PGE FKS STAL MIELEC - ZAGŁĘBIE LUBIN. Kolejna wygrana Stali! [FOTO, WIDEO]

16:07, 18.10.2021 P.C Aktualizacja: 09:34, 20.10.2021

Piłkarze z Solskiego 1 podejmowali Zagłębie Lubin. Wygrana pozwoli Stali znacznie odskoczyć od strefy spadkowej PKO BP Ekstraklasy, ale też uciec Legii Warszawa. I tak się stało!

Piłka nożna, PKO BP Ekstraklasa
PGE FKS STAL MIELEC - ZAGŁĘBIE LUBIN

4:2 (1:2)

1:0
- 14 min - 10. Mateusz Mak
1:1 - 22 min - 9. Erik Daniel
1:2 - 41 min - 23. Krystian Getinger (samobójcza)
2:2 - 52 min - 20. Grzegorz Tomasiewicz (karny)
3:2 - 63 min - 10. Mateusz Mak
4:2 - 75 min - 6. Marcin Flis

[FOTORELACJA]8913[/FOTORELACJA]

STAL: 13. Rafał Strączek, – 6. Marcin Flis, 21. Mateusz Matras, 32. Jonathan de Amo Perez – 23. Krystian Getinger, 45. Konrad Wrzesiński (82' 5. Mateusz Żyro) – 18. Dawid Kort (60' 8. Maciej Urbańczyk), 20. Grzegorz Tomasiewicz, 11. Maksymilian Sitek (87' 9. Maciej Jankowski), 10. Mateusz Mak (82' 77. Adrian Szczutowski) – 99. Fabian Piasecki.

REZERWOWI: 29. Damian Primel, 2. Albin Granlund, 4. Bozhidar Chorbadzhiyski, 14. Kamil Kościelny.

Trener: Adam Majewski.

ZAGŁĘBIE: 30. Dominik Hładun – 2. Aleksandar Pantić, 8. Łukasz Poręba (80' 25. Patryk Kusztal), 9. Erik Daniel (80' 21. Tomasz Pieńko), 11. Tomas Zajic (80' 36. Oliwer Sławiński), 17. Patryk Szysz (66' 7. Sasa Zivec), 18. Filip Starzyński, 24. Kacper Lepczyński, 26. Kacper Chodyna, 31. Dawid Pakulski (66' 20. Ilyta Zhigulev), 77. Mateusz Bartolewski.

REZERWOWI: 22. Szymon Weirauch, 13. Karol Podliński, 27. Bartłomiej Kłudka, 32. Ian Pino Soler.

Czerwona kartka: 85 min - 2. Aleksandar Pantić (Zagłębie, za dwie żółte)
Żółte kartki: Chodyna, Poręba, Pantić (Zagłębie).

Sędzia: Sebastian Krasny z Krakowa
Asystenci: Marcin Borkowski, Jakub Ślusarski; techniczny: Konrad Gąsiorowski; VAR: Tomasz Musiał, Paweł Malec.

W 83. minucie Fabian Piasecki (Stal) nie wykorzystał rzutu karnego (Dominik Hładun obronił).

PRZEBIEG MECZU

ATAK GOSPODARZY   ATAK GOŚCI

Po pierwszym gwizdku mocno do ataku ruszyli goście, ale Stal szybko opanowała sytuację i sama zaczęła szukać szybkiego prowadzenia. Najpierw Perez próbował z sytuacyjnej piłki, ale trafił w boczną siatkę. Po chwili Sitek huknął z dystansu, ustrzelił jednak golkipera. Wreszcie Tomasiewicz na centymetry dorzucił do Maka, który w swoim stylu głową pokonał Hładuna! 1:0 po 14 minutach!

Odpowiedź gości była ekspresowa. Miedziowi ukradli trochę metrów przy rzucie z autu, przepchali się przed pole karne Strączka, skąd pięknym strzałem zaskoczył mieleckiego golkipera Erik Daniel. 1:1 w 23 minucie.

Wyrównanie pobudziło znów Stal. W trzy minuty strzału z dystansu próbował Tomasiewicz, a kolejna główka Maka wylądowała na poprzeczce.

Goście szukali odbiorów wysokim pressingiem, po jednej z takich sytuacji ruszyli we dwóch na bramkę Strączka, ale nie trafili do pustej bramki!

W 41 doszło do dramatu Stali. Wstrzeloną w mieleckie pole karne piłkę do swojej bramki skierował Krystian Getinger. To trzecie samobójcze trafienie kapitana Stali w tym sezonie. 1:2 w 41 minucie.

Stal szybko wyrównała. Sitek był faulowany w polu karnym, gdy mijał swojego rywala. Rzut karny pewnie na bramkę zamienił Grzegorz Tomasiewicz. 2:2 w 52 minucie!

Dziesięć minut później Getinger odkupił winy. Świetnie dośrodkował z rzutu wolnego, a bramkę na raty zdobył Mateusz Mak. Wcześniej faulowany był znów szarżujący Sitek. 3:2 w 63 minucie!

Prowadzenie mielczan sprawiło, że na boisku działo się bardzo dużo. Stal nie odpuszczała, dalej szukała swoich okazji. I się doczekała. Getinger znów idealnie dośrodkował z rzutu rożnego, głową efektownie trafił Flis! 4:2 w 75 minucie!

Końcówka meczu była szalona. Zagłębie niby atakowało, ale to Stal była bliska kolejnej bramki. Rzut karny zmarnował Piasecki, a Hładun cudem zatrzymał strzał Matrasa z kilku metrów.

Biało-Niebiescy spokojnie dowieźli bardzo cenne zwycięstwo do końca meczu!

SKRÓT WIDEO MECZU NA STALMIELEC.COM

Po meczu powiedzieli:

Dariusz Żuraw, trener Zagłębia:

Oddaliśmy Stali trzy punkty w prezencie tracąc cztery bramki ze stałych fragmentów gry, pierwsza połowa była dobra w naszym wykonaniu możemy być źli na siebie, że nie prowadziliśmy wyżej. Druga połowa zaczęła się od karnego dla Stali i moi zawodnicy mocno pogubili się w defensywie. Nie potrafiliśmy na bramki Stali odpowiedzieć i stąd taka porażka. Roszady w defensywie nam nie pomagają, musimy tę sytuacje ustabilizować. Stal niczym nas nie zaskoczyła. Pomimo tego, że byliśmy przygotowani, nie wywiązaliśmy się z tego dobrze.

Adam Majewski, trener PGE FKS Stal:

Nie może być dzisiaj pytania o drugą połowę, super rozpoczęliśmy mecz i poczuliśmy, że będzie lekko i przyjemnie, naglę stanęliśmy. Później Zagłębie miało sytuacje nawet na 3:1. Skończyła się pierwsza połowa i nastąpił cud, że zagraliśmy w drugiej połowie na normalnym poziomie. Dzisiaj trzy bramki strzeliliśmy po stałych fragmentach, wiedzieliśmy, że to bolączka Zagłębia i to wykorzystaliśmy. Zawodnikom dziękuję za zaangażowanie i charakter. Kibicom dziękuję za wsparcie, bo przetrwaliśmy ciężkie momenty, chociaż to „ole” na końcu już nawet było przesadzone.
Mieliśmy taki plan, by w pierwszej połowie zagrać ofensywie, stąd obecność Korta w pierwszym składzie. W drugiej połowie miał pojawić się Urbańczyk i tak się stało. Dobrze wywiązywał się ze swoich zadań.

Wybierz najlepszego piłkarza Stali w meczu z Zagłębiem

Ankieta zakończona, dziękujemy za oddane głosy. Wyniki głosowania są widoczne poniżej:

9 23

bedzie tradycyjnie na poczatku zaczna wygrywac by w 2 polowie oddac pilke przeciwnikowi i przegrac mecz skad my to znamy 16:45, 18.10.2021

14 15

Jeżeli kapitan Stali w każdym meczu trafia do siatki jest dobrze. Sorki żona poprawiła mnie że do naszej w każdym meczu sadzi. Nie kumam o co chodzi. Znowu do tyłu będzie.? 18:48, 18.10.2021

krótko krótko

13 11

Getek w formie .... 😡 18:50, 18.10.2021

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.

PiwkoPiwko

6 20

Mali nasi ci kopacze i przegrywają gały.Matras znowu spier.. ł. Obrona lipa a bramkarz jest nieobliczalny te jego kiwki 👎 18:55, 18.10.2021

okropnie grajaokropnie graja

6 18

wyglada na to ze stal znowu przegra ten mecz graja jakby jaj nie mieli 18:56, 18.10.2021

tradycyjnie ,,obronatradycyjnie ,,obrona

12 14

flis i getinger winni sa straconych bramek.Getinger jest slaby fizycznie dlatego nie potrafi kontrolowac pilki gdyby sie wzmocnil to graloby mu sie lzej i lepiej a takie kwiatki jak kolejne samobuje nie zdazaly by sie.Zaglebie pudluje w kilku sytuacjach powinni wygrywac do przerwy 1-4 19:00, 18.10.2021

przegrajaprzegraja

9 6

dlaczego stal nie atakuje tylko sie cofa po strzeleniu gola 19:01, 18.10.2021

AannaAanna

14 13

Znowu Matras i Getinger dają plamę. Ile tak może trener toledować. Ryż mi się przypalił przez ten mecz masakra ale smród. Lepiej spadam z domu bo jak stary wróci z meczu będzie wkur.. ny. 19:04, 18.10.2021

31 2

Poszłam po ryż do AK a Stal trzy bramki walneła. Całą torbę staremu ugotuję 19:38, 18.10.2021

27 12

Obwinianie Getingera za samobóje to brak znajomości piłkarskiego abecadła. 20:25, 18.10.2021

Odpowiedzi:3

hahahahahaha

2 3

A to w tym abecadle nikt mu nie powiedzial do ktorej bramki sie strzela? 13:22, 19.10.2021

KibolKibol

2 3

Kan, pie..lisz gl..upo...ty.!!!! Jasne moze sie zdarzyć raz....czy 2 w sezonie.....!!!! Ale nie co mecz chlopie!!! 15:57, 19.10.2021

KanKan

3 0

Jeśli nie wiesz jak się zachować to zachowaj się przyzwoicie - do Pana Kibola 19:03, 19.10.2021

4 25

wcale mnie ta wygrana nie przekonuje dalej uwazam ze stal gra zle te wygrane stali to sa na wodzie pisane wygrali ale mogli to smialo przegrac.Obrona fatalna stali zle graja klepe,slaba technika,zle przygotowanie motoryczne (uklon w strone kapelana i majeckiego) jak chca sie utrzymac to musza punktowac 20:38, 18.10.2021

PppttooPppttoo

27 1

Wygranych się nie krytykuję brawo stal .Tak trzymać .😀😀😀😉😉😉👍 20:40, 18.10.2021

StatystykStatystyk

10 15

Już jednego takiego"króla strzelców" samobójów mieliśmy-pamiętacie typa o nazwisku Rafał Grodzicki?Getinger idzie w jego ślady...11 kolejek i 3 samobóje,masakra...Weź się człowieku ogarnij,odpocznij,przemyśl trochę...To,co ty wyprawiasz,jest nienormalne... 20:47, 18.10.2021

SesikSesik

2 2

Sts go kupił i strzela samobuje 21:44, 18.10.2021

getinger stop stsgetinger stop sts

16 7

getinger gra ostro w sts?? powinno to byc zakazane zawodnikom bo moga handlowac meczami.W mielcu slynny byl przekret na miare kryminalu bo druzyna siatkarek stali bedaca na 1 miejscu nagle przegrywa z ostatnia druzyna w tabeli ktora nie wygrala z nikim nagle przyjezdne wyraznie odstajace swym poziomem od ostatnich druzyn w tabeli nagle w mielcu wygrywaja mecz???? tutaj ponoc grube ryby mieleckie braly w tym udzial dzialacze i urzad miasta 20:47, 18.10.2021

getinger wzmocnij sigetinger wzmocnij si

9 7

getinger cwicz ta lewa noge by miec lepsza kontrole nad pilka a najlepiej wzmocnij nogi (rob 500-600 przysiadow dziennie a zobaczysz roznice)by nabraly troche miesni bo na dzien dzisiejszy nie kontrolujesz tej lewej nogi co mecz to brama jeszcze troche a bedziesz ,,krolem strzelcow swojakow,, 20:54, 18.10.2021

Jogi Jogi

24 4

Super chłopaki, tak trzymać, Geti nie przejmuj się, czasem tak się zdarzy, a to rykoszet, odbitka itd. ważne że jest walka, ważne punkty, buraki co grają najlepiej przed telewizorem, i tak wszystko wiedzą najlepiej, pozdrowienia dla taty Ryśka 👋 20:58, 18.10.2021

Cikawe ilu z Was staCikawe ilu z Was sta

17 13

Było na meczu i kibicowało ? Najlepiej siedzieć sobie przed tv , grzać tyłek i doszukiwać się błędów w grze.. przyjdź na stadion , wesprzyj klub kasą na bilet a wtedy będziesz mógł wypisywać te swoje farmazony.. Żal Wam kasy ? To zamknijcie d..y i patrzcie w TVP PiS żeby Wam znów coś z moich pieniędzy dał.. 21:01, 18.10.2021

KankurKankur

Zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.

TelewidzTelewidz

7 2

Zabawny jesteś. A kasa od Canal+ dla klubu, za prawa do transmisji, to skąd niby pochodzi? Ano od takich jak ja, którzy oglądają mecz w telewizji. Także z szacunkiem proszę... 05:14, 19.10.2021

WSI24WSI24

2 0

Z wypowiedzia się zgadzam. Jednak panie totalny opozycjonisto piewco donosicieli na Polskę za bardzo naoglądałeś się stacji założonej przez sb-eków jaką jest TVN 14:24, 19.10.2021

Mój NickMój Nick

8 12

Z Cracovią też pie##### do bramki swojej Getinger gdyby nie to to byłaby wygrana.
21:16, 18.10.2021

MastraMastra

15 1

Pozdrawiam wszystkich malkontentów z Mielca.Były mieszkaniec. Pozdro z Buska Zdroju 😊 22:16, 18.10.2021

Kibic mieleckiego spKibic mieleckiego sp

30 1

Jak się czyta niektóre komentarze to człowiek zastanawia się czy Stal na pewno wygrała mecz. Ten nie taki, styl gry nie taki itp. Ludzie zespół strzelił 4 bramki, mógł więcej, ale strzelił aż 4, stracił 2 i wygrał mecz. WYGRAŁ MECZ!!! Co wy więcej chcecie? Cieszmy się, bo zespół miał być głównym kandydatem do spadku, a na ten moment zbiera te punkty i jest w połowie tabeli. Cieszmy się tym, a nie krytykujmy za wygrany mecz. 06:59, 19.10.2021

XXXX

5 0

Ci co narzekają to raczej kibicie innych drużyn, którzy liczą na upadek Stali by ich drużyna miała większe szanse na utrzymanie. 11:44, 19.10.2021

KibolKibol

3 2

Dobrze ze stal nastrzelala goli i wygrala...co by bylo jednak jakby sie skonczylo wynikiem 1;2 bo nie byloby tyle szczescia??? Tez w takiej sytuacji puszczalibyscie w niepamiec samobóje Getingera?? Z Cracowią moglismy wygrac a taki gl..,u,,pi gol zabral 2 punkty...Zobaczymy pod koniec jak bedzie walka o kazdy punkt aby sie utrzymac... 16:50, 19.10.2021

Jesteście kibicami?Jesteście kibicami?

5 2

Chyba nie Stali Mielec! Kibice to wczoraj wspierali drużynę na stadionie w trudnych chwilach a w szczególności Getingera. Nie byłeś, nie wspierałeś, nie pomagasz finansowo choćby biletem to odpuść sobie. Interesujesz się sportem to przyjdź na następny mecz, najlepiej z dużą grupa, kumpli, krewnych. Dopinguj, wspieraj finansowo. Wtedy możesz nazwać się kibicem. 19:26, 19.10.2021

Kto się czepiaKto się czepia

3 3

Getingera za swojaki ten sam się przyznaje, że nigdy nie grał w piłkę. Kto grał, wie jak łatwo o swojaka czy babola. A tych jego dwóch wrzutek asyst oczywiście nie widzieliście??? 19:31, 19.10.2021

KibolKibol

0 1

Nosz jak ktoś dostaje do wykonania cały czas, wolne, i rzuty różne to w końcu po 10x czy 50x jakąś asystę musi mieć....Widać, ze ww zawodnik to pupilek stali nie do ruszenia choćby strzelił w meczu 3 bramki swoje...rozumiem ze każdemu może się zdarzyć ale kto oprócz niego w tym sezonie strzelił w stali samobója???? A on ma na koncie juz jak dobrze liczę 3.... 03:13, 20.10.2021

Interesujecie się Interesujecie się

6 0

losami Stali? TO ZRÓBCIE KOMPLET NA MECZU Z LECHEM!!!!! 20:59, 19.10.2021

HhHh

1 0

Wielcy znawcy piłki, wyjdzcie i pokażcie jak się gra. Ledwo dochodzicie z kibla do fotela a najwięcej do gadania. Specjaliści. Jaskotowi jaja lizać 00:59, 20.10.2021

KibolKibol

1 1

Co Ty porównujesz ludzi ktorzy od dziecka trenuja...do nas co sie tym nie zajmujemy...gdybym ten czas co spędzam w pracy, spędzał na boisku, silowni, basenie i treningach od paru lat to spokojnie bym im dorównał, a takie porównanie z d...py- bez sensu... 03:04, 20.10.2021

StaloweStalowe

1 0

I jeszcze całuj po dupie jaskota bo byś dalej chodził na 4 ligę. 07:22, 21.10.2021

Grzegorz 12Grzegorz 12

0 0

Brawo Stal!!! Zawsze ze Stalą Mielec na dobre i na złe!! 13:23, 21.10.2021

Stop HejtStop Hejt

36 0

Tylko jeden zawodnik zajarzył ,że na futbolu można zarabiać. Współczuję pozostałym mielczanom. 22:44, 25.10.2021