Zamknij
REKLAMA

Kręcą kilometry na rowerach dla Domu Dziecka ze Skopania! Każdy może dołączyć!

09:33, 19.07.2021 | P.C
Skomentuj
REKLAMA

Od 2017 Fundacja LOTTO im. Haliny Konopackiej organizuje konkurs, w którym promuje aktywność fizyczną i zaangażowanie społeczne. Uczestnicy włączają się do akcji poprzez wyjeżdżania kilometrów na rowerze, na rzecz jednej z organizacji zakwalifikowanej do konkursu. Lokalne organizacje mogą liczyć w ten sposób na wsparcie.

Konkurs o zasięgu ogólnopolskim trwa do końca sierpnia. Nagrodzone zostają w nim trzy organizacje, które wyjeżdżą najwięcej kilometrów oraz pięć organizacji, których projekty zostały wysoko ocenione pod względem merytorycznym, pod warunkiem przejechania 100 tys. kilometrów.

Nagrodą są pieniądze, które można przeznaczyć na realizację zakwalifikowanych projektów zaproponowanych przez organizacje. W tym roku udział w tym konkursie wzięły udział trzy organizacje z regionu mieleckiego, ale Stowarzyszenie Domy Dziecka w Skopaniu cieszy się wielkim wsparciem mielczan i może liczyć nawet na 25 tysięcy złotych dotacji za pierwsze miejsce w konkursie organizacji!

Każdy może - podczas swojej rowerowej wycieczki - zarejestrować w dedykowanej aplikacji na smartfony swoją trasę przejazdu i kilometry, które pokonał, przekazać dla Skopania!

Intensywnie w akcję wykręcania rowerowych kilometrów dla Domu Dziecka w Skopaniu włączyła się mielecka drużyna Szlachetnej Paczki wraz z członkami Stowarzyszenia Chłopcy ze Stali! Wspólnymi wyprawami rowerowymi po regionie mieleckim intensywnie wspierają dzieci ze Skopania, ale też namawiają wszystkich chętnych cyklistów do podobnego działania! Odzew jest wielki, a przynosi to efekty!

W rankingu konkursów organizacji pozarządowych Stowarzyszenie Domy Dziecka w Skopaniu dotarło do drugiej pozycji i liczy się w grze o nagrodę główną, czyli 25 tysięcy złotych. Dom Dziecka w Skopaniu zbiera pieniądze na zorganizowanie zimowego wyjazdu dla swoich podopiecznych podczas którego nauczą się jeździć na nartach.

Instrukcja w jaki sposób można wziąć udział w konkursie:

(P.C)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%