Zamknij
REKLAMA

Stanowisko klubu PiS ws. Wyparło: Rodzą się podejrzenia o intencje

14:00, 28.05.2020 | K.S
Skomentuj
REKLAMA

Klub radnych Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Powiatu opublikował stanowisko w sprawie odwołania przez Zarząd Powiatu Mieleckiego dyrektor Elżbiety Wyparło. - Podejście przedstawicieli Zarządu Powiatu do jej osoby czy też próby wywierania wpływu na jej decyzje powodują, że rodzą się podejrzenia o intencje obecnych władz powiatu - piszą w dokumencie radni.

Sprawa natychmiastowego odwołania Elżbiety Wyparło z funkcji dyrektora Powiatowego Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczych wciąż budzi sporo emocji. Po serii pytań i wniosków w tej sprawie radnej Marii Orłowskiej, teraz oficjalne stanowisko wydał cały klub radnych PiS.

- To odwołanie rodzi ponadto negatywne skutki natury organizacyjnej oraz wystawia na szwank dobre imię Powiatowego Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczych, na które odwołana Dyrektor oraz poprzednie władze powiatu wywodzące się z PiS długo pracowały. Odwołanie dokonane w trakcie roku szkolnego, który z uwagi na panującą pandemię koronawirusa jest zorganizowany z sposób szczególny, wprowadziło duże zamieszanie wśród personelu nauczycielskiego oraz zaniepokojenie uczniów i rodziców – przekazują w stanowisku radni.

- Mamy uzasadnione obawy, że zamieszanie wywołane czynnościami związanymi z odwołaniem Dyrektor Wyparło przez obecny Zarząd Powiatu będzie skutkowało negatywnym odbiorem tej placówki przez uczniów i rodziców, a przez to w konsekwencji, rozwinięty w trakcie poprzedniej kadencji proces przyciągania uczniów uczęszczających do tej placówki spoza powiatu mieleckiego jak również stale postępujący rozwój infrastruktury oraz stosowanych metod nauczania, zostaną zaprzepaszczone przez obecne władze Powiatu Mieleckiego – przekazują dalej.

W stanowisku radnych nie zabrakło też odwołań do innych kwestii związanych w edukacją. - Z przykrością obserwujemy jak wygląda zarządzanie sprawami oświatowymi przez obecne władze powiatu. Poczynając od kwestii wizerunkowych, związanych z działaniami Dyrektor Lidii Gereło, kierującej Zespołem Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego – przekazują.

Treść całego stanowiska klubu radnych PiS publikujemy poniżej:

Stanowisko Klubu Radnych PiS 
w sprawie odwołania przez Zarząd Powiatu Mieleckiego Dyrektor Elżbiety Wyparło

Radni Klubu Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Powiatu Mieleckiego wyrażają głębokie zaniepokojenie odwołaniem z funkcji Dyrektora Powiatowego Zespołu Placówek Szkolno - Wychowawczych Pani Elżbiety Wyparło. Wielomiesięczne próby podejmowane przez obecny Zarząd Powiatu Mieleckiego pod przewodnictwem Starosty Stanisława Lonczaka doprowadziły do olbrzymich wątpliwości szerokiej opinii publicznej co do powodów odwołania Pani Dyrektor, osoby, która przyczyniła się do rozwoju tej powiatowej jednostki w sposób niespotykany dotychczas w naszym powiecie.

Odwołanie Pani Dyrektor Wyparło nie było poparte opiniami przedstawicieli Rady Rodziców, samych wychowanków, czy też pracowników tej placówki. Nie było przedmiotem opinii radnych powiatowych czy to na forum sesji rady powiatu czy też prac w trakcie posiedzenia powiatowej Komisji Edukacji, Kultury i Sportu. Wreszcie, to odwołanie było sprzeczne z opinią Podkarpackiego Kuratora Oświaty, który aż dwukrotnie wypowiadał się negatywnie w tej sprawie. Jedynie Zarząd Powiatu uznał za słuszną konieczność odwołania Dyrektor Elżbietę Wyparło z zajmowanego przez nią stanowiska. 

Argumenty za odwołaniem Pani Dyrektor Wyparło podnoszone przez wypowiadającego się w tej sprawie w imieniu Zarządu Powiatu Pana Wicestarosty Andrzeja Bryły są naszym zdaniem nieuzasadnione oraz nie mają poparcia w ocenie faktycznych dokonań Dyrektor Wyparło w pracy na rzecz zarządzanej przez nią placówki. Sam styl odwołania Pani Dyrektor oraz czas w jakim zostało ono dokonane w naszej ocenie zasługuje na gorzkie słowa dezaprobaty wobec działań całego Zarządu Powiatu Mieleckiego. 

To odwołanie rodzi ponadto negatywne skutki natury organizacyjnej oraz wystawia na szwank dobre imię Powiatowego Zespołu Placówek Szkolno – Wychowawczych, na które odwołana Dyrektor oraz poprzednie władze powiatu wywodzące się z PiS długo pracowały. Odwołanie dokonane w trakcie roku szkolnego, który z uwagi na panującą pandemię koronawirusa jest zorganizowany z sposób szczególny, wprowadziło duże zamieszanie wśród personelu nauczycielskiego oraz zaniepokojenie uczniów i rodziców. Mamy uzasadnione obawy, że zamieszanie wywołane czynnościami związanymi z odwołaniem Dyrektor Wyparło przez obecny Zarząd Powiatu będzie skutkowało negatywnym odbiorem tej placówki przez uczniów i rodziców, a przez to w konsekwencji, rozwinięty w trakcie poprzedniej kadencji proces przyciągania uczniów uczęszczających do tej placówki spoza powiatu mieleckiego jak również stale postępujący rozwój infrastruktury oraz stosowanych metod nauczania, zostaną zaprzepaszczone przez obecne władze Powiatu Mieleckiego. 

Samo podejście Zarządu Powiatu Mieleckiego do osoby Pani Dyrektor Elżbiety Wyparło oceniamy jako szczególne, niestety w negatywnym tego słowa znaczeniu. Ilość kontroli które obecne władze przeprowadziły w zarządzanej przez Panią Wyparło placówce, podejście przedstawicieli Zarządu Powiatu do jej osoby czy też próby wywierania wpływu na jej decyzje powodują, że rodzą się podejrzenia o intencje obecnych władz powiatu. 

Z przykrością obserwujemy jak wygląda zarządzanie sprawami oświatowymi przez obecne władze powiatu. Poczynając od kwestii wizerunkowych, związanych z działaniami Dyrektor Lidii Gereło, kierującej Zespołem Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego, o których szeroko rozpisywały się lokalne media, poprzez absolutny zastój w rozwoju infrastruktury szkół średnich, które znajdują się pod nadzorem Starostwa Powiatowego i kasowanie inwestycji zaplanowanych jeszcze w poprzedniej kadencji przez ówczesny Zarząd Powiatu, pod kierunkiem Starosty Zbigniewa Tymuły, na budzącej wątpliwości natury moralnej i etycznej, faktycznej podstawie odwołania Pani Dyrektor Wyparło kończąc. 

Pani Elżbieta Wyparło to osoba kompetentna, ciepła, oddana wychowaniu dzieci, pomysłowa i odważna. Wyrażamy duże uznanie dla jej dotychczasowej pracy na stanowisku Dyrektora Powiatowego Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczych. Poprzez to oświadczenie kierujemy słowa wsparcia dla niej i jej bliskich oraz dla kadry i rodziców stojących murem za swoją Dyrektor. Wierzymy jednocześnie, że cała sprawa skończy się dla niej pozytywnym rozstrzygnięciem i jej dobre imię i sprawiedliwość społeczna zostaną przywrócone.

Klub Radnych Prawa i Sprawiedliwości 
w Radzie Powiatu Mieleckiego 

 

(K.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (92)

jcijci

69 18

brawo Radni PiS trzeba powalczyć o tą sprawę 14:15, 28.05.2020

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

mecenasmecenas

12 24

Stal Mielec - Lech Poznań 1: 3 Gdzie było PIS 15:56, 28.05.2020


:):)

19 2

pis i pozostałe partie śmiali się w tym czasie z psl i po/ po tym "bystrym "odwołaniu dyrektora. 16:33, 28.05.2020


Jtd mcJtd mc

28 44

Wódz Partii Rządzącej robi czystki w mieście od początku kadencji. Ale on może, bo robi to demokratyczne, tolerancyjnie i elegancko, nie to co PIS. 14:27, 28.05.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

123123

34 5

w dobie pandemii i w sytuacji gdzie dzieci nie chodzą do szkoły, rodzice nie mogą się organizować odwołuje się dyrektora?? bez podania konkretnej przyczyny ?? piszesz głupoty bo masz w tym interes albo bardzo kiepsko kojarzysz fakty. Za takie odwołanie ktoś powinien odpowiedzieć, to wygląda jak odwołanie polityczne w celu wpakowania swoich 15:23, 28.05.2020


Deep Deep

84 15

Brawo Państwo radni. Wicestarosta do odwołania. Bryła musi odejść!!! 14:49, 28.05.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Jożin z BażinJożin z Bażin

3 0

COOOO????? Jeszcze go nie odsunęli od stołka? już po pierwszych art. byłem pewny że go odstawią. Może wreszcie tym razem wygra konkurs na dyrektora w Padwi Narodowej i spełni swoje marzenia. Choć w sumie może lepiej niech wraca do liczenia procentów w czwórce. 13:10, 30.05.2020


RMIRMI

69 10

Co tu komentować , brać za dupę specjalistów jeśli bez podstawne ją odwołali i finito. Prawdziwa banda kolesiostwa w tym Mielcu. 14:58, 28.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

EmilloEmillo

64 12

Była i jest komuś baaardzo niewygodna ..w kuluarach każdy wie komu. Za każdym razem ujawniała błędy, brak wiedzy, brak znajomości prawa z kilku osób pewnie zrobiła medialnie błazna ujawniając pewne fakty i brak kompetencji. To było do przewidzenia bo takich ludzi się usuwa. Szkoda bo placówka naprawdę była świetnie zarządzana. Bardzo ambitna i efektywna dyrektor. 14:59, 28.05.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

EndEnd

2 3

Skąd ja to znam....z autopsji. Tam w Pisie mieleckim macie takiego radnego, który stosował te same metody w byłym KPRB Mielec, które stosuje obecny Zarząd Powiatu wobec pani Wyparło. 12:10, 29.05.2020


Obawiam sięObawiam się

57 10

że ta czysto polityczna sprawa zostanie rozmyta. Tu nie mają żadnego znaczenia kompetencje i dokonania dyrektorki. Urażona duma jednego człowieka /celowo nie piszę "duma męska", bo prawdziwy mężczyzna tak nie postępuje/ który pewnie ma "haki" na wszystkich, bo jak chorągiewka obracał się zawsze tam, gdzie była władza, doprowadziła do aż tak kuriozalnej sytuacji. Dokumenty swoje, a interpretacja "mistrza prawa" swoje. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że zarząd ma gdzieś placówkę, dzieci, nauczycieli, rodziców, byle swoje prywatne sprawy pozałatwiać. Sąd jest "przykrywką, bo za parę lat, jak sprawa się skończy to już nie będą na stanowiskach i kto inny będzie odpowiadał za zniszczone zdrowie osób, których sprawa bezpośrednio i pośrednio dotyczy, zmarnowane pieniądze podatników, zniszczoną reputację placówki. Panowie z zarządu, państwo urzędnicy powiatowi, wy doskonale wiecie jak te sprawy powinny być załatwione i kto za nie odpowiada. Zajrzyjcie w swoje sumienia - lęk nie pochodzi z Nieba, to piekielne podpowiedzi. Proszę, jest jeszcze czas, by sprawę rozwiązać sprawiedliwie, pochylcie się nad nią bez emocji, merytorycznie i pokażcie, że na przekór wszystkiemu można sprawować władzę uczciwie. 15:06, 28.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

123123

71 10

Jedyna dyrektor w Mielcu która nie dała sobie wejść na głowę usztemu. Wielu dyrektorów nie tylko w szkolnictwie miało problem z tym panem, który na pewnych stanowiskach widzi tylko swoich kolegów/koleżanki, ale nikt nie miał tyle zdrowia i odwagi żeby walczyć. To jest podłe jak tak zaangażowaną i oddaną Kobietę można odwołać w imię partyjnych i autorytarnych zapędów. Mam nadzieję że ta Wyparło udowodni swoją rację choćby w sądach i ktoś za to odpowie - dyscyplinarnie i finansowo.
Tak ich wypunktowała że musieli ją odwołać. Wstyd
15:13, 28.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

JANJAN

56 12

Większość mówi ; tak być nie powinno, to jest niesprawiedliwe, nie ten czas - pandemia, odwołanie nieuzasadnione, negatywna opinia kuratorium, brak opinii rady rodziców, kadry, konsultacji z Wydziałem Edukacji, osoba kompetentna, pracowita - dużo pozytywnych zmian w placówce itd. i co dalej..... jeżeli rzeczywiście tak jest cały Zarząd Powiatu zabrnął za daleko i musi ponieść służbowe konsekwencje. Z wcześniejszych info. sprawa w sądzie. Mam nadzieję na zwycięstwo prawdy i powrót dyr. na stanowisko.👍 Panie Bryła coś pan tak nagle zamilkł, brak argumentów? 15:17, 28.05.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

B.B.

3 5

A po co mam z Wami polemizować, skoro macie tutaj swoje wydumane racje...? 20:28, 28.05.2020


botakbotak

16 4

politykierstwo wykancza wszystko co nie ich..... najlepsi fachowcy nie spia spokojnie nie pracuja spokajnie... niestety moze to dotyczyc bardzo wielu partii i partyjnych dzialaczy.... 15:17, 28.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

RampampamRampampam

69 11

Bryła nie spodziewał się nawet jaki będzie wydźwięk sprawy, wizerunkowo przegrywa na całej linii, poparcie społeczne spada mu do zera, a ta sytuacja pokazuje jego upartość, podpiera się 2 argumentami (PFRON i vce dyrektor), a nie kładzie na szali tych wszystkich pozytywnych aspektów, które przeważają wokół osoby Pani Elżbiety, jak beton którego nawet młot nie naruszy. A skończy się kadencja to będzie placz i zgrzytanie zębów, wtedy wyborcy mu przypomną, jaki był otwarty na argumenty. 15:19, 28.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA

Trochę prawdy.Trochę prawdy.

59 9

Bryła odwołał dyrektor Wyparło za to, że wg Niego . Pani wyparło zatrudniła niezgodnie z prawem wicedyrektora . A z drugiej strony toleruje na stanowisku wicedyrektora Stanisława Rajdę - przewodniczącego Związku Nauczycielstwa Polskiego . Tutaj Pan Bryła nie widzi konfliktu interesów . TO WSZYSTKO TO JEDNA wielka farsa!!! 15:38, 28.05.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Jeszcze więcej prawdJeszcze więcej prawd

5 0

Po zakwestionowaniu wyboru Pani Gereło na stanowisko został powołany Pan K który nie miał oceny pracy. i to tż nie przeszkadzało. od jednych wymaga się szczegółów a ci z jego list wyborczych niczego nie muszą spełniać. 09:46, 30.05.2020


jcijci

10 30

Stal Mielec - Lech Poznań 1: 3 Gdzie było PIS.😭 15:40, 28.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Trochę prawdyTrochę prawdy

47 10

Bryła odwołał dyrektor Wyparło za to, że wg Niego . Pani wyparło zatrudniła niezgodnie z prawem wicedyrektora . A z drugiej strony toleruje na stanowisku wicedyrektora ZST Stanisława Rajdę - przewodniczącego Związku Nauczycielstwa Polskiego w Powiecie Mieleckim . Tutaj Pan Bryła nie widzi konfliktu interesów . TO WSZYSTKO TO JEDNA wielka farsa!!! 15:40, 28.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

RampampamRampampam

17 48

Platforma Obywatelska - wróć 15:43, 28.05.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

TakTak

30 2

Lepiej żeby nie wracali z tego kosmosu. 15:47, 28.05.2020


NICKNICK

33 8

Podpisuje się pod ostatnim akapitem. Takie stanowisko ma wiele osób choćby z innych partii........niestety zarząd w którego skład wchodzi głównie PSL i po takimi decyzjami zrobili sobie taką antyreklamę medialnie że PiS powinien im dopłacić. 15:44, 28.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

1234512345

12 26

Tak głosowała większość - wybrała nazywa się DEMOKRACJA 15:46, 28.05.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

1234612346

22 6

5 osób? Każdy partia i pewnie interesowny w temacie. Zamknęli babie gębę bo zaczęła wyciągać niewygodne dokumenty, to o tym PFRON z tym zadłużeniem - sprawa wyglądała inaczej niż pisali, to o bezprawnym dostępie do danych osobowych, to opinie kuratorium, z tym wicedyrektorem też ciekawe tematy itd. sporo tych pytań. 16:04, 28.05.2020


mat. fiz.mat. fiz.

52 10

Jest mi ogromnie wstyd, że chodziłem z panem do klasy II LO, zna pan i to bardzo dobrze p. Wyparło, można było porozmawiać, zwrócić uwagę, że coś jest nie tak z PFON, wspólnie znaleźć rozwiązanie,pomóc, ale nie sodówa i władza dowaliła. WSTYD. Ciekawi mnie jak to się skończy. A na ulicy gdy spotkam, przejdę na drugą stronę. 15:47, 28.05.2020

Odpowiedzi:4
Odpowiedz

;);)

27 6

Z pefronem właśnie wygląda z dokumentów że to umoczyła inna osoba - nie ta dyrektor 15:49, 28.05.2020


do mat fiz..do mat fiz..

9 35

A mi nie wstyd! a też znam A.B. z II LO . Już sami nie wiecie jak mu dokopać, jesteście obrzydliwi i zrozumcie wreszcie, że SAM nie decydował i wolno im było podjąc taką decyzje: ich prawo.. A jemu powinno ,,wisieć" czy przejdziesz na druga stronę czy nie.
A jeśli chodziłeś z nim do klasy i tak twierdzisz, to się ujawnij z nazwiska to ja tez przejdę na druga stronę gdy Cię zobaczę...


1, a też chodziłem z tym panem do II LO i tak możecie w kółko pisać, odgrzewać temat 16:39, 28.05.2020


do mat. fizdo mat. fiz

4 11

I masz do tego prawo, ja mam inne zdanie, ty inne, ty jesteś po tej stronie ulicy a ja przechodzę i nie widzę tu nic obrzydliwego. Mam wybór. Ja pana Bryłę oceniam tak, a ty inaczej i o co spór..... 18:02, 28.05.2020


O stronniczość portaO stronniczość porta

5 7

O to że tutaj wypowiada się tylko jedna strona, bo chce dowalić gościowi. A jakbyś się zagłębił w temat i wiedzy nie czerpał z komentarzy albo z partii zaprzyjaźnionej z panią dyrektor, to byś wiedział co i jak pisać... 20:32, 28.05.2020


mecenasmecenas

8 25

Stal Mielec - Lech Poznań 1: 3 Gdzie było PIS.😭😭😭😭😭😭 15:47, 28.05.2020

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

Do mecenasaDo mecenasa

24 6

PiS patrzy jak PSL i PO samo się zaorało. Ma z tego lepszy ubaw 16:07, 28.05.2020


rickiricki

6 11

Nadajniki radia ma ryja zamontowane na jupiterach, mają szkodliwe działanie na zawodników i kiboli . 17:13, 28.05.2020


mielecpanymielecpany

5 18

Stal Mielec - Lech Poznań 1: 3 - KATASTROFA pół nocy zerwałem . STAL MIELEC 27.05.2020 ( była szansa przy 1:2 ) 15:53, 28.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

do widzeniado widzenia

58 12

TO NIE SĄ JEDYNE PANA GRZECHY PANIE BRYŁA. 15:53, 28.05.2020

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

A Ty kto?A Ty kto?

3 17

A Ty kto? Spowiednik? 20:33, 28.05.2020


Wiesz kto?Wiesz kto?

10 3

twoja stara 20:43, 28.05.2020


REKLAMA

ZawiszaZawisza

22 40

Jak czytam te wypociny i lamet radnych z pisu to się mi śmiać chce, proszę państwa jak została ta Pani nie słusznie odwołana to proszę by sąd pracy roztrzygnol spór a mieszanie tu politikiery pisowskiej i jej narracji uważam za nie stosowne bo czemu nie bronicie ludzi zwalnianych ze strefy w setkach tylko jednej pani , więc zapraszam radnych z pis do urzędu dla bezrobotynych nie stoją i tłumacza skąd ludzie maj wziąść pieniądze na życie na chleb czy opłaty pozdrawiam i życzę pomyślności bezrobotnym 16:55, 28.05.2020

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

marwomarwo

Zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


JJ

1 0

Sąd rozstrzygnie na pewno na korzyść tej Pani . Co wtedy zrobi Bryła ? Zapewne podda w wątpliwość wyrok sądu ten szma coraz . 19:32, 30.05.2020


zadbaj...zadbaj...

12 33

..cie o zdrowie, znowu wyciąganie problemu, dajcie już spokój tej Pani, temu Panu, rodzicom, nauczycielom, uczniom i całej placówce. Sądy orzekną, są w ręku PIS-u więc będzie sprawiedliwie. Niedługo wakacje...wszyscy odpoczną, a ten odpoczynek jak widać wszystkim potrzebny. 16:57, 28.05.2020

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

Niby tak aleNiby tak ale

22 6

Każdy wie że sądy orzekną, ale sposób w jaki szargali jej opinię odwołaniem w trybie dyscyplinarnym żadne pieniądze nie zwrócą. 17:28, 28.05.2020


LehrerLehrer

3 5

Wakacje to są w szkołach od marca. 23:19, 28.05.2020


OjejOjej

17 30

A po co PIS, miesza się wtedy kiedy już jest bardzo łatwo, chcą tylko pokazać jacy to są dobrzy, gamonie! 17:09, 28.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

hitpolhitpol

27 13

trochę musiałem poczekac na takie stanowisko ale dobrze ze wkońu powstało, brawo radni PIS, 17:54, 28.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Kto pedagogiem a ktoKto pedagogiem a kto

16 34

Do zarządzania potrzebne są kompetencje i przestrzeganie prawa. Dyrektorka zapewne była dobrym pedagogiem. Ale przestrzeganie prawa jest dla Bryły a dyrektorka to już nie musi przestrzegać, bo wystarczy że ma poparcie PIS. 18:12, 28.05.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Do kto ...Do kto ...

13 2

Wiele działań Pana B. nosi znamiona nadużyć władzy. On przestrzega prawa kodeksu "Prawo wg Bryły" 09:19, 29.05.2020


na pochybelna pochybel

30 7

Bryła jak szatniarz z Misia ... i co mi pan zrobisz👎 18:15, 28.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

TamiTami

33 8

I bardzo dobrze! Niech wszyscy usłyszą jak pracuje starostwo w Mielcu 18:43, 28.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

GalaGala

38 8

Brawo. Widzę że bardzo dużo osób angażuje się w obronę tej Pani. Może jest jeszcze sprawiedliwość na tym świecie. Powodzenia 18:46, 28.05.2020

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

ObywateluObywatelu

2 7

Gala, policz radnych i aktyw PiS-owskich a zrozumiesz ilu zwolenników ma ta Pani. 01:03, 29.05.2020


do Obywateludo Obywatelu

8 3

Byłeś tajniakiem w PRL obywatelu? 09:27, 29.05.2020


ObywateluObywatelu

4 3

A Ty masz pod czaszką jeszcze coś, czy tylko pustostan ? 10:13, 29.05.2020


MiniMini

31 5

A o Elektryku dalej cisza....tam nikt nie odwołuje Pani dyrektor pomimo tylu niejasności. W tym przypadku rodzice, pracownicy i nauczyciele popierają dyrekcje ale starostwo ma inne plany....no tak. Polityka 18:53, 28.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

FalaFala

33 8

Mam nadzieję że w przypadku przegrania sprawy przez starostwo w sądzie to te osoby które podpisały odwołanie wyciagna z własnej kieszeni pieniądze na odszkodowanie.... 18:56, 28.05.2020

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

No jasneNo jasne

2 1

Przecież każdy kolejny elektor zdaje sie,tak robi.... 06:27, 29.05.2020


ktośktoś

5 1

do fala - czy myślisz że winni zwolnienia zapłacą ze swojej kieszeni odszkodowanie, myślę że tak się nie stanie. Poprzedni starosta też zwalniał ludzi w ten sposób i przegrywał sprawy w sądzie i płacił odszkodowania ze swojej kieszeni? Z naszych podatków cudze pieniądze bardzo łatwo się wydaje. Czy się mylę? 10:36, 29.05.2020


REKLAMA

mecenasmecenas

8 18

Stal Mielec - Lech Poznań 1: 3 Gdzie było PIS.😭😭😭😭😭😭 19:16, 28.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

FalaFala

7 11

Tak głosowała większość - DEMOKRACJA - PO 19:21, 28.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MielczaninnMielczaninn

5 13

Gdzie się znajduje Lokalizacja Powiatowego Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczych w Mielcu . 19:28, 28.05.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

do widzeniado widzenia

13 2

Na borku w mieście MIELCU 19:31, 28.05.2020


Do "kto pedagogDo "kto pedagog

35 6

Dyrektorka jest baaardzo dobrym pedagogiem, a od prawa wzięła sobie prawnika, bo starostwo nic jej w tym względzie nie pomogło - może i dobrze. W starostwie obowiązuje prawo wg wicestarosty, co absolutnie nie znaczy, że matematyk zna się na prawie choć tak o sobie myśli. A prawnik który tam pracuje robi to, co mu każe ten co płaci. Żałosne towarzystwo!!! Dbają tylko o swoje stołki, własne interesy i rodzinne koneksje i etaty 19:47, 28.05.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

AmenAmen

15 1

Amen 20:40, 28.05.2020


CzemuCzemu

8 26

Dlaczego zarówno w wystąpieniu Pani Orłowskiej, wypowiedzi Pana Marszałka, kilku komentarzach i stanowisku Klubu pojawia się ciągle to samo sformułowanie: rodzice murem? 20:04, 28.05.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Dlaczego?Dlaczego?

24 3

Mało wiesz w temacie...rodzice personalnie i zbiorowo w swoim imieniu wysyłali pisma i listy w obronie dyrektor do wielu organów i instytucji w tym ja. My i nasze dzieci maja w tym interes tak samo pewnie jak i ty bo zadajesz *%#)!& pytania. Włącz myślenie. 20:48, 28.05.2020


RodzicRodzic

33 7

Stoimy murem za panią dyrektor. 21:56, 28.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

LakiLaki

26 6

Powiem tak. Nie zazdroszcze komuś kto obejmie to stanowisko po tej Pani. Poprzeczka została postawiona tak wysoko że trudno będzie jej dorównać. A porównywać będą wszyscy: rodzice, uczniowie i pracownicy. Warto przemyśleć sobie to wszystko zanim ktoś wyciągnie rękę po ten stołek. 22:01, 28.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

StolekStolek

13 22

Jest już obsadzony. I wybór trafiony. Nie ma się co martwić o skutki organizacyjne. A dobre imię ośrodka budują oddani , doświadczeni pracownicy. To że to ze względu na nich rodzice oddają tu swoje dzieci. Bo to nauczyciele pracują z nimi bezpośrednio. 22:08, 28.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PikulPikul

20 7

Kiedy honorowym miasta Mielca przestanie być sku..syn Bolek Wałęsa. Proszę o uchwałę Rady Miasta. Tak nazwał obecnego Prezydenta,!! 06:57, 29.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

JakubJakub

17 8

Panowie i panie radni Kiedy honorowym miasta Mielca przestanie być sku..syn Bolek Wałęsa. Proszę o uchwałę Rady Miasta. Tak nazwał obecnego Prezydenta,!! 07:02, 29.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA

do STOLEKdo STOLEK

23 5

Skoro już wiadomo że stołek obsadzony, to tym bardziej widać, jakie przekręty poczyniono, by to zrobić. Obrzydzenie bierze. Działania zarządu są brudne i - przepraszam za słowo - chamskie. Tylko, ci panowie nie wiedzą co te słowa znaczą - już dawno zastąpili je jakąś "nowomową". Najgorsze jest to, że zwyczajni ludzie są wobec tego chamstwa i przekrętów bezsilni, bo rączka rączkę myje 08:03, 29.05.2020

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

Stolek do stolekStolek do stolek

3 3

Nie zrozumiałeś. Szkoła już teraz kieruje zdaje się odpowiednia osoba..... 09:29, 29.05.2020


kto na stołku?kto na stołku?

6 4

Ależ oczywiście, że obsadzony, będzie rozpisany konkurs, bo takie są przepisy, a wynik jest już dokładnie znany, mam podać ? Obstawiam - będzie to poprzednia dyrektorka i jej wice. 12:49, 29.05.2020


HahahaHahaha

1 0

Żeby to było takie proste.....
A co zrobisz jak się okaże że nie masz racji? 16:48, 29.05.2020


Chuck NorrisChuck Norris

21 4

TERAZ? jak ten cały zarząd z POPSL się pogrążył tym odwołaniem, sprawę opisały media na całe województwo (korso, hej itd. i inne media będą sprawę opisywać) w obronie stanęli rodzice, nauczyciele, osoby prywatne, emerytowani nauczyciele, samorządowcy, Marszałek wojewodztwa, z oświadczenia dyrektor sprawa poszła do wszystkich sądów i instytucji z kilku powództw i wielu stron to trochę późno się odzywają z innych partii w obronie. Lepiej późno niż wcale ale..... 08:52, 29.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KEDUDKEDUD

30 3

Jak mi z PISem nie po drodze to jestem pod wrażeniem , bardzo elegancko proszę tak dalej to może zarząd się opamięta i poprosi Pana Andrzeja żeby spi..alał !!!! 09:26, 29.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

jaja

13 23

Mam pytanie ile ludzi zwolnił poprzedni starosta z pisu pan T. Gdzie wtedy byli radni z pisu czy wzięli kogoś w obronę. Teraz wielcy obrońcy, jak to w biblii pisze źdźbło w oku brata widzisz a belki w swoim nie zauważasz. Tyle w temacie. 10:10, 29.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

????

23 4

co to ma do rzeczy? odwołali kobitę trybem dyscyplinarnego praktycznie bez podstaw, bo to było bezprecedensowe odwołanie. Pan T niech odpowiada za swoje decyzje a obecni panowie ze starostwa / zarządu za swoje :) obrona to miły gest szkoda, że dopiero teraz jak każdy doczytał przepisy, zobaczył że temat medialny a sprawa będzie bardzo prawdopodobnie wygrana przez dyrektor. 10:24, 29.05.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

edfredfr

18 2

zwolnił? chyba nie było takiego precedensu jak zrobili obecnie, tamten zreogranizował urzad wywalił paru starych dyrektorów i to wszystko, teraz mamy do czynienina z naprawde gruba sprawa, naprawde 12:41, 29.05.2020


rikszariksza

2 13

A Hej,to należy do arbuzów,co taka cenzura,jak się o nich pisze. 11:51, 29.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

lekarzlekarz

10 22

PIS to rak, który toczy ten kraj 11:57, 29.05.2020

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

onkologonkolog

15 4

PO/PSL to w takim razie rak złośliwy próbujący toczyć ten kraj 15:39, 29.05.2020


ZawiszaZawisza

3 4

Wcześniej spotkam pingwina na Giewoncie niż uczciwego z pisu 11:09, 30.05.2020


RodzicRodzic

7 16

Stal Mielec - Lech Poznań 1: 3 Gdzie było PIS. 12:43, 29.05.2020

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

rickiricki

3 5

W kościele 13:20, 29.05.2020


JojekJojek

3 3

W dooipie 14:54, 29.05.2020


AzAz

1 0

A co na to fryzjer? 17:12, 29.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

bezrobotny bezrobotny

9 9

Gdzie był PIS jak mnie zwolnili 🤠 19:40, 29.05.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

ZawiszaZawisza

2 7

Obsadzali się premiami stołkami poprostu kasa za Twoje nieszczęście
Bo wcześniej spotkam pingwina na Giewoncie niż uczciwego z pisu 11:11, 30.05.2020


REKLAMA

Papuga Papuga

13 2

Jak Cię zwolnili dyscyplinarnie ale bez istotnej przyczyny to spokojnie głowa do góry bierz mnie i za jakiś czas będziesz pił chandon dom perignon na ich koszt 🤠 20:09, 29.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PAŹDZIERZ i TEKTURA PAŹDZIERZ i TEKTURA

3 12

I po to mamy Państwo by płacić za szkoły specjalne które powinny być utrzymywane przez rodziców i utrzymywać setki SZTUCZNYCH ETATÓW !!!

Sprywatyzować tą szkołę i niech sobie rodzice wybierają kogo tam chcą na dyrektora a nie DYR POLITYCZNY A ZA NIM 100 ETATÓW -PO CO ???? 10:35, 30.05.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Jezus Jezus

7 1

Modlę się abyś dziecko zmądrzał ale widzę że nawet ja Ci nie pomogę. Mam dla Ciebie etat w Monarze. Skorzystaj bo widzę ze warto 10:56, 30.05.2020


REKLAMA
REKLAMA