Zamknij
REKLAMA

Ruszyła rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 w zakładach pracy

10:19, 04.05.2021 | PAP
Skomentuj PAP
REKLAMA

4 maja ruszyła rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 w zakładach pracy. Warunkiem zgłoszenia jest zgromadzenie 300 osób - pracowników bądź pracowników i ich rodzin, chcących się zaszczepić.

Na stronie Rządowego Centrum Bezpieczeństwa od wtorku jest dostępny formularz zgłoszeniowy, za pośrednictwem którego zakłady pracy mogą zgłaszać chęć szczepienia.

Zakład pracy może zgłosić, pracowników, członków samorządów zawodowych i stowarzyszeń branżowych, osoby współpracujące (zatrudnione na umowę cywilnoprawną lub prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą), studentów, którzy ukończyli 18 r.ż. (zgłasza szkoła wyższa),członków rodzin tych osób.

Szczepienia pracowników możliwe będą tylko w tych miejscach, gdzie pracodawcy uda się zebrać minimum 300 chętnych do przyjęcia preparatu. Pracodawca, który zbierze wystarczającą liczbę chętnych, będzie odpowiadał także za nawiązanie współpracy z istniejącym punktem szczepień, który zgodzi się zorganizować proces szczepień jego pracowników.

Jak mówił tydzień temu szef KPRM Michał Dworczyk, będzie decydowała kolejność zgłoszeń. Zaznaczył jednocześnie, że w związku z ograniczeniami dostaw szczepionek w najbliższym czasie, nie ma obecnie możliwości precyzyjnego określenia, kiedy ruszą szczepienia w zakładach. "Jesteśmy przekonani, że one rozpoczną się jeszcze w maju" - powiedział wówczas. (PAP)

autorka: Longina Grzegórska-Szpyt

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (10)

ĆWOKĆWOK

1 0

No no najpierw prezesa w spółce Mielca bo chory. 18:28, 04.05.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

obserw...atorobserw...ator

8 0

Niech się szczepi kto chce i tylko mi bez przymusu. Każdy ma swój rozum. Tyle w temacie. 20:34, 04.05.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PropagandaiStrachPropagandaiStrach

6 0

Ja to myślę tak po wakacjach zamkną znowu wszystko i rząd napuści zaszczepionych na niezaszczepionych że to ich wina wmówią a te barany uwierzą i będzie wojna domowa i dziki zachód 20:34, 04.05.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

HhHh

3 0

Dokładnie taki jest plan przyjacielu ale przecież to ,, teorie spiskowe" 21:02, 04.05.2021


Hammurabi mówiHammurabi mówi

5 0

To, co się dzieje na świecie, jest przerażającą realizacją niegdyś uznawanych za futurystyczne treści.
George Orwell… „Rok 1984” – powieść – jak się okazuje prorocza w wielkim stopniu – opisująca świat tworzony przez jednostki całkowicie podporządkowane wszechobecnej i wszechpotężnej władzy państwa.
Opisywane społeczeństwo jest podzielone na trzy klasy społeczne:
Klasę najwyższą, klasę wyższych funkcjonariuszy partyjnych, mającą dostęp do najwyższych urzędów którą tworzą dwa procenty całej populacji.
Klasę zwykłych członków partii poddanych wielu ograniczeniom ideologicznym, liczącą trzynaście procent populacji, zajmującą się fizycznym tworzeniem świata dla reszty, populacji, zwanej „prolami”, których zadaniem jest praca i nieświadomość.
Dla mnie przekłada się to na dzisiejszą sytuację, w której o wiele, wiele mniejsza niż dwuprocentowa część populacji Ziemi posiada majątek (a co z tego wynika i władzę) równy połowie populacji…
Właściwie to:
„Według najnowszego raportu Oxfam International dysproporcje majątkowe są jeszcze większe niż kiedykolwiek. Biedniejsza połowa ludzkości ma bowiem tyle majątku, co ośmiu najbogatszych ludzi świata:
1.Bill Gates, założyciel Microsoftu (75 mld dol. majątku)
2.Amancio Ortega, twórca sieci Zara (67 mld dol.)
3.Warren Buffett, inwestor giełdowy, założyciel Berkshire Hathaway (60,8 mld dol.)
4.Carlos Slim Helu, magnat telekomunikacyjny, właściciel Grupo Carso (50 mld dol.)
5.Jeff Bezos, założyciel i prezes Amazona (45,2 mld dol.)
6.Mark Zuckerberg, prezes i współzałożyciel Facebooka (44,6 mld dol.)
7.Larry Ellison, współzałożyciel i prezes Oracle (43,6 mld dol.)
8.Michael Bloomberg, założyciel i prezes agencji Bloomberg (40 mld dol.)
To duża zmiana, bo jeszcze rok temu dotyczyło to 62 najbogatszych ludzi świata”…
Władza, zwłaszcza absolutna ma to do siebie, że jest źródłem patologii.
Kto zaręczy, że tych ośmiu, sześćdziesięciu dwóch czy nawet sześciuset sześćdziesięciu sześciu najbogatszych nie dogadało się i nie podzieliło przysłowiowego „tortu” pomiędzy siebie, nie dobrało sobie kolejnych trzynastu procent złożonych z prezydentów, premierów, ministrów, profesorów, polityków, naukowców artystów, aktorów generałów, organizacji typu WHO, ONZ przy pomocy których dopinają realizację swoich obłąkańczych wizji wobec tej całej reszty „prolów”?
Jak to mówią „każdy ma swoją cenę” a w świecie polityki, nauki czy sztuki, ta cena paradoksalnie wcale aż taka wysoka nie jest. Nie sięga z reguły wyżej niż chore ambicje.
Chcecie dowodów?
Popatrzcie na polski parlament, popatrzcie na ten europejski. Popatrzcie na ONZ istniejące jedynie po to, by być. Popatrzcie na ruchy migracyjne, na coraz powszechniejszy „idiotyzm” władz poszczególnych krajów, ich elit, na coraz dokładniejszą inwigilację społeczną, na to numerowanie ludzi jak bydła, na cyfryzację która wdziera się w życie ludzkie i bezmyślność obywateliską.
Przecież to aż razi!
F F F…
„Tu jest [potrzebna] mądrość.
Kto ma rozum, niech liczbę Bestii przeliczy:
liczba to bowiem człowieka.
A liczba jego: sześćset sześćdziesiąt sześć

https://wprawo.pl/katarzyna-ts-pandemiczne-alternatywy-4/ 21:11, 04.05.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

osiem razy częściejosiem razy częściej

6 0

Zaszczepieni preparatami mRNA bardziej podatni na inne warianty wirusa?
Badania z Izraela niepokoją. Za wcześnie na picie szampana.

Wśród osób zaszczepionych dwiema dawkami szczepionki BNT162b2 mRNA, aż osiem razy częściej dochodziło do zachorowania na COVID-19 wywołany mutacją południowoafrykańską w porównaniu do osób niezaszczepionych!

Niezbyt dobre wiadomości mają dla wszystkich naukowcy z Izraela. Okazuje się, że osoby zaszczepione szczepionkami mRNA mogą być bardziej podatne na zakażenia innymi wariantami SARS CoV-2 w porównaniu do osób niezaszczepionych.

Zespół kilkunastu naukowców pod kierownictwem profesor Adi Stern z Uniwersytetu w Tel-Avivie w Izraelu zakończył właśnie badania dotyczące dowodów wskazujących m.in. na zwiększenie ryzyka zachorowania na COVID-19, wywołany przez niektóre mutacje wirusa, wśród osób zaszczepionych szczepionką mRNA - informuje dr n. med. Marek Derkacz na portalu www.medexpress.pl .

Z materiału zgromadzonego przez naukowców wynika, że wariant brytyjski rozprzestrzenia się szybciej niż pierwotny szczep i towarzyszy mu zwiększona śmiertelność. Z badani wynika także, że wśród osób zaszczepionych dwiema dawkami szczepionki BNT162b2 mRNA, aż osiem razy częściej dochodziło do zachorowania na COVID-19 wywołany mutacją południowoafrykańską w porównaniu do osób niezaszczepionych!

Dorota Łosiewicz

https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/546883-badania-z-izraela-niepokoja-za-wczesnie-na-picie-szampana

http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=31082&Itemid=47 21:13, 04.05.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Proste jak zawszeProste jak zawsze

4 0

To teraz tylko wystarczy im wmówić, że zarażenia i powikłania po majowych szczepionkach, to mutacja indyjska i nie ma nic wspólnego ze szczepieniami. Proste jak zawsze

https://twitter.com/ChopAntoni1/status/1389566766200893441 23:56, 04.05.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

LukLuk

0 1

Ile tu ekspertów od szczepionek wszyscy wszystko wiedzą masakra 16:50, 05.05.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

mengelemengele

1 0

MORDUJĄ !!!!!!!!!! 01:06, 06.05.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PolkaPolka

3 0

Ja miałam się zaszczepić ale tak naprawdę zaczynam się bać.Ludzir się szczepią choć tak naprawdę tą szczepionką jest badana na ludziach.Takze ja rezygnuje poczekam co się stanie. 08:24, 06.05.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%