Zamknij
REKLAMA

Jak wybrać meble do piwnicy?

10:51, 16.09.2021 | Materiał partnera

Większość piwnic jest po brzegi wypełniona różnymi przedmiotami. Często przechowujemy tam rzeczy, których chwilowo nie używamy i których nie chcemy się pozbyć. Finalnie nadmiar rzeczy upychanych w piwnicy utrudnia dotarcie do przedmiotów, które są nam potrzebne w danej chwili.

Regały do piwnicy

Aby utrzymać porządek w piwnicy, należy postarać się o odpowiednie meble. Praktycznymi meblami do piwnicy są np. regały znajdujące się w ofercie sklepu regaly.biz. Wybierając regały do piwnicy należy zwrócić uwagę na ich wymiary i dopasować je do wymiarów pomieszczenia.

Zakup regałów do piwnicy nie musi wiązać się z dużymi wydatkami. Najlepiej zdecydować się na regały metalowe. To meble odporne na wilgoć i na zmiany temperatur. Bardzo dobrze znoszą duże ciężary. Są pojemne, bez problemu pomieszczą dużą ilość różnych przedmiotów – narzędzi, sprzętów, części metalowych, słoików z konfiturami, przedmiotów niepotrzebnych w domu.

Regały metalowe są odporne na powstawanie uszkodzeń mechanicznych – odkształceń, wgnieceń, odprysków. Są łatwe w utrzymaniu czystości. 

Duże znaczenie ma wysokość regałów. Najbardziej praktyczne są regały sięgające do sufitu. Pozwolą maksymalnie zagospodarować powierzchnię piwnicy. Na najwyższych półkach powinny być umieszczone przedmioty używane najrzadziej. Przedmioty używane najczęściej powinny znaleźć się na wysokości pasa i ramion. Na dolnych półkach, podobnie jak na górnych należy ułożyć przedmioty rzadko używane.

Warto postarać się o drabinkę, przy której użyciu będzie można sięgnąć po przedmioty umieszczone najwyżej. Bardzo przydatne są skrzynki, pudła, pojemniki. Służą do przechowywania drobnych przedmiotów.

Szafa lub szafki

Jeżeli w piwnicy przechowujemy substancje chemiczne, środki ochrony roślin, warto postarać się o metalową szafę lub szafki zamykane na klucz. Będziemy mieć pewność, że preparaty nie dostaną się w niepowołane ręce.

Stojaki, haki lub wieszaki

W piwnicy często przechowujemy rowery. Bardzo przydadzą się wtedy specjalne stojaki, haki lub wieszaki, zwłaszcza gdy jest to piwnica o niewielkich rozmiarach. Wieszaki można przymocować do ścian, a nawet zamontować je na suficie. Na takich przyrządach można umieścić też narty, deskę snowboardową, opony. Jest tylko jeden warunek – pomieszczenie nie może być zbyt niskie, by nie zahaczyć głową.

Piwnica nie musi być graciarnią. Dzięki odpowiednio dobranym meblom może być pomieszczeniem, które wygląda elegancko.

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%