Zamknij
REKLAMA

Dopłaty do gazu nie dla wszystkich? Niektórzy mogą obejść się smakiem

12.30, 23.11.2022 D.W./PAP
Skomentuj Fot. Pixabay.com
REKLAMA

Rządzący zastanawiają się nad wprowadzeniem kryterium dochodowego w przypadku dopłat do gazu. To oznacza dużą zmianę i prawdopodobne problemy wielu Polaków.

Dotacja na gaz skierowana jest dla osób, które ogrzewają gazem swoje domy lub mieszkania. Umożliwia ona zwrot części nakładów poniesionych na zakup gazu LPG, gazu ziemnego i gazu sieciowego.

Polacy na złożenie stosownego wniosku mieli czas do końca października. Teoretycznie miała to być bardzo korzystna forma pomocy dla wszystkich, którzy tego wsparcia potrzebują, bez względu na to, ile zarabiają.

Nagły zwrot?

Jak informuje Polska Agencja Prasowa, rząd zastanawia się teraz nad zmianami w programie. W planach może być wprowadzenie kryterium dochodowego.

- Jeśli chodzi o gaz, to jesteśmy w trakcie dyskusji. Wczoraj była bardzo pogłębiona i dobra dyskusja na Radzie Ministrów na ten temat. Chcemy dla wszystkich mieszkańców zamrozić ten gaz na poziomie podobnym do tego, który był w tym roku. Aczkolwiek rzeczywiście pojawiają się takie głosy, żeby zastosować kryterium dochodowe

- mówi Mateusz Morawiecki, premier rządu.

Szef rządu powiedział też, że tego typu rozwiązania są przecież stosowane w wielu innych programach pomocowych. "W ciągu najbliższych kilku dni ta decyzja zostanie podjęta" - dodał.

Jak ustaliliśmy, KPRM poinformowała we wtorkowym komunikacie po posiedzeniu Rady Ministrów, że rząd omówił projekt i zdecydował, że będzie on przedmiotem dodatkowych analiz.

(D.W./PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (5)

RrrRrr

13 0

To dlaczego nie ma kryterium do węgla, drewna itp? 13:04, 23.11.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

SzefSzef

5 0

Wieś płacić 100%ceny rynkowej bo oni muszą zatrudnić księgowych żeby połapać się w tych dopłatach,tyle tego mają. 14:22, 23.11.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

takietakie

4 0

Chyba sie zwolnie z roboty bo dostane zasilek podplaty dzieci wyzywienie wyjazdy wakcyjne i bede mogl sprzedac samochod... 16:17, 23.11.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

JanekkkJanekkk

1 0

Może dopłaty dla tych co głosowali na PiS? 09:16, 24.11.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

zadowolonyzadowolony

2 1

Ile jeszcze gnoju zostawią po sobie? Bandyci.pis.pl
09:22, 24.11.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%