Wyścig o Pietruszkę pojechał po raz 10-ty. Bez kibiców [ZDJĘCIA]

13:50, 25.10.2020 P.C Aktualizacja: 09:53, 26.10.2020
Skomentuj

W niedzielne przedpołudnie udało się wreszcie przeprowadzić rowerowy 10. Wyścig o Pietruszkę. Impreza odbyła się w warunkach pandemicznych, chociaż zlokalizowana została w środku leśnego kompleksu dawnej Puszczy Sandomierskiej.

[FOTORELACJA]8328[/FOTORELACJA]

Ponad stu cyklistów pojechało trudną i liczącą 20 kilometrów trasą po mieleckich lasach, która kolejny raz bardziej przypominała MTB, niż amatorski wyścig. Niestety, w trakcie imprezy została nieco zmodyfikowana, w reakcji na wypadek, do którego doszło tuż po starcie.

Jedna z zawodniczek wypadła z drogi i wylądowała w rowie. Zdarzenie wyglądało bardzo poważnie. Pierwsi na pomoc rzucili się inni zawodnicy, szybko na miejscu pojawiła się karetka z zabezpieczenia medycznego zawodów. Zdecydowano o wezwaniu zespołu ratownictwa z mieleckiego pogotowia. Niestety, najbliższy dostępny i wolny ambulans znajdował się w Borowej. Do czasu jego dotarcia poszkodowana zawodniczka jednak była otoczona opieką. Po późniejszych badaniach w mieleckim szpitalu okazało się, że nie odniosła poważnych obrażeń, w mieleckim szpitalu została na obserwacji. Na wyścig przyjechała z województwa lubelskiego.

Zapewne fakt, że trwa epidemia i brakuje rowerowych imprez spowodował, że na trasie Wyścigu o Pietruszkę pojawiło się kilku bardzo zaawansowanych zawodników, którzy narzucili szybkie tempo. Najszybszym kolarzem okazał się Grzegorz Sowa z Rzeszowa, uzyskał świetny czas 57 minut i 16 sekund. Zaledwie dwie sekundy za nim finiszował Adrian Torba z Janowa Lubelskiego, trzeci był Przemysław Ciak z Jeżowego. Ośmiu zawodników pokonało metę z czasem poniżej godziny.

Najszybszym mielczaninem okazał się Mateusz Smaluch, który wyścig ukończył jako piętnasty.

Mielczanka Kamila Korlatowicz ukończyła przejazd jako najszybsza kobieta. Zapisała czas 1 godzina 15 minut i 6 sekund, co w klasyfikacji OPEN oznaczało 56. pozycję.

Rywalizację w sumie ukończyło 97 zawodniczek i zawodników.

Epidemiczne obostrzenia sprawiły, że impreza odbyła się bez publiczności. Kolarzom towarzyszyło zaledwie kilka osób z grona organizatorów i wsparcia technicznego.