urodziłem się w Mielcu, posiadam wykształcenie wyższe. Obecnie pełnię funkcję Dyrektora Szpitala Specjalistycznego w Mielcu. Wcześniej sprawowałem funkcję Wiceprezydenta Mielca, Dyrektora Pogotowia Ratunkowego w Mielcu. Posiadam wieloletnie doświadczenie samorządowe i w organizacji ochrony zdrowia. Jestem szczęśliwym mężem i tatą dwóch córek. Moje zainteresowania to sport, teatr, literatura.
Posiadam niezbędną wiedzę i kwalifikacje. Mam doświadczenie w finansach i inwestycjach samorządowych, organizacji i rozwijaniu placówek ochrony zdrowia. Znam i rozumiem potrzeby ludzi – wiem, jak im pomagać. Będę aktywnie pracować dla wspólnego dobra, wnosząc w działania sejmiku wojewódzkiego świeże spojrzenie na potrzeby ludzi i ich zaspokajanie.
Moje priorytety
W Sejmiku Województwa Podkarpackiego zamierzam położyć nacisk na sprawy dotyczące każdego z nas, w tym zdrowia mieszkańców, ochronę środowiska naturalnego (szczególnie jakość wody, powietrza i zieleni). Środki finansowe pozyskiwane z Unii Europejskiej i Budżetu Państwa powinny być sprawnie przekazywane mieszkańcom i samorządom na niezbędne inwestycje służące rozwojowi i dobru społecznemu, a szczególnie rozwój budownictwa dla młodych i seniorów, nowe rozwiązania drogowe oraz inwestycje turystyczne i miejsca rekreacji czy nowe, rozwiązania komunikacyjne dla miast i terenów wiejskich.
Mój program
1. Wsparcie dla szpitali. Szpitale powiatowe muszą mieć równy dostęp do środków europejskich i krajowych na niezbędne inwestycje w budynki, sprzęt medyczny i nowe sposoby leczenia.
2. Wsparcie dla ochrony środowiska. Nowa perspektywa finansowa musi być przyjaźnie i transparentnie udostępniona mieszkańcom i przedsiębiorcom na niedrogą zieloną energię, unowocześnianie budynków by uzyskać oszczędności w ich ogrzewaniu.
3. Dbałość o rozwój dróg. Nowe drogi i ulice to swoisty krwioobieg w miastach i gminach. Chcę, aby powstały nowe połączenia drogowe z autostradą, nowe mosty na Wisłoce i drogi lokalne.
4. Wsparcie dla inwestycji w tereny zielone i nowe ujęcia wody pitnej. Będę zabiegał aby do miast i wsi dotarły środki finansowe na nowe ujęcia wody pitnej (w tym ze źródeł podziemnych), na przyłączenie kolejnych domostw do kanalizacji, na ”odbetonowanie” centrów miast poprzez rozwój zieleni miejskiej.
5. Wsparcie dla rozwoju społeczeństwa obywatelskiego. Organizacje pozarządowe w coraz większym stopniu powinny realizować zadania społeczne. Do tego potrzebne jest zwiększanie finansów na zlecanie im zadań do realizacji.
6. Wsparcie dla rozwoju przemysłu i miejsc pracy. Miasta i powiaty Województwa Podkarpackiego na zachód od Rzeszowa to silne ośrodki przemysłowe. Powstawać tutaj muszą atrakcyjne miejsca pracy aby młodzi chcieli tu pracować i mieszkać.
Z wyrazami Szacunku
Paweł Pazdan
Materiał KWW Platforma Obywatelska