Zostało mało czasu!
0
0
dni
0
0
godzin
0
0
minut
0
0
sekund
Spraw bliskim radość
zanim będzie za późno!
Kup prezent
Zamknij

Zakaz wstępu do lasów! Ale powód jest zupełnie inny

PAP 18:00, 26.07.2022 Aktualizacja: 06:02, 25.10.2025
2 PAP PAP

Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie wprowadził zakaz wstępu do pięciu lasów na terenie miasta, które najbardziej ucierpiały wskutek sobotniej burzy. Trwają tam prace porządkowe związane z usuwaniem połamanych drzew i konarów. Potrwają one kilka dni.

Jak przekazał we wtorek dyrektor ZZM Piotr Kempf, ze względu na realne zagrożenie dla odwiedzających oraz prowadzone prace porządkowe wprowadzony został zakaz wstępu do lasów: Wiszówka, Górka Pychowicka, Kostrze, Skałki Twardowskiego, Skotniki.

- Skutki sobotniej burzy są bardzo widoczne w krakowskich lasach: połamane i powalone drzewa, niebezpiecznie zwisające gałęzie i konary. Trwają tam prace mające poprawić bezpieczeństwo. Nasi pracownicy zabezpieczają oraz oczyszczają jak najwięcej miejsc. Potrwa to przez kilka najbliższych dni - przekazał przedstawiciel ZZM i zaapelował o stosowanie się do zakazu wstępu oraz o cierpliwość.

- ZZM apeluje, aby w ciągu najbliższych dni, jeśli nie jest to konieczne, nie wchodzić do lasów, szczególnie widząc połamane i powalone drzewa. Sytuacja jest bardzo trudna zwłaszcza na Skałkach Twardowskiego - dodano.

Według Piotra Kempfa do tej pory otrzymano informacje o ok. 100 połamanych drzewach. Dokładny zakres zniszczeń będzie znany pod koniec tygodnia.\Trwa także szacowanie strat jeśli chodzi o pomniki przyrody w mieście. Najbardziej ucierpiały pomnikowe drzewa w Tyńcu. Szkody dotyczą prawdopodobnie kilku drzew.

Dyrektor zaznaczył, że po posprzątaniu wiatrołomów służby przystąpią do planowania, gdzie posadzić nowe drzewa.

Jak zapowiedział Kempf, zostanie także wdrożony plan pomocy dla os. Podwawelskiego, którego zieleń mocno ucierpiała w wyniku sobotniej burzy.

- Będziemy współpracować ze spółdzielnią i mieszkańcami, którzy będą zapraszani do wspólnego sadzenia nowych drzew - dodał dyrektor ZZM.

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (2)

HejKrakowHejKrakow

1 0

Stwórzcie do tego typu artykułów osobny portal . Podpowiem nawet nazwę hejkrakow

11:26, 27.07.2022
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

hmmhmm

0 0

halo halo my mieszkamy w mielcu ! nie w krakowie

19:56, 27.07.2022
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%