Zamknij

Warta pomaga kolejnym szpitalom. Wsparcie trafi też do Mielca

10:00, 23.05.2020 M.B Aktualizacja: 10:47, 23.05.2020
Skomentuj

Grupa Warta wybrała 53 instytucje lokalne zmagające się na co dzień ze skutkami pandemii. Otrzymają one wsparcie na łączną kwotę 5 mln zł przeznaczoną na ten cel. W ich wybór zaangażowani byli agenci Ubezpieczyciela, dobrze znający potrzeby lokalnych społeczności. W sumie Warta przeznacza już na walkę z koronawirusem 10 milionów złotych.

W województwie podkarpackim wsparcie od Warty otrzymają 3 instytucje:

  • Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Lubaczowie
  • Szpital Specjalistyczny im. Edmunda Biernackiego w Mielcu
  • Zespół Opieki Zdrowotnej w Dębicy

Wsparcie instytucji w poszczególnych regionach to m.in. efekt działań agentów Warty. W ramach akcji „Zostań w domu i pomagaj”, która promuje bezpieczny, zdalny sposób zawierania ubezpieczeń, Warta przekazuje część składki od polis zawartych w tej formie na działania dotyczące walki z epidemią COVID-19.

Na ten cel Warta przeznaczy 5 mln zł, które trafią do wybranych organizacji lokalnych we wszystkich województwach. Akcja Warty zaplanowana jest do końca maja, ale mając świadomość jak cenny jest czas w walce ze skutkami epidemii pomoc finansowa trafia już do wybranych organizacji. Środki przekazywane są 53 instytucjom lokalnym. O ich wyborze współdecydowali agenci, którzy znając dobrze potrzeby w swoim otoczeniu, wskazali placówki, które wymagają dofinansowania.

– Dbanie o lepsze jutro i współpraca międzyludzka to dla nas niezwykle ważne wartości, które są podstawą wspierania instytucji walczących ze skutkami epidemii. Dzięki naszym agentom pracującym blisko ludzi widzimy, jak ważne jest lokalne wsparcie oraz świadomość, że nikt nie jest osamotniony w tej trudnej walce. Liczę, że środki, które przekazujemy m.in. szpitalom, domom pomocy społecznej, hospicjom, pomogą im skutecznie walczyć z epidemią i pomagać w tych trudnych chwilach – mówi Jarosław Parkot, Prezes Zarządu Warty.

Pomoc zostanie spożytkowana na m.in. zakup sprzętu medycznego, materiałów higienicznych i ochrony osobistej. Środki finansowe trafią m.in. do domów pomocy społecznej, organizacji pożytku publicznego oraz instytucji ochrony zdrowia, które na co dzień mierzą się z rozprzestrzeniającą się pandemią.

Wcześniej 5 mln złotych przekazanych przez Wartę trafiło bezpośrednio do 34 szpitali jednoimiennych i zakaźnych w całej Polsce. W województwie podkarpackim środki otrzymały: Centrum Medyczne w Łańcucie, Kliniczny Szpital Wojewódzki Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie. Wsparcie pomogło m.in. w zakupie sprzętu medycznego oraz ochronnego dla personelu oraz pacjentów.

– Rolą ubezpieczycieli jest pomagać w trudnych i niespodziewanych momentach. W moim odczuciu, epidemia, której jesteśmy świadkami, wymaga niestandardowych działań ze strony biznesu. Jesteśmy dumni, że możemy pomóc pracownikom służby zdrowia, domów pomocy społecznej i fundacjom w walce o lepsze jutro. Wierzymy, że każdy gest, nawet drobny, może przynieść im chwilę oddechu i przybliży nas wszystkich do powrotu do normalności – dodaje Jarosław Parkot.

(M.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

XYZXYZ

0 0

Wała! a nie pomoc jak się do nich udasz po cokolwiek, a nie daj Boże jesteś poważnie chory to cię odsyłają Mielec do Rzeszowa, Rzeszów do Mielca wała niech to wreszcie sz... trafi jak ja mam być odsyłany jak pies, traktowany obcesowo i w końcu i tak iść prywatnie. Ta tak zwana służba zdrowia to od lat jedno wielkie bagno na pewno ze służbą nie ma nic wspólnego, zero współczucia, zero serca, zero dobrego słowa dla pacjenta, zero powołania, zero zainteresowania człowiekiem. Doświadczyłem osobiście, mało kto- ten co miał z nimi coś wspólnego ma o nich dobre zdanie. Łapówek już się nie daje ale bez wizyty prywatnej do szpitala nie ma szans się dostać chyba , że z wypadku. Nie widzę powodu aby nawet w obecnej sytuacji jakoś szczególnie należy uznanie dla medyków w końcu to jest ich praca tak samo na piedestał można dziś stawiać karierkę z Biedronki bo w końcu ona ma nawet większe ryzyko zarażenia się a na dodatek siedzi na kasie bez jakiegokolwiek zabezpieczenia (bo tej pleksi nie liczę) 23:48, 25.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

reo
0%