Zamknij
REKLAMA

Zapal światło dla Łyczakowa

20:42, 14.10.2021 | P.C
Skomentuj
REKLAMA

Samorządowy Ośrodek Kultury gminy Wadowice Górne gorąco zachęca do udziału w akcji społecznej "Światełko Pamięci dla Łyczakowa".

W ramach akcji zainicjowanej przez Polskie Radio Lwów, Polski Konsulat we Lwowie oraz oddział rzeszowski TVP zbierane są białe i czerwone znicze, które 1 listopada zapłoną na lwowskich nekropoliach: Cmentarzu Łyczakowskim, Janowskim, Orląt Lwowskich, a także na polskich grobach m.in. w Strzelczyskach, Mościskach, Niżankowicach czy Pnikucie.

To ogromne wsparcie dla mieszkających tam Polaków, ale również wyraz pamięci o polskiej historii Lwowa.

- Dlatego też, po raz kolejny włączamy się jako Gmina Wadowice Górne w tą piękną akcję. Ostatnim razem, w roku 2019 wspólnym, wysiłkiem i zaangażowaniem udało się zebrać w naszej gminie 1000 białych i czerwonych zniczy - informuje Elżbieta Augustyn-Gruszka, dyrektor Samorządowego Ośrodka Kultury gminy Wadowice Górne. 

- Do wzięcia udziału zapraszamy przede wszystkim przedszkola, dzieci i młodzież szkolną wraz z nauczycielami, organizacje pozarządowe, OSP, firmy i mieszkańców nie tylko z naszej gminy ale również z powiatu mieleckiego - dodaje dyrektor Augustyn-Gruszka.

Termin składania: do 19 października 2021r. w Samorządowym Ośrodku Kultury gminy Wadowice Górne w Wadowicach Dolnych, w godz. od 8:00 do 17:00.


 

(P.C)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%