Zamknij
REKLAMA

Fundacja SOS Życie zaprasza na bezpłatne badania

07:19, 24.01.2020 | P.C
REKLAMA
Skomentuj

W wyremontowanym ośrodku przy ul. Tańskiego 2 Fundacja SOS Życie organizuje spotkania edukacyjne i bezpłatne badania cytologiczne dla kobiet w ramach Europejskiego Tygodnia Profilaktyki Raka Szyjki Macicy (European Cervical Cancer Prevention Week).

Na kobiety, które umówią się na badania do 24 stycznia, poprzez telefoniczną rejestrację pod numerem tel. 17 582 40 60, będą czekały słodkie upominki i prezenty.

- Promujemy wiedzę na temat raka szyjki macicy i badania cytologiczne, bo wciąż kobiety nie wykonują ich regularnie, a choroba rozwija się często bezobjawowo i zostaje często wykryta w fazie zaawansowanej, trudnej do wyleczenia – informuje Łucja Bielec z ośrodka fundacji.

Pobranie wymazu z szyjki macicy to skuteczne, bezbolesne i bezpieczne badanie, pobierane przez ceryfikowane położne. Trwa 10 minut. Pozwala ono wykryć stany przednowotworowe i nowotworowe szyjki macicy, w czasie kiedy nie ma żadnych objawów. Regularne badania cytologiczne są najlepszą metodą profilaktyki nowotworów ginekologicznych. Wcześnie zdiagnozowany rak szyjki macicy, w fazie przedinwazyjnej, daje duże szanse na całkowite wyleczenie.

Ośrodek Diagnostyczny Fundacji SOS Życie realizuje Programu Wczesnego Wykrywania Raka Szyjki Macicy w ramach kontraktu z NFZ. Z bezpłatnej cytologii mogą korzystać kobiety w wieku od 25 do 59 lat, które w ciągu ostatnich 3 lat nie miały wykonywanego przesiewowego badania cytologicznego.

Aby się zarejestrować wystarczy zadzwonić pod numer 17 582 40 60. Ośrodek jest czynny od 8:00 do 18:00 od poniedziałku do piątku. Fundacja namawia kobiety, aby wykonały cytologię i miały to badanie z głowy na kolejne trzy lata.

 

(P.C)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

MielcokMielcok

9 2

Bardzo dobrze ze są takie programy profilaktyczne wczesnego wykrywania raka piersi i szyjki macicy 14:57, 24.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ZigiZigi

1 0

Patrycja Ty wiesz :d 07:38, 27.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© hej.mielec.pl | Prawa zastrzeżone