stal Mielec:  Seweryn Kiełpin – 4. Martin Dobrotka, 5. Mateusz Żyro, 9. Andreja Prokić (81 min., 22. Mateusz Bodzioch), 10. Mateusz Mak (61 min., 14. Łukasz Janoszka), 11. Szymon Stasik, 17. Bartosz Nowak, 19. Adrian Paluchowski (73 min., 90. Josip Barisic), 20. Grzegorz Tomasiewicz, 23. Krystian Getinger, 24. Lukas Bielak
Rezerwowi: Damian Primel – 2. Paweł Olszewski, 8. Maciej Urbańczyk, 25. Wojciech Lisowski
Trener: Artur Skowronek

Żółte kartki: Bartków, Bąk – Dobrotka, Nowak

Widzów: 1380

Mielczanie jechali do Niepołomic świadomi, że nie potrafią tam wygrać od lat. Problemy są zawsze dwa, zawsze te same: specyficzny stadion z nierównym boiskiem oraz autorski pomysł na grę trenera Tomasza Tułacza, który dla każdego jest wyzwaniem.

Tym razem szkoleniowiec Stali Artur Skowronek postanowił zupełnie zaskoczyć Puszczę. Pracował nad tym cały sztab, co przełożyło się na zwycięską bramkę. Kombinacyjne rozegranie rzutu rożnego, które zakończyło się trafieniem na 1:0 Bartosza Nowaka, zaproponował Skowronkowi jeden z asystentów. - To jego gol - żartował po meczu Skowronek. - To nie było nasze DNA - mówił już całkiem poważnie o defensywnym ustawieniu Biało-Niebieskich.

Mielczanie nie rzucali się na Puszczę z wielką ofensywą, bardziej skupiali się na zabezpieczeniu swojej bramki i przyjmowaniu rywala przed własnym polem karnym. Gospodarze żyli z błędów Stali, czyhali na przechwyty piłek i szybkie ataki, które mogły zakończyć się powodzeniem. Puszcza szukała szczęścia także przy stałych fragmentach i - tradycyjnie - niezliczonych długich podaniach przed bramkę Kiełpina.

Mimo, że boisko w Niepołomicach jest węższe niż pozostałe w Fortuna 1 Lidze, Stalowcy przedzierali się głównie skrzydłami. Już na początku po takiej szarży niewiele pomylił się Andreja Prokić. Podobna akcja przyniosła rzut rożny zamieniony na prowadzenie 1:0.

Również Prokić był bardzo bliski podwyższenia na 2:0, tuż po zmianie stron. Wpadł w pole karne właśnie od skrzydła i przelobował golkipera, piłkę z pustej bramki zdążył wybić jednak jeden z obrońców i w ten sposób utrzymał swój zespół w grze do końca meczu. Tyle, że po zmianie stron drużyna Tomasza Tułacza nie potrafiła zabłysnąć w ataku i Stal zasłużenie sięgnęła po trzy punkty: zagrała nie tylko skuteczniej, ale dojrzalej i zrealizowała swój pomysł na grę w Niepołomicach.

Po meczu długo Stalowcy cieszyli się ze swoimi kibicami, których na obiekcie pod Krakowem pojawiło się kilkuset.