Zamknij
REKLAMA

Magistrat uspokaja: woda w Mielcu niezagrożona

12:57, 20.11.2019 | M.B
Skomentuj
REKLAMA

Od trzech dni mieszkańcy gminy Przecław pozbawieni są wody pitnej. Wykryto w niej bakterie coli. Mielca ten problem nie dotyczy - wyjątkiem jest jedynie dziewięć domostw przy ul. Grabiowej i Kolejowej.

Domostw należących do miasta Mielec, które zostały dotknięte skażeniem wody jest dziewięć – siedem domów znajduje się przy ul. Grabiowej oraz dwa przy ul. Kolejowej, jednak wszystkie te nieruchomości są przyłączone do sieci wodociągowej Zakładu Gospodarki Komunalnej w Przecławiu. - O problemach ze zdatnością wody do picia, mieszkańcy wyżej wymienionych domów, zostali poinformowali przez Straż Miejską niezwłocznie po wystąpieniu problemu - przekazuje Urząd Miejski w Mielcu.

Miasto Mielec korzysta z innego ujęcia wody i oddzielnej sieci wodociągowej, zatem nie ma możliwości przedostania się skażonej wody do sieci miejskiej.

Do mieszkańców dziewięciu domów dostarczana jest woda konfekcjonowana (butelkowana) oraz woda zdatna do picia z beczkowozu.

[ZT]54128[/ZT]

(M.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (4)

kxkx

3 0

Jak pamiętam to nie pierwszy raz, kilka lat wcześniej takie bakterie były dwa razy w roku w sieci wodociągowej . Pytanie gdzie jest ujęcie i jak te bakterie się dostają ? Przez tyle lat Burmistrz Przecławia nie potrafił sobie z tym poradzić ? Teraz afera . Jeżeli to jest działanie człowieka to jest zamach terrorystyczny .
20:34, 20.11.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

mswmsw

1 0

Powinno się tym zająć !
Zagrożenie życia i bezpieczeństwa publicznego . 01:55, 21.11.2019


KompKomp

0 1

Ciekawe skad w Mielcu epidemia biegunek bolu brzucha wymiotów i goraczek be objawów nie wierze w ani jedno słowo ze woda w Mielcu jest ok 23:21, 20.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

zizizizi

0 0

A w Mielcu to skąd jest woda? z Wisłoki? 15:43, 21.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA