Zamknij
REKLAMA

Podsumowanie kadencji Rady Powiatu Mieleckiego 2014-2018

14:58, 16.11.2018 | Materiał Starostwa Powiatowego w Mielcu
Skomentuj

Dobiegła końca V kadencja Rady Powiatu Mieleckiego. Była to kadencja wielu zmian, które pozwoliły doprowadzić samorząd powiatowy do bardzo dobrej kondycji finansowej, a jednocześnie zrealizować inwestycje za kwotę blisko 80 milionów złotych.

Oto najważniejsze inicjatywy i inwestycje realizowane przez Zarząd Powiatu Mieleckiego, którego skład na koniec mijającej kadencji wyglądał następująco: Zbigniew Tymuła – Starosta Powiatu; Andrzej Bryła, Waldemar Barnaś, Dawid Uzar – Członkowie Zarządu Powiatu:

- ZMNIEJSZANIE ZADŁUŻENIA POWIATU: z 28 milionów 977 tysięcy złotych początkiem kadencji do 21 milionów 967 tysięcy złotych na jej koniec.

- REDUKCJA ZATRUDNIENIA: liczba osób zatrudnionych w starostwie wynosiła 142 osoby początkiem kadencji, a na jej koniec – 118 osób.

- OSZCZĘDNOŚCI ŚRODKÓW FINANSOWYCH W BUDŻECIE POWIATU: w trakcie trwania obecnej kadencji rokrocznie notowane były oszczędności budżetowe w kwotach odpowiednio: w 2015 r. - 7 milionów 800 tysięcy; w 2016 r. - 17 milionów 700 tysięcy złotych; w 2017 r. – 18 milionów 144 tysiące złotych. W roku 2018 planowano około 15 milionów złotych.

- OBNIŻKA DIET RADNYCH POWIATOWYCH: początkiem kadencji obniżono wysokość diet radnych powiatowych.

- REZYGNACJA Z KIEROWCÓW DLA WŁADZ POWIATU ORAZ DODATKOWYCH PRZYCHODÓW Z TYTUŁU KILOMETRÓWEK ROZLICZANYCH PRZEZ WŁADZE POWIATU.

- UNOWOCZEŚNIENIA SZPITALA W MIELCU: za rekordowe w historii Powiatu Mieleckiego 22 mln złotych w mieleckim szpitalu powstało (zakupiono) lub aktualnie powstaje: nowy blok operacyjny i nowy budynek opieki świąteczno-nocnej, nowy oddział Chirurgii Naczyniowej, nowy tomograf, rentgen, rezonans.

- POPRAWA BEZPIECZEŃSTWA MEDYCZNEGO MIESZKAŃCÓW ORAZ UŁATWIENIA DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCH: utworzenie Podstacji Pogotowia Ratunkowego w Padwi Narodowej, zakup 4 nowych karetek wraz z wyposażeniem, rozpoczęcie remontu Przychodni nr 4 w Mielcu, remont Przychodni w Przecławiu, budowa 3 nowych wind w placówkach powiatowych (Starostwo, Przychodnie nr 1 i nr 2), zakup dwóch samochodów przystosowanych do transportu niepełnosprawnych dla Domu Pomocy Społecznej i Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Mielcu; rozpoczęcie budowy najnowocześniejszego systemu ostrzegania i alarmowania ludności przy wysokim dofinansowaniu z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

- PODWYŻKI W SZPITALU: w obecnej kadencji personel pielęgniarski otrzymał kilka podwyżek do podstawy wynagrodzenia w kwotach do 625 zł miesięcznie brutto na pracownika.

- POWIATOWE INWESTYCJE DROGOWE: inwestycje drogowe w całym powiecie to ponad 30 mln złotych (w tym najważniejsza przebudowa dróg w kierunku Strefy Ekonomicznej w Mielcu), budowa nowych chodników na terenie całego powiatu, remonty dróg powiatowych, budowa 8 mostów na terenie gmin całego powiatu.

- BOOM BUDOWLANY W MIELECKICH SZKOŁACH: nowa hala sportowa przy Elektryku, nowe boisko przy I LO, nowy kompleks boisk przy Zespole Szkół Technicznych, remont hali przy Zespole Szkół Technicznych, I LO oraz II LO, nowa pracownia do nauki gastronomi w ZST – to najważniejsze przykłady.

- NOWA POWIATOWA IMPREZA, INTEGRACJA, PROMOCJA POWIATU, WSPARCIE CHARYTATYWNE: stworzenie cyklicznego Powiatowego Powitania Lata. Impreza od 3 lat przyciąga na mieleckie bulwary tysiące mieszkańców Powiatu Mieleckiego, którzy w zeszłym roku pobili Charytatywny Rekord Polski. Podniesiono także rangę i przywrócono nazwę Dożynkom Powiatowym w Mielcu.

- WYDZIAŁ KOMUNIKACJI: 11 730 zarejestrowanych samochodów tylko w okresie styczeń – sierpień 2018 r., nowe pomieszczenia do obsługi petentów, interaktywne aplikacje kolejkowe, zwiększenie zatrudnienia poprzez przesuwanie pracowników Starostwa Powiatowego z innych działów, krok po kroku poprawa jakość obsługi petentów.

- UTWORZENIE CENTRUM OBSŁUGI JEDNOSTEK POWIATOWYCH (COJ): umożliwienie sprawnej obsługi administracyjnej, finansowej i organizacyjnej jednostek organizacyjnych Powiatu Mieleckiego, szczególnie ważne w kontekście rozliczania podatku od towarów i usług (VAT), a przez to redukcja zatrudnienia i obniżenie kosztów funkcjonowania jednostek powiatowych.

- USUNIĘCIE POMNIKA WDZIĘCZNOŚCI ARMII RADZIECKIEJ W MIELCU: wypełnienie woli tysięcy mielczan, którzy od lat zabiegali o usunięcie pomnika sprzed dawnej siedziby Starostwa Powiatowego na ul. Sękowskiego w Mielcu.

 

(Materiał Starostwa Powiatowego w Mielcu)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (40)

VelwetVelwet

34 42

Panie Starosto, wielkie uznanie za prace, działania i inicjatywy, oby to wszystko po panu było kontynuowane albo żeby jednak udało się ze to Pan dalej będzie starostą. DZiekujemy bardzo Panu 15:14, 16.11.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Chrupek Chrupek

44 31

Kończ waść, wstydu oszczędź i więcej nie wracaj 15:18, 16.11.2018

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

FortFort

15 5

Kreatywna i wyczerpująca wypowiedź. Dzięki! 16:01, 16.11.2018


BelferBelfer

1 1

Ty jestes chrupek czy ? wykluczyc glupek? 09:54, 19.11.2018


Władimir Władimir

27 36

Wysoko zawiesił Pan poprzeczkę kolejnemu staroście...dobrze ze choć na te 4 lata udało się wyrwać władze stałej / starej koalicji. 15:35, 16.11.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

obatel obatel

36 20

Takiego kłamstwa jeszcze nie spotkałam , gdzie tu masz poprawę bezpieczeństwa medycznego
? ? ? takiego syfu jak teraz jeszcze nie było ,czy ktoś przy zdrowym umyśle mi powie że tak długie kolejki to poprawia moje/nasze zdrowie , wręcz nic z tym nawet nie próbowano coś zrobić ! ! ! w wydz. komunikacji bezsensowne kolejki się wydłużyły , integracja jak to dopiero fałszywie brzmi w tym wyd. , boom budowlany w tym zakresie to spadek po poprzedniej radzie niema w tym żadnej zasługi starosty , wynagrodzenie w szpitalu dalej nie zadawalające a szpital w ciągłej gotowości strajkowej czy tak przystoi kłamać ? ? ? powiatowe inwestycje drogowe kompletna bzdura a jeżeli władza tak uważa inaczej to nieba chrońcie nas przed takimi ,z usunięciem pomnika też bzdura gdyż tylko chorym na głowę on przeszkadzał . No niestety to podsumowanie mówi że z tymi władzami należało zrobić taki porządek jak
zrobiono .
15:38, 16.11.2018

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

SuliSuli

14 6

Zasluga poprzedniej rady heh. Jesteś *%#)!& czy tylko udajesz? Rekordowe inwestycje, zmniejszenie zadłużenia, dotacje zewnętrzne. Super kadencja i oby nowa wladza jej dorównala. 16:05, 16.11.2018


VelwVelw

17 8

wez sie chłopie .....w głowe. po poprzednikach to mu zostały długi i bałągan, chłop sie narobił trzeba to docenic i podziekować. 16:22, 16.11.2018


obatel obatel

9 4

Przepraszam ale nie jestem tłumaczem z polskiego na Wasz polski i nie mogę Wam pomóc w zrozumieniu o czym piszę , ale podpowiem spróbujcie po swojemu wymienić imiennie te osiągnięcia z podaniem kwot w konkretnych liczbach oraz osiągnięć np. w zmniejszeniu kolejek w służbie zdrowia i w pozostałych tematach , no śmiało . 16:59, 16.11.2018


ObywatelObywatel

34 22

Ile kosztował nas podatników ten artykuł zamieszczony przez starostę. Proszę o podanie kwoty za ten artykuł i inne zamieszczane przez starostę w HEJ. 15:45, 16.11.2018

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

GiloGilo

9 4

Chory jesteś. To artykuł ze strony powiatowej. 15:59, 16.11.2018


obatel obatel

7 3

Tego wymaga życie publiczne , ale nie Mielcu bo w Mielcu nie rozumieją tego słowa. 16:01, 16.11.2018


Chrupek Chrupek

43 30

Bez Tymuły, bez Kapinosa, bez PiS, jaki piękny prezent na 100-lecie Niepodległości. Wiwat Polska, wiwat Mielec 16:01, 16.11.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

waluśwaluś

35 13

Tak..najważniejsze to redukcja zatrudnienia, a reszcie co została homonto na głowę i zapier....., i jeszcze nie równo traktować - jest się czym szczycić Panie Tymuła!!! 16:08, 16.11.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PpeerowiecPpeerowiec

7 31

Komuno wróciłaś, stary starosta byłby
smaczny prezent z starym pomnikiem
Przy domu partii 17:02, 16.11.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

obatel obatel

26 9

Do " waluś " zauważ że robiono to trzymając w jednej ręce bat a w drugiej ręce książeczkę do modlenia zapominając o 10 -ściu "Przykazaniach " a wśród nich
" nie czyń blizniemu co Tobie niemiłe". 17:07, 16.11.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

obatelobatel

17 16

Do Ppeerowiec" przemawia przez Ciebie nienawiść i zazdrość inkwizycyjna oraz bezradność w tej nienawiści co niema nic wspólnego z dobrem wspólnym , ale nie w tym rzecz , czy chcesz czy też nie to fakt faktem ale niema w tej chwili po lewej jak i po prawej stronie lepszego kandydata na " starostę " jak Pan Smaczny , duża wiedza i kultura . 17:16, 16.11.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA

"Najważniejszy "Najważniejszy

26 8

Najważniejszy człowiek to człowiek z PIS- u. Ile ludzi zwolniono którzy byli nie z tej opcji, a ilu przyjęto z tej opcji to wszyscy wiedzą. A jak się ma UTWORZENIE CENTRUM OBSŁUGI JEDNOSTEK POWIATOWYCH (COJ) do ich funkcjonowania to tylko wiedzą zainteresowani. Ale mam nadzieję, że "to se ne wrati". 18:25, 16.11.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

zdziwionazdziwiona

3 5

Poniższy tekst kieruję do wszystkich piszących w tym też do tych którzy mianują się katolikami :
Włoska Konferencja Biskupia przyjęła zmiany w tekstach modlitw ?Ojcze nasz? i ?Chwała na wysokości Bogu?. Komentatorzy biblijni oceniają, że tego typu zmiana to prawdziwa rewolucja.
Według Nowego Testamentu Jezus przekazał modlitwę ?Ojcze nasz? swoim uczniom. Zdaniem papieża Franciszka niektóre słowa użyte w modlitwie zostały błędnie przetłumaczone w językach: polskim, angielskim oraz włoskim. ? Tamte tłumaczenia nie są dobre, ponieważ mówią o Bogu, który wywołuje pokusę ? tłumaczył Ojciec Święty.
Papież przyznał, że chodzi o słowa: ?I nie wódź nas na pokuszenie, ale nas zbaw ode złego?. W opinii Franciszka Bóg nie może wodzić na pokuszenie, ponieważ jest to rola szatana. Dlatego też Ojciec Święty zaproponował, aby ostatecznie we wszystkich językach modlono się słowami: ?nie opuszczaj nas w pokusie?.
Zmiany zostały już zatwierdzone przez Włoską Konferencję Biskupią i wprowadzone do nowego wydania Mszału Rzymskiego, które musi zostać zatwierdzone przez Stolicę Apostolską. Na wprowadzenie zmian zdecydowały się już niektóre konferencje episkopatu m.in. w Belgii oraz we Francji.
To również dotyczy naszych piszących . 19:26, 16.11.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

bradbrad

19 11

Pomnik najważniejszy, czyjaś firma transportowa zarobiła 20:00, 16.11.2018

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

LukiLuki

7 7

Firma Starosty zrobiła to za darmo, ale lepiej pluć jadem. 08:15, 17.11.2018


RafalRafal

0 0

@Luki a ty co ? robisz jako księgowy że wiesz pisowcu ? 12:50, 20.11.2018


mmmm

28 13

Szkoda że się nie pochwalił ilu swoich ludzi obsadził na stanowiskach 20:16, 16.11.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

PoPo

4 1

Chyba ile zwolnił zatrudnionych przez chrabąszcza , w hej swego czasu tez otym artykuły były 16:15, 18.11.2018


Było, minęło... Było, minęło...

23 1

Teraz władza w rękach doświadczonych wlodarzy.. Ruszy wszystko, inwestycje, kasa z Wawy będzie płynąć strumieniami, podobno ma ominąć nawet Rzeszów.. w planach mają budowę Metra w Mielcu, warto było czekać to dopiero jedz ie dobra z miana! 21:53, 16.11.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

to jato ja

21 6

Z tym wydziałem komunikacji to zaszaleli. Raczej powinni to wpisać w bubel kadencji, a nie osiągnięcia. 00:54, 17.11.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

RudyRudy

14 11

To się hej mielec skończy źródełko pieniędzy że Starostwa za pochlebne artykuły Tymula pompował kasę co miesiąc. 12:23, 17.11.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

obatelobatel

13 5

Prawdomówność Starosty a obecna na dzień dzisiejszy sytuacja w mieleckim szpitalu ? , a miał być taki ogromny sukces ! , ale niema co się dziwić to już 30-letni nawyk zwolenników
" T K M ". 14:01, 17.11.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

bradbrad

9 7

Jeżeli firma starosty wywiozła pomnik za darmo , to gdzie jest wobec tego urząd skarbowy ? 18:23, 17.11.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

wetwet

4 5

A gdzie wybudowane przedszkole nr20 w Mielcu 08:45, 18.11.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMATelefony i akcesoria na Ceneo

mieszkaniec mieszkaniec

10 3

nigdzie nie napisal przewoznik ( starosta) jak na koniec pobytu zaserwował podwyzki i nagrody dla swoich i zmiany umow dla lepszej 'zmiany ' z pisu 10:02, 18.11.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

HiloHilo

0 4

To opisz to bo narazie rzucasz jadem bez dowodow 10:15, 18.11.2018


CC

8 7

Człowiek, który za swoje zasługi (jeszcze żaden starosta nie zrobił tyle, jednocześnie obniżając zadłużenie powiatu) otrzymał ponad 2700 głosów musi teraz patrzeć jak ludzie, którzy otrzymali ok. 250 głosów do Powiatu będą marnowali ten dorobek i zadłużali Powiat ponownie! Przykre, dziękujemy Panie Starosto za uczciwość!
13:17, 18.11.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

obatelobatel

4 4

Do " C " uwierz nikt za nim płakał nie będzie oprócz Ciebie i Twojej grupy. 14:03, 18.11.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

TrybsonTrybson

3 2

Ja tam będę na przykład za nim tęsknił, bo nikt nie przebije go pracowitością i oddaniem powiatowi. A niszczyli go od początku i ze środka i zewnątrz 14:13, 18.11.2018


TeubsonTeubson

4 7

Dzięki Panie Zbyszku za prace i poświęcenie , oby dostał się pan do sejmu i tam zrobił robotę dla Mielca i powiatu 14:14, 18.11.2018

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

obatelobatel

2 2

Potwierdza się siła przysłowia ludowego " uderz w stół a nożyce się odezwą" . 14:28, 18.11.2018


Johny BravoJohny Bravo

2 1

O mamo..... 18:52, 18.11.2018


Chrupek Chrupek

4 1

Szukają wielbłąda na orszak trzech króli, a nie do Sejmu 19:38, 18.11.2018


Johny BravoJohny Bravo

1 1

Prorok zaprosił Wiśniewskiego na dożynki i 4 tego się dopełniło... 19:50, 18.11.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© hej.mielec.pl | Prawa zastrzeżone