Zamknij
REKLAMA

Jak przygotować się do sezonu grzewczego? Oferta hurtowni instalacyjnej Euroterm

18.49, 22.09.2022 Materiał partnera

Początek sezonu grzewczego to niestety również czas wielu przykrych niespodzianek. Cieknący zawór albo uszkodzona pompa obiegowa może być poważnym problemem gdy naprawy trzeba dokonać „na już”. W takiej sytuacji warto odwiedzić Euroterm, czyli lokalną hurtownię hydrauliczną w Mielcu.

Euroterm to ogólnopolska sieć specjalistycznych hurtowni wyspecjalizowanych w asortymencie hydraulicznym, grzewczym i sanitarnym.  W przeciwieństwie do marketów budowlanych, w hurtowni można kupić od ręki bardziej specjalistyczne produkty. Szukając rozdzielacza do ogrzewania podłogowego, grupy pompowej czy kotła gazowego warto odwiedzić hurtownię hydrauliczną na ul. Przemysłowej w Mielcu.

Kotły gazowe dostępne od ręki

Jesień to również moment kiedy najwięcej osób wymienia kotły gazowe. W tym roku, poza standardową kalkulacją opłacalności dochodzą rosnące ceny węgla oraz problemy z zaopatrzeniem. Piece gazowe wydają się więc nadal rozwiązaniem rozsądnym. Montaż dobrego kotła gazowego pozwoli na wygodne i nadal dosyć ekonomiczne ogrzewanie domu. Dodatek osłonowy do gazu w 2022 wynosi od 400 do 1150 zł.

Kotły kondensacyjne mają bardzo wysoką sprawność, dzięki czemu pobierają niewiele paliwa a są w stanie ogrzać dom nawet podczas ostrych mrozów. Warto wziąć pod uwagę, że coraz częściej mówi się o zakazie montażu pieców gazowych. Jeśli ten pomysł przyjmie się w Unii Europejskiej, to warto już teraz zamontować kocioł który posłuży długie lata. W hurtowni instalacyjnej Euroterm w Mielcu dostępne są kotły gazowe takich marek jak:

  • Junkers
  • Buderus
  • De Dietrich
  • Immergas
  • Vaillant
  • Viessman
  • Wolf

Kocioł kondensacyjny De Dietrich Baxi Duo, Źródło hurtownia Euroterm24.pl

Pompy ciepła i zasobniki CWU

Większość inwestorów nowo budowanych domów decyduje się na ogrzewanie pompą ciepła. Dużą zachętą jest rządowa dopłata skierowana do budowanych domów Moje Ciepło. Jest również dotacja dla właścicieli już istniejących domów, którzy zamontują pompę ciepła zamiast dotychczasowego kotła, czyli program Czyste Powietrze. Warto zapoznać się z warunkami, bo w zależności od programu można zyskać do 7 do 21 tysięcy złotych.

Dopłaty i ulgi sprawiły, że popyt na pompy ciepła znacząco przerósł podaż. Lokalne firmy borykają się z dużymi brakami w dostępności, w przypadku pomp ciepła i współpracujących z nimi buforów ciepła. Problemu tego nie ma sieć hurtowni Euroterm. Duży magazyn centralny w Przemyślu oraz bezpośrednie kontrakty z producentami z branży grzewczej sprawiają, że pompy ciepła można zamówić w każdej hurtowni Euroterm. Najpopularniejsze modele i moce są dostępne w ciągłej sprzedaży. W hurtowni instalacyjnej można również zakupić dedykowane zasobniki CWU do pomp ciepła, które pozwalają na bardzo ekonomiczne podgrzewanie ciepłej wody użytkowej i pozytywnie wpływają na działanie samej pompy ciepła.

Pompa ciepła 10 kW Thermoval Mito, Źródło hurtownia Euroterm24.pl

Ogrzewanie klimatyzacją

Właściciele domów którzy chcą wykorzystać nadmiar prądu z fotowoltaiki powinni zainteresować się sposobem na ogrzewanie klimatyzacją. Klimatyzatory przydają się nie tylko w upalne dni. Większość współcześnie oferowanych klimatyzatorów split posiada funkcję grzania. Jest to dużo wydajniejsze niż standardowe grzejniki elektryczne. Klimatyzator może wytworzyć nawet 4 razy więcej ciepła niż grzejnik elektryczny. Z każdego kW pobranego prądu, klimatyzator generuje od 3 do 4 kW ciepła, podczas gdy grzejniki konwektorowe czy olejowe zamieniają prąd w ciepło w stosunku 1:1. Więcej na ten temat można przeczytać w artykule Ogrzewanie klimatyzatorem - zobacz jak zaoszczędzić na ogrzewaniu domu

Klimatyzator z funkcją grzania 7kW Thermoval Mishima, Źródło hurtownia Euroterm24.pl

Jesień to dobry moment na montaż klimatyzacji również ze względu na przystępniejsze terminy montażu oraz ciekawe promocje. Warto odwiedzić hurtownię instalacyjną Euroterm w Mielcu. Szeroki asortyment klimatyzacji oraz możliwość zakupu od ręki wybranych modeli pozwoli przygotować się do ogrzewania domu z wykorzystaniem na przykład tańszej energii w nocnej taryfie G12W.

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%