Zamknij
REKLAMA

Airly dostarczy monitoring powietrza dla całego powiatu?

08:33, 20.11.2019 | K.S
Skomentuj Fot. airly.eu
REKLAMA

Mieleckie Starostwo chce powrotu do systemu monitoringu i wczesnego ostrzegania na terenie zlewni rzek przepływających przez teren powiatu.

Trwają konsultacje pomiędzy starostwem a samorządami poszczególnych gmin w celu zamontowania na ich terenie od 3 do 5 czujników pomiaru jakości powietrza. Cały system mogłaby dostarczyć firma Airly – stworzona przez młodego mielczanina. 

Samorząd powiatu mieleckiego chciałby zbudować kompleksowy system badania jakości powietrza na całym swoim obszarze. Jak przekonują urzędnicy, powiatowy system miałby być analogiczny do tego, jaki już funkcjonuje na terenie Mielca.

W tym zakresie od jakiegoś czasu trwają już konsultacje z firmą Airly, która oferuje tego typu sprzęt wraz z oprogramowaniem samorządom na terenie całego kraju. Jeżeli negocjacje samorządowców zakończą się sukcesem, czujniki jakości powietrza mogłyby pojawić się na terenie powiatu jeszcze podczas obecnego sezonu grzewczego.

- Biorąc pod uwagę nie tylko nacisk społeczny, ale i różnych instytucji, w tym Unii Europejskiej, taki system jest bardzo potrzeby i będzie nie tylko pomocny w monitorowaniu, ale także w ostrzeganiu – mówi Stanisław Lonczak, starosta powiatu mieleckiego. 

- To będzie bardzo pożyteczna rzecz dla mieszkańców, ale i też podpowiedź dla włodarzy gmin i dla nas, jaka jest sytuacja jeśli chodzi o jakość powietrza i jakie ewentualnie kierunki trzeba podjąć, żeby nastąpiła poprawa jakości powietrza – dodał.

(K.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (5)

mms1mms1

1 3

te czujniki jakości powietrza to co konkretnie będą badać? SMOG OD PALENIA W PIECU (ha, ha, ha)? A zanieczyszczenia np z Melnoxu też? 11:38, 20.11.2019

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

Do mms1Do mms1

5 1

A jak badać coś czego nie ma? Zobacz na wyniki badań tej stacji co ją postawił na strefie Kapinos. Dlaczego taka cisza o wynikach? Bo wyniki pokazują że powietrze super i brak przekroczeń jakichkolwiek norm. Śladowe ilości zanieczyszczeń. A zobacz na wyniki pomiarów na osiedlach domków jednorodzinnych, tam skali brakło aż im filtry próbek od smogu pozatykało. Mieleckie wędzarnie domowe górą! 15:03, 20.11.2019


SmsSms

3 2

Konkretnie te czujniki badają zawartość pyłów w powietrzu pm10 i pm2,5. Jeśli chodzi o zawartość metali ciężkich i innych związków chemicznych to niestety nie. A kilka zakładów na strefie niestety dużo emituje metali i związków chemicznych, czego na Airly nie widać . Współczucie dla pobliskich mieszkańców np ulicy Długiej , maja tam niezły opad z tablicy Mendelejewa i tak naprawdę nie wiedzą czego i ile ... 15:25, 20.11.2019


a kukua kuku

1 1

Czujniki , tablice świetlne od razu czystsze powietrze. Nie ma jak dobre samopoczucie urzędasów. 14:57, 20.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PipiPipi

2 5

Metodyka przez nikogo nie uznawana, błąd pomiaru tak duży , że nikt nawet nie nazywa tego przyrządem pomiarowym tylko czujnikiem :) typowe marnotrawstwo nie swoich pieniędzy. 15:32, 20.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA