Zamknij

Mielec ma całą obwodnicę! To inwestycja ponad podziałami! [FOTO]

04:51, 13.08.2015 Aktualizacja: 12:39, 16.08.2015
Skomentuj

Trasa zaczyna się w Osiedlu Rzochów, przecina drogę Mielec - Kolbuszowa i w Tuszowie Narodowym łączy z drogą do Połańca i dalej Kielc. Będzie służyć mieszkańcom i przedsiębiorcom ze Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro-Park Mielec. Obwodnica otwiera także miasto na nowe inwestycje, bo zwiększa dostępność komunikacyjną obszarów, które dotychczas były zamknięte dla inwestorów.

W uroczystym otwarciu udział wzięło około stu osób. - Myślę, że jest duży powód do satysfakcji dla wielu osób i instytucji. Pamiętajmy o tym, że wszyscy musieli w jakiejś części - mniejszej, lub większej - dołożyć się do tej inwestycji, a jest ona naprawdę na wysokim poziomie technicznym. Obwodnica łączy się z Połańcem, z Kolbuszową, omija Mielec, wyznacza nowe przebiegi dróg wojewódzkich. Od dzisiaj w Mielcu będzie po prostu ciszej i bezpieczniej jeżeli chodzi o przejazd ciężkiego transportu przez centrum miasta – mówił podczas otwarcia obwodnicy marszałek Władysław Ortyl.

W uroczystym otwarciu udział wzięła między innymi Iwona Wendel, podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju. Obwodnica powstała dzięki wsparciu z programu Rozwój Polski Wschodniej.

- To bardzo ważna inwestycja nie tylko dla społeczności lokalnej, ale dla całego województwa podkarpackiego i świętokrzyskiego, bo obwodnica stanowi element 120-to kilometrowego ciągu dróg łączącego te dwa regiony. To jest właśnie cel strategiczny w Programie Operacyjnym Rozwój Polski Wschodniej, w którym patrzymy na rozwój całego makroregionu – mówiła podsekretarz stanu Iwona Wendel.

Marszałek Ortyl oraz Iwona Wendel wspólnie, ale w bardzo nietypowy sposób, dokonali „przecięcia” wstęgi na obwodnicy. Zerwali ją przejeżdżając samochodem retro i prowadząc paradę pojazdów zabytkowych, którą zapewnił Automobilklub Mielecki.   -  Jako mieszkańcowi Mielca przeszkadzało to, że cały ruch był skupiony w centrum miasta, zwłaszcza ze względu na przejazd samochodów ciężarowych i TIR-ów. Dojazd w tym kierunku zawsze był problemem, teraz będę mógł bezpieczniej podróżować, nie będę musiał stać w korkach – mówił Damian Kilian, członek Automobilklubu Mieleckiego.

Uroczystość otwarcia obwodnicy była też szczególna dla byłego prezydenta Mielca Janusza Chodorowskiego i byłego marszałka Podkarpacia Zygmunta Cholewińskiego. Wspólnie odsłonili tablicę informującą o wartości tej inwestycji. W ten sposób zostali docenieni za odważne decyzje podjęte przed laty, które miały olbrzymi wpływ na budowę drogi. Marszałek Władysław Ortyl podkreślał, że o realizację tej inwestycji zabiegali wszyscy samorządowcy i politycy ponad podziałami. I wymieniał nazwiska tych osób: z PiS, PO, PSL etc. - Ojców sukcesu jest wielu - dodawał.

Mielecka obwodnica powstała w ciągu drogi wojewódzkiej nr 985 Nagnajów – Dębica. Na północy łączy się z mostem na Wiśle w Połańcu, który został oddany w ubiegłym roku do użytku, jako wspólna inwestycja samorządów województw - podkarpackiego i świętokrzyskiego. Skraca tym samym komunikację między stolicami obu województw i jest szansą na ożywienie gospodarcze tych terenów.

Wsparcie unijne dla tej inwestycji to niebagatelna kwota - bo aż ponad 124 mln zł. Budowa obwodnicy rozpoczęła się w kwietniu 2012 roku, dziś liczy ona aż 2 wiadukty, 12 skrzyżowań, 2 zatoki autobusowe i 9 przejść dla zwierząt. Zbudowana jest z dwóch pasów ruchu o szerokości 3,5 m i utwardzonego pobocza.

Budowa obwodnicy Mielca była jedną z najważniejszych inwestycji Samorządu Województwa Podkarpackiego, któremu przyświeca idea szerszego otwarcia Podkarpacia na nowe inwestycje i rozwój turystyki. Dzięki rozbudowie infrastruktury komunikacyjnej nasz region staje się bardziej dostępny dla świata, co ma niebagatelne znaczenie w dobie globalizacji i rozwoju technologii.

Więcej informacji wkrótce.

hm

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(6)

IsaacIsaac

0 0

Miałem pytać czy był ksiądz ale przecież są zdjęcia :)

05:01, 13.08.2015
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Ukassiu18Ukassiu18

0 0

Teraz ponad podziałami prosimy o jak najszybszy start budowy mostu przez Wielkie z koniecznie wiaduktem nad torami i droga wojewódzką. Milo było gdyby drugi etap czyli droga na Piątkowiec była budowana jednak oddawanie. Napewno znajdą się jakieś oszczędności w przetargach. Mam nadzieję, że te oszczędności trafia właśnie na ten bardzo ważny drugi etap inwestycji.

05:09, 13.08.2015
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

illu147illu147

0 0

Oczywiście, że był ksiądz :) Ciekawe kto mu zapłacił - bo za darmo nic przecież nie robią...Swoją drogą pasowałoby sprawdzić czy gdzieś nie zaksięgowano w jakimś urzędzie pozycji: "Za poświęcenie obwodnicy" :)

05:15, 13.08.2015
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MarcinChoMarcinCho

0 0

czy "Krystyna Przecinaczka" i tym razem będzie zaszczyci uroczystość i dokona przecięcia wstęgi... Niestety, tym razem wstęga była zerwana bez użycia nożyczek, przez co nasza "Krysia" musiała być niepocieszona (zdj. 54).

Ponadto ciekawi mnie jaki cel miał rytuał dokonany przez jegomościa ze zdjęcia 43. Czy przez to nie będzie tu wypadków, kierowcy nie będą przekraczać na tejże drodze przepisów? A może ma to oznaczać, że korzystać z tej drogi mogą jedynie wyznawcy reprezentowanej przez owego jegomościa religii... zaś pozostali "paszoł won"? oraz pytanie o "koszt" tego rytuału.

05:27, 13.08.2015
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

kratkakratka

0 0

To jakiś ponury żart, przecież te miernoty zwane politykami same przed sobą odstawiają jakichś sobie tylko znany chocholi taniec pod kropidło urzędnika watykańskiego, przecież to ich zakichany obowiązek budować drogi, przecież nie zbudowali obwodnicy ze swoich prywatnych pieniędzy więc jakie ich zasługi - żadne

07:31, 13.08.2015
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

shenanshenan

0 0

Szkoda tylko że nie raczyli postawić znaku o zmianie organizacji ruchu od kiedy ma nastąpić....

08:01, 13.08.2015
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu hej.mielec.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%