Jedną z tych spraw były zapowiedziane przez rząd zmiany w programie „Czyste Powietrze”. O nowych możliwościach pozyskania dofinansowania na inwestycje zmierzające właśnie ku poprawie jakości powietrza mówił Bogusław Kida, wiceprezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
O zmianach w planie strategicznym dla wspólnej polityki rolnej na lata 2023-2027 mówiła z kolei Magdalena Rożek, zastępca dyrektora Podkarpackiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Rzeszowie.
[FOTORELACJA]9917[/FOTORELACJA]
- Dziękuję sołtysom i rolnikom, że wskazywali nam potrzebne do zmiany tematy - m.in. żeby dopłaty były nie trzeciej, ale o pierwszej krowy, żeby nie było od trzeciej sztuki bydła, ale od pierwszej i żeby dopłata redystrybucyjna była pierwszego hektara - mówił Kapinos.
O bieżącej sytuacji w zakres wirusa ASF na Podkarpaciu z uwzględnieniem powiatu mieleckiego mówił natomiast Mirosław Welz, Podkarpacki Wojewódzki Lekarz Weterynarii. Warto tu przypomnieć, że powiat mielecki był najbardziej dotkniętym powiatem w Polsce jeśli chodzi o ASF. - Byliśmy naprawdę mocno dotknięci tym wirusem, było wiele strat trzody chlewnej - podkreślał poseł Kapinos.
Sołtysi usłyszeli jednak garść pozytywnych informacji. Podpisane zostało bowiem rozporządzenie mówiące o tym, że w gospodarstwach do 10 świń bioasekuracja będzie mocno zliberalizowana. Zmieniony ma być też przepis dotyczący konieczności badań krwi trzody przeznaczonej na sprzedaż do uboju. Teraz taki wymóg ma zostać zniesiony.
Co to yest?08:32, 15.03.2023
Kolejny dzień. Kolejny artykuł o tej samej osobie która ma parcie na szkło. Jak nie sołtysi to spotkania z kołami.gospodyn wiejskich.
opa09:05, 15.03.2023
super dyskusja taka pod pis, o zalaniu polski zbożem z ukrainy cisza, o tym że do pl wjeżdża tonami ukraiński owoc, ziemniak itp też cisza, o tym że już kombinują jak wwozić mleko też cisza i gdzie teraz się podziały te wszystkie normy, certyfikaty i inne papierki ? zapewnienia że pl to tylko kraj tranzytu, zboże wjeżdża do pl ale już nie wyjeżdża bo nikt z krajów ościennych nie chce pozaklasowego produktu który nie nadaje się do żywienia czy wiecie ze na ukrainie dalej stosuje się ddt?
pin10:05, 15.03.2023
Sołtysów mało, nawet młodzież na salę ściągnięto aby statystykę poprawić. Podobnieo Sołtysom nie udzielono głosu aby nie zadawać pytań, to po co to spotkanie? Dla zdjęć?
Merkury 10:56, 15.03.2023
Oj! To spotkanie z sołtysami czy z wójtami i burmistrzem ? Są tacy na sali!
Maria11:58, 15.03.2023
Nawet Kwaśniowska radna jest , pracownik Urzędu Olszewski, Pani Siembab ,Pani Maria i kto?.................
D12:32, 15.03.2023
Dzień bez FK, dniem straconym!
A12:34, 15.03.2023
Lud kupi wszystko, bo ........
obywatel 12:42, 15.03.2023
A inflacja znowu poszybowała.
ddd14:36, 15.03.2023
"Niezłomny w słowie" ha, ha, ha.
ddd14:38, 15.03.2023
Od kiedy znak cudzysłowu to coś niecenzuralnego, ogarnijcie się.
takie cusik17:35, 15.03.2023
Gościem spotkania byli:
Bogusław Kida, Wiceprezes Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie
Magdalena Rożek, Z-ca Dyrektora Podkarpacki Oddział Regionalny ARIMR
Mirosław Welz, Podkarpacki Wojewódzki Lekarz Weterynarii
Stanisław Kagan, Kierownik Biura Powiatowego ARMIR w Mielcu
Anna Głaz, Naczelnik Urzędu Skarbowego
Piotr Basztura, Kierownik Nadzoru Wodnego w Mielcu,
Maria Napieracz, Radna Sejmiku Województwa Podkarpackiego
Piotr Chrabąszcz, Powiatowy Lekarz Weterynarii,
gminni i powiatowi radni oraz gospodarze gmin powiatu mieleckiego.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu hej.mielec.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
6 3
Już na pałacach. Ma kasę aby za te palace płacić? Czy zapłaci Min. Rolnictwa z progrmau..... ( jakiegoś tam) bo ich szkoła i pałace.