Mieleckie medale na Olimpiadzie Młodzieży

11:47, 11.05.2019 P.C Aktualizacja: 13:15, 13.05.2019

Ponad 3300 młodych sportowców zgłosiło się do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Halowych, która została zorganizowana w województwie świętokrzyskim. Uroczystość oficjalnego otwarcia zmagań odbyła się w Kieleckim Centrum Kultury w Kielcach, a znicz olimpijski zapalił legendarny piłkarz ręczny Sławomir Szmal.

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży to jedyne w swoim rodzaju krajowe zawody sportowe, w których zawodnicy w różnych konkurencjach zdobywają punkty dla swojego województwa, walcząc o zwycięstwo w klasyfikacji ogólnej. W tym roku rywalizacja toczyła się w następujących dyscyplinach: badminton, bilard (konkurencja pokazowa), boks, brydż sportowy, gimnastyka artystyczna, gimnastyka sportowa, gimnastyka trampolina, judo, piłka ręczna, piłka siatkowa, szachy, szermierka, taekwondo, tenis stołowy, zapasy klasyczne i zapasy wolne. Startuje w nich młodzież w kategorii wiekowej junior młodszy i w wybranych dyscyplinach w kategorii junior. Zawody w szermierce i gimnastyce artystycznej odbywały się poza świętokrzyskim.

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Halowych rozpoczęła się niezwykle udanie dla szermierzy MKS Gryf Mielec. Piotr Urban wywalczył tytuł mistrzowski, a jego brat Paweł zajął piąte miejsce. Maciej Kaźmierski w pierwszej walce pucharowej trafił niestety na Piotra Urbana i po przegranej został sklasyfikowany na 28 miejscu.

Gryf Mielec, w rywalizacji drużynowej, awansował do finału Olimpiady. W finale mielecka drużyna musiała uznać wyższość PKSZERM Warszawa. Wynik to 37:45. Złoto indywidualne i srebro drużynowe na imprezie mistrzowskiej kadetów to najlepsze osiągnięcie w historii klubu Gryf Mielec.

Dobrze prezentowali się także szermierze PTG Sokół Mielec: w turnieju Indywidualnym Weronika Wiktor zajęła 10 miejsce, a Stanisław Dziura 12.