KF Stal Mielec - Gwiazda Ruda Śląska. Nie odrobili strat z pierwszej połowy [FOTO, WIDEO]

22:55, 20.02.2021 P.C Aktualizacja: 00:02, 24.02.2021
Skomentuj

W meczu dolnych rejonów tabeli 1 ligi futsalu PZPN mielecka Stal zaprezentowała dwa odmienne oblicza. To negatywne zadecydowało o końcowym wyniku.

Futsal, 1 liga PZPN
KF STAL MIELEC - GWIAZDA RUDA ŚLĄSKA 5:9 (2:7)

5:9 - 40 min - 20. Mateusz Świerczyński

KF STAL: 20. Szewc - 3. Mateusz Dopart, 7. Tomasz Skowron ©, 8. Kacper Wątróbski, 10. Kamil Kłos oraz 2. Dawid Stypa, 4. Dawid Florian, 5. Patryk Tetlak, 77. Damian Bożek.

GWIAZDA: 66. Karol Wanot - 6. Mateusz Dynek, 20. Mateusz Świerczyński, 31. Sylwester Gładkowski, 89. Paweł Grzywaczewski oraz 1. Patryk Lawacz - 4. Jakub Grzybowski, 10. Maksym Kravets, 16. Maciej Mazur, 21. Bartosz Siadul ©, 30. Sebastian Gielza, 66. Kamil Wojciuch, 88. Tomasz Kasprzyk.

Żółte kartki: Mateusz Dopart, Dawid Stypa, Tomasz Skowron (Stal) - Jakub Grzybowski (Gwiazda)
Czerwona kartka: Kamil Kłos (Stal) - 34 min, za faul

Sędziowie: Robert Podlecki, Kamil Szczołko
Sędzia czasowy: Bogdan Maciąg
Obserwator: Mariusz Krupa

SKRÓT WIDEO

Przed tygodniem Stalowcy pokonali na wyjeździe Kamionkę Mikołów, bezpośredniego rywala w walce o utrzymanie. W środę zaprezentowali się dobrze w pucharowym - chociaż przegranym - starciu z ekstraklasowym Dremanem Opole. W efekcie na mecz z Gwiazdą Ruda Śląska, zespołem także plasującym się w dolnej połowie tabeli, wychodzili pełni nadziei na kolejne ligowe zwycięstwo. Pierwszą połowę jednak rozegrali bardzo źle.

Goście bardzo łatwo przedostawali się pod mielecką bramkę i pakowali piłkę do siatki. Często działo się to po przechwytach i szybkich kontrach. Stal nie miała na to sposobu. Odpowiedziała dopiero w końcówce, bramką z rzutu karnego podyktowanego za faul.

Całą drugą połowę mielczanie rozgrywali z lotnym bramkarzem. Grali dużo lepiej i powoli straty odrabiali. Nawet w osłabieniu, po czerwonej kartce Kłosa, zdobyli gola, który jeszcze dawał nadzieje na walkę o chociaż remis. Niestety, śląskiej drużynie udało się dwukrotnie skuteczne wydostać spod mieleckiego oblężenia i Gwiazda spokojnie dowiozła swoje prowadzenie.

Wkrótce wideo z meczu!

Stalowcy zajmują obecnie przedostatnie miejsce w tabeli 1 ligi, do pierwszej teoretycznie bezpiecznej pozycji tracą trzy punkty.